0216 573 66 13

Schlüter DILEX EP

Schlüter DILEX EP

  • Stok Kodu 860
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2455 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-EP, normal ve yüzer şaplarda uygulamak için önceden hazırlanan hareket derz profilidir. Yan kısımlar geri dönüşümlü sert PVC’den üst ve alt bağlantısı yumuşak CPE’den imal edilmiştir. Profil zemine, daha sonra uygulanan seramik kaplama derziyle üstüste gelecek olacak şekilde yerleştirilir. Aynı zamanda Schlüter-DILEX-EP’nin üst kenarı, şaplar için ideal bir kılavuz mastar vazifesi görmektedir. Profil aynı şekilde akışkan şaplarda kullanımı için de uygundur.
Schlüter-DILEX-EP’in yan tespit kanatları şapın içinde ankrajlaranak kalır. Baskı, çekme ve makaslama gerilmeleri yumuşak hareketli bölge tarafından absorbe edilir.

UYGULAMA
Schlüter-DILEX-EP’yi döşeme zemini üzerine yükseklik ve hizasına uygun yerleştirin ( ilerde seramik kaplamadaki hareket derziyle örtüşecek şekilde).
Eğer yüksekliği ayarlamak gerekiyorsa, altına ince bir harç tabakası veya başka uygun bir taban koyun.
Profilin hareket etmemesi için, harçla belli noktalardan besleyerek sabitleyin. Profilin üst kenarı ayrıca şaplar için kılavuz mastar vazifesi görür.

MALZEME
Schlüter-DILEX-EP, genleşme bölgesi olan üst ve alt orta kısmı yumuşak CPE’den ve yan kısımları geri dönüşümlü sert PVC’den oluşur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır. Bazı özel durumlarda, öngörülen profil tipinin uygunluğu, beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir. Profilin CPE hareket bölgeleri UV-dirençli olup yumuşatıcı içermezler.

Schlüter-DILEX-EP normal ve akışkan şaplarda genleşme derzi olarak uygulanır. Profil kaplamayı ayrı ayrı alanlara böler ve  yumuşak-CPE’den yapılmış olan orta bölgesi meydana gelen baskı, çekme ve makaslama gerilmelerini dengeler.


BAKIM
Schlüter-DILEX-EP mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez.
Benzer Ürünler