0216 573 66 13

Schlüter DILEX EZ 6/9

Schlüter DILEX EZ 6/9

  • Stok Kodu 866
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2325 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-EZ 6/9 seramik-doğal taş kaplamalarında ve uygun yükseklikteki diğer kaplama malzemelerinde de iyi kullanılabilen derzlerin dekoratif tasarımına ek olarak genleşme işlevi de olan özel bir profildir. Profillerin her iki kullanılabilir yüzeyi farklı renktedir. Fosfor bantlı profil, ışığa maruz kaldıktan sonra 10 saat boyunca parlar. Bu profilin karanlıkta ve alacakaranlıkta görünürlüğünü arttırır.
Schlüter-DILEX-EZ 6 ve -EZ 9 esnektir ve eğrisel şekil oluşturmak için kolayca kullanılabilir. Sunulan tasarımlara ek olarak seramik kaplamalarda hareket derzi oluştururlar.

UYGULAMA
Schlüter-DILEX-EZ 6 veya EZ 9’u seramik kalınlığına göre seçin. 9 mm’nin üzerindeki seramik kalınlıklarında Profil –EZ 9’un arkası uygun seramik yapıştırıcısıyla doldurulmalıdır.
Seramikleri, Schlüter-DILEX-EZ’nin monte edileceği noktaya kadar yerleştirin. Seramik yapıştırıcısını seramik kenarına doğru eğik olarak malalayın. EZ-Profilini seramik yüzeyiyle eşit seviyede olacak şekilde bastırın ve böylece çizgili kum saati şekilli bölüm tamamen seramik yapıştırıcısına gömülsün.
Bir sonraki sıra seramik için, yapıştırıcıyı, hâlihazırda yerleştirilmiş olan -EZ profilinin kenarına doğru eğik olarak malalayın ve sonra seramikleri profil yüzeyiyle eşit seviyede olacak şekilde yerleştirin.
Schlüter-DILEX-EZ isteğe göre derzsiz veya yanındaki seramik kaplamaya küçük bir derzle döşenebilir.

MALZEME
Schlüter-DILEX-EZ 6/9, üst ve altta  farklı renkteki yumuşak PVC ile bağlanan yan duvarları sert PVC’den olan malzeme kombinasyonundan oluşmaktadır. Pirinç, krom veya fosfor yüzeyli profiller şeffaf PVC koruyucu bant ile kaplıdır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Malzeme seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır.

Schlüter-Dilex-EZ 6 ve -EZ 9 seramik kaplamalarda genleşme ve dekoratif derzi olarak kullanılır. Yumuşak PVC bağlantısı baskı gerilmelerini karşılar.
Yumuşak-PVC-Bağlantısı, sert-PVC yan duvarları örter ve altı ve üstü farklı renkte tasarlanmıştır. Öyle ki her profil iki farklı kullanılabilir yüzeye sahiptir. Özel durumlarda, öngörülen profil tipinin uygunluğu, beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.

BAKIM
Schlüter-DILEX-EZ mantar ve bakteriye karşı dayanıklıdır ve özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.

Schlüter-DILEX-EZ 6/9

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

M/G = Pirinç bantlı /gri,
C/CG = Krom bantlı/Sarı,
BW/L= Parlak beyaz / fosforlu
Benzer Ürünler