0216 573 66 13

Schlüter DILEX EMP

Schlüter DILEX EMP

  • Stok Kodu 874
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2309 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-EMP, yatay hareketleri absorbe etmek için bakım gerektirmeyen paslanmaz çelik hareket derz profildir ve yüksek mekanik yüklere maruz kalan, harçla döşenen seramik veya doğal taş kaplamalar için uygundur.
Schlüter-DILEX-EMP, yoğun araç trafiğine maruz kalan kaplamalarda emniyetli kenar koruması sağlar ve bundan dolayı depo, üretim tesisleri, alışveriş merkezleri, yeraltı otoparkları veya temizlik makineleriyle temizlenen kaplamalarda kullanımı için uygundur.

Profil sistemi, harçla döşenen klinker, seramik-fayans, doğal taş veya yapay taş kaplamalarda genleşme derzi oluşturmak için uygundur. Kaplama konstrüksiyonunun hareketleri, birbirine geçen bağlantısı sayesinde aborbe edilir. Farklı dikey hareketler profil tarafından karşılanmayabilir. Schlüter-DILEX-EMP’nin görünen yüzeyi 12 mm genişliğindedir.

UYGULAMA  
Schlüter-DILEX-EMP’yi konstrüksiyon yüksekliğine uygun seçin.
Profili bitmiş kaplamanın kenarına doğru üst seviyeleri eşit olacak şekilde yerleştirin ( profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir).Profil yandan tamamen harca gömülmelidir.
Yanındaki kaplamayı, profil ile aynı seviyede olacak şekilde döşeyin.
Profil ve kaplama arasında kalan yaklaşık 2 mm derzi boşluğunu, derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME
Schlüter-DILEX-EMP, paslanmaz çelik sac bandlardan şekillendirilen, malzeme numarası 1.4301 paslanmaz çelik alaşımdan yapılmıştır. Profilin orta bölümünde delikler açılmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Bazı özel durumlarda öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve/veya diğer yükler hesaplanarak belirlenmelidir.

Schlüter-DILEX-EMP, 1.4301 malzeme numaralı paslanmaz çelikten yapılmıştır ve yüksek mekanik dayanıklılığının yanında özellikle kimyasallara örneğin; asit veya alkalin maddeler, temizlik maddelerine karşı direnç gerektiren uygulamalar için uygundur.


BAKIM
Schlüter-DILEX-EMP özel bir bakım veya koruma gerektirmez. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, yalnız paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.


Schlüter-DILEX-EMP

EMP= Paslanmaz çelik – harç profili
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler