0216 573 66 13

Schlüter DILEX HK

Schlüter DILEX HK

  • Stok Kodu 870
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2387 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-HK, özellikle hijyenik temizliğin istendiği örneğin banyolar, endüstriyel mutfaklar ve gıda işleme tesislerinde, zemin/duvar bağlantısındaki kenar derzleri için hareket profilidir. Profil ölçüleri farklı kalınlıktaki duvar ve zemin seramiklerine uygundur. Zemin/duvar bağlantısı olarak Schlüter-DILEX-HK, duvar iç köşeleri için iç bükey profil olarak Schlüter-DILEX-HKW ile kombine edilebilir. Schlüter-DILEX-HK, duvar ve zemin arasında meydana gelen yatay ve dikey hareketleri absorbe eder.
Aynı zamanda bu bölgedeki ses köprülerinin oluşumunu etkili bir şekilde engeller ve dolayısıyla ses aktarımını durdurur.

UGYULAMA
Schlüter-DILEX-HK’yı seramik kalınlıklarına uygun seçin (O=duvar seramiğinin kalınlığı, U=zemin seramiğinin kalınlığı).
Delikli profil kanatlarını yerleştirmek için seramik yapıştrıcısını duvar ve zemine sürün ve profili sıkıca yapıştırıcıya bastırın.
Seramikleri döşemek için profil kanatlarının üzerinden seramik yapıştırıcısını malayla geçin.
Duvar seramiği ve profil arasında yaklaşık 2 mm derz bırakılmalıdır. Derzi tamamen derz dolgusu ile doldurun.
Zemin seramiğini profil boşluğuna sokun, kalan derzleri derz dolgusu veya yapıştırıcı ile tamamen doldurun. Eğer gerekirse, seramikleri döşemeden önce profilin kanalını yapıştırıcıyla doldurun.

Not:
Zemin seramiğinin profilin kanalına sokulmasıyla iç bükey geçiş noktasında küçük bir kenar oluşur. Bu istenmiyorsa, seramikleri döşemeden önce profil kanalı harçla doldurularak, seramikler profil ile eşit seviyede döşenebilir.

MALZEME

Schlüter-DILEX-HK, geri dönüşümlü PVC’den yapılmış olan trapez delikli ankraj kanatları ve yumuşak CPE’den iç bükey tasarlanmış hareket bölgesinden oluşur.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır ve mantar ve bakteriye karşı dirençlidir. Bazı özel durumlarda, öngörülen malzemenin uygunluğu önceden hesaplanmış olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer gerilimlere dayanılarak belirlenmelidir.
Schlüter-DILEX-HK, seramik kaplamaların zemin/duvar geçişlerindeki kenar derzi için iç bükey profil olarak uygulanır.BAKIM
Schlüter-DILEX-HK mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.

Schlüter-DILEX-HK

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

G = Gri,
BW = Parlak beyaz,
HB = Bej
Benzer Ürünler