0216 573 66 13

Schlüter DILEX EZ 70

Schlüter DILEX EZ 70

  • Stok Kodu 861
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2566 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-EZ 70 sert ve yumuşak PVC’den yapılmış bir profil olup, klinker, seramik, doğal ve yapay taş kaplamaların harçlı döşemelerinde genleşme profili olarak kullanılır. 70 mm yüksekliğindeki profil, boğumlu alt kısmı gerektiğinde koparılarak konstrüksiyon yüksekliğine göre ayarlanabilir.
Harç tabanı ve kaplama, kontrolsüz çatlamadan kaçınmak için, Schlüter-DILEX-EZ 70 döşenmek suretiyle uygun alanlara bölünür. Yumuşak PVC’den yapılmış olan orta bölgesi, harç tabanın genleşmesinden dolayı meydana gelen gerilmeleri absorbe eder. Sert PVC’den imal profil kenarları, kenar koruması olarak PVC-profilin mekanik dayanıklılık sınırı da dikkate alınarak, yanındaki bitişik döşemenin kenarlarını endüstriyel trafikten meydana gelen mekanik yüke karşı korur. Gri renkteki profillere ek olarak, görünen yüzeyi pirinç veya krom bantlı profiller dekoratif derz tasarımına imkan sağlar.

UYGULAMA
Schlüter-DILEX-EZ 70’i gerekirse profil boğumlarını ayırarak konstrüksiyon yüksekliğine uygun hale getirin.
Profili bitmiş kaplamanın kenar alanına üst seviyeleri eşit olacak şekilde yerleştirin. Schlüter-DILEX-EZ 70’in yan tarafı tamamen harca gömülmelidir
Yanındaki kaplamayı profil ile aynı seviyede olacak şekilde döşeyin. Schlüter-DILEX-EZ 70’in yan tarafı tamamen harca gömülmelidir.
Profil ve kaplama arasında kalan derzi derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME
Schlüter-DILEX-EZ, üst ve altta yumuşak PVC ile bağlanmış olan sert PVC yan duvarlarından oluşmaktadır. Üst bağlantısı aynı zamanda görünen yüzey olarak tasarlanmıştır. Pirinç veya krom bantlı profiller transparan PVC koruyucu tabakayla kaplanmıştır. Profilin alt kısmı yumuşak PVC’den yapılmış olan ayrılabilir boğumlardan oluşmaktadır. Üst yan duvarlar, aderansı sağlayan dişli yapıya sahiptir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır. Schlüter-DILEX-EZ 70 seramik ve karo kaplamaların harçlı döşemelerinde genleşme profili olarak uygulanır. Profil kaplamayı ayrı ayrı alanlara böler ve yumuşak PVC’den yapılmış olan orta bölgesi oluşan gerilimleri dengeler. Pirinç veya krom bantlı yüzeyler aynı zamanda dekoratif tasarım imkanları sağlar. Bazı özel durumlarda, öngörülen profil tipinin uygunluğu, beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.

BAKIM
Schlüter-DILEX-EZ 70 mantar ve bakteriye karşı dayanıklıdır ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.


Schlüter-DILEX-EZ 70

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

G = Gri,  
M = Pirinç bantlı,
C= Krom bantlı
Benzer Ürünler