0216 573 66 13

Schlüter DILEX KS

Schlüter DILEX KS

  • Stok Kodu 880
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3403 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX- KS, yüksek mekanik genleşmelere maruz kalan seramik, doğal taş ve yüzey kaplamaları için bakım gerektirmeyen hareket derz profilidir.
Schlüter-DILEX-KS, devamlı yoğun trafiğe maruz kalan kaplamalarda emniyetli kenar koruması sunar ve bundan dolayı depo ve üretim  tesisleri, alışveriş merkezleri ve garajlar veya  makineyle temizlenen kaplamalar için kullanımı uygundur. Trapez delikli yan ankraj kanatları paslanmaz çelik, pirinç veya alüminyumdan yapılmıştır ve 11 veya 6 mm genişliğinde sentetik kauçuktan imal edilmiş olan yumuşak hareket bölgesiyle bağlanmıştır. Profilin kauçuk bantı hasar olduğunda değiştirilebilir (2,5/ 4,5 ve 6 mm’lik profil yükseklikleri için geçerli değildir). Kaplamanın  kenar kısımları, yan ankraj kanatlarının özel profil konstrüksiyonu sayesinde etkili bir şekilde korunur. Schlüter-DILEX- KS, kaplamada ses kesintisine neden olur ve  sesi geçişini  azaltır.

UYGULAMA
Seramik kalınlığına uygun olarak Schlüter-DILEX-KS’yi seçin.
Seramik yapıştırıcısını, profilin döşeneceği alanın üstüne taraklı malayla yayın.
Schlüter-DILEX-KS’nin trapez şeklinde delikli ankraj kanatlarını seramik yapıştırıcısına  bastırın ve düzeltin. Profil, zemindeki hareket veya ayırıcı derzlerlerle tam üst üste gelmelidir.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanadın üzeri tamamen kaplanacak şekilde, üzerine malayla sürün. Profilin dikey kanadına seramik yapıştırıcısını eğimli sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi  aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil  kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır,  yaklaşık  1 mm altında kalması tercih edilir). Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir. Her zaman profilin yanına seramiğin kesilmemiş kenarını getirin.
Seramik ve profil arasında yaklaşık olarak 2 mm’lik bir derz bırakılmalıdır. Profil ve seramik arasındaki derzi derz dolgusuyla tamamen doldurun.
Kaplamalar için uygulama :

Kaplama kalınlığına göre Schlüter-DILEX-KS’yi seçin.
Profilin yerleşeceği alana uygun yapıştırıcı sürün.
Schlüter-DILEX-KS’nin trapez delikli ankraj kanatlarını yapıştırıcıya bastırın ve hizalayın. Profilin uygulanacağı alan gerekirse temizlenmeli veya yağlardan arındırılmalıdır. Profil, zemindeki hareket ve ayırıcı  derzlerle tam üstüste gelecek şekilde yerleştirilmelidir.
Trapez delikli ankraj kanadını kaplama malzemesiyle tamamen örtün, öyle ki kaplamanın bitiş yüzeyi ile profil üst kenarı aynı seviyede olsun. Profil asla kaplama yüzeyinden yüksek olmamalıdır, 1 mm altında kalması tercih edilir.

MALZEME
Schlüter-DILEX- EKSN ve –EKSB, paslanmaz çelik sac rulolardan şekillendirilen, (malzeme 1.4301 V2A veya 1.4404 V4A) paslanmaz çelik taşıyıcı profile sahiptir.

Schlüter-DILEX- MKSN ve –AKSN  pirinç veya alüminyum taşıyıcı profile sahiptir. Hareket bölgesi sert-kauçuk tırnaklı yumuşak sentetik-kauçuktan oluşur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Bazı özel durumlarda, öngörülen malzemenin uygunluğu önceden hesaplanmış olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer gerilimlere dayanılarak belirlenmelidir.

Taşıyıcı profili 1.4301(V2A) veya 1.4404 (V4A)  paslanmaz çelikten yapılmış olan Schlüter-DILEX- EKS ve –EKSB özellikle yüksek mekanik yüklere dayanıklılığının yanında örneğin  asit veya alkalin maddeler, temizlik maddeleri veya tuz gibi kimyasallara karşı dayanıklılık gerektiren uygulamalar için uygundur.

Taşıyıcı profili pirinçten yapılmış olan Schlüter-DILEX-MKSN yüksek mekanik yüklere karşı dayanıklıdır ve seramik döşemelerde kullanılan kimyasallara karşı dirençlidir.

Alüminyumdan yan ankraj kanatları olan Schlüter-DILEX-AKSN  alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır,  konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Alkalin suyun boşluklarda toplanmaması için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Schlüter-DILEX-KS’nin bütün profil tiplerinin hareket bölgesi yumuşak sentetik kauçuktan oluşmuştur. Bu malzeme seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasallara karşı dirençlidir, özellikle mantar ve bakteriye dayanıklıdır.

BAKIM

Schlüter-DILEX-KS mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım gerektirmez. Sentetik kauçuktan olan hareket bölgesi sonradan değiştirilebilir (2,5 mm / 4,5 mm ve 6 mm dışında).
Yüzeyler, kaplama temizliği yapılırken birlikte temizlenir. Bütün temizlik maddeleri hidroklorik asit ve hidroflorik asit içermemelidir.
Harici pasa neden olabilecek çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna harç kalıntılarını temizlemek için kullanılan  çelik tel veya çelik mala gibi el aletleri de dahildir.


Schlüter-DILEX-MKSN

MKSN= Pirinç
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-DILEX-AKSN

AKSN= Alüminyum
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-DILEX-EKSN

EKSN= Paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-DILEX-EKSB

EKSN= Paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-DILEX-KS-KSE

Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

G=Gri,
HB=Bej,
PG= Pastel gri,
GS= Siyah
Benzer Ürünler