0216 573 66 13

Schlüter DILEX KSBT

Schlüter DILEX KSBT

%99 İndirim
1,00 TL 0.01 TL + KDV
  • Stok Kodu 859
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2422 Kez incelendi
 

UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-DILEX-KSBT, seramik veya doğaltaş kaplamalar için bakım gerektirmeyen bina dilatasyon derz profilidir.
Schlüter-DILEX-KSBT yaya veya hafif araç trafiğine maruz kalan kaplamalarda emniyetli kenar koruması sağlar ve bundan dolayı alışveriş merkezleri, otoparklar ve depo-üretim tesislerinde kullanımı için uygundur.
Paslanmaz çelik, pirinç, veya alüminyumdan oluşan trapez şeklinde delikli ankraj kanatları, termoplastik elastomerden yapılmış olan 20 mm veya 30 mm genişilğindeki yumuşak hareket bölgesiyle bağlanmıştır. Kauçuk bant hasar durumunda değiştirilebilir.
Profil zeminde ve kesintisiz aynı doğrultuda duvar bölgesinde kullanılabilir. Direkt sıva veya şapta veya alçıpan plakalardan oluşan duvar ve tavan yüzeylerde kullanımı için de özelikle uygundur. Schlüter-DILEX-KSBT, kaplamada ses kesintisine neden olur ve ses geçişini azaltır, örneğin merdiven sahanlığında. Hareket bölgesinin özel geometrisi sayesinde, 20 mm genişliğindeki bantta ± 5 mm ve 30 mm genişliğindeki bantta ± 10 mm’lik hareketler absorbe edebilir.

UYGULAMA
Schlüter-DILEX- KSBT’yi seramik kalınlığına uygun seçin.
Taraklı malayla yapıştırıcıyı profilin yerleştirileceği alana sürün.
Schlüter-DILEX-KSBT’nin delikli tespit kanatlarını yapıştırıcıya bastırın ve hizalayın. Profil, zemindeki derzlerle tam  üstüste gelmelidir.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanadın üzeri tamamen kaplanacak şekilde, üzerine malayla sürün. Profilin dikey kanadına seramik yapıştırıcısını eğimli sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir). Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir. Profilin yanına her zaman seramiğin kesilmemiş kenarını getirin.
Seramik ve profil arasında yaklaşık olarak 2 mm’lik bir derz bırakın ve derz boşluğunu tamamen derz dolgusuyla doldurun.

MALZEME

Schlüter-DILEX-KS V2A, paslanmaz çelik sac bantllardan şekillendirilen 1.4301 numaralı malzemeden oluşan paslanmaz çelik taşıyıcı profile sahiptir.
Schlüter-DILEX-MKSBT ve –AKSBT preslenerek hazırlanan pirinç ve alüminyum taşıyıcı profillerden oluşur.
Hareket bölgesi, sert geçme tırnaklı yumuşak termoplastik elastomerden oluşmaktadır.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Bazı özel durumlarda öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve/veya diğer yükler hesaplanarak belirlenmelidir.

Taşıyıcı profili 1.4301 numaralı paslanmaz çelikten yapılmış olan Schlüter-DILEX-KS V2A, özellikle yüksek mekanik yüklere dayanıklılığının yanında örneğin asit veya alkalin maddeler, temizlik maddeleri gibi kimyasallara karşı direnç gerektiren uygulamalar için uygundur.

Pirinçten üretilen Schlüter-DILEX-MKSBT mekanik yüklere karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Kimyasal ortamların oluştuğu yerlerdeki seramik kaplamadaki pirinç profiller, büyük ölçüde kimyasallara karşı dayanıklıdır.

Alüminyumdan yan ankraj kanatları olan Schlüter-DILEX-AKSBT, alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Alkalin suyun boşluklarda toplanmaması için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Schlüter-DILEX-KSBT’nin tüm profil tiplerinin hareket bölgesi, yüksek oranda esneyebilen termoplastik elastomerden oluşur. Malzeme büyük ölçüde kimyasallara karşı dirençlidir ve seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır. Bant, – 60 Cº ile + 100 Cº arasında yıpranmaya, hava şartlarına, UV-ışınlarına ve ozona karşı dirençlidir. Elastomer, profilleri uzatmak için altalta kaynak yaparak birleştirilebilir.

BAKIM

Schlüter-DILEX-KSBT mantar ve bakteriye karşı dirençlidir ve özel bir bakım veya bakım gerektirmez. Termoplastik elastomerden esnek bağlantı bantı sonradan değiştirilebilir

Schlüter-DILEX-EKSBT 20

KS V2A 20= Paslanmaz çelik 20 mm genişliğinde
Sunulan uzunluk = 2,50 m
Schlüter-DILEX-MKSBT 20

MKSBT 20= Pirinç 20 mm genişliğinde
Sunulan uzunluk = 2,50 m
Schlüter-DILEX-AKSBT 20

AKSBT= Alüminyum 20 mm genişliğinde
Sunulan uzunluk= 2,50 m
Schlüter-DILEX-KSBT-KS 20

Élément de remplacement
Schlüter-DILEX-EKSBT 30

EKSBT 30 = inox 30 mm
Unité de livraison: 2,50 m
Schlüter-DILEX-MKSBT 30

MKSBT 30= Pirinç 30 mm genişliğinde
Sunulan uzunluk = 2,50 m

Schlüter-DILEX-AKSBT 30

AKSBT= Alüminyum 30 mm genişliğinde
Sunulan uzunluk= 2,50 m
Schlüter-DILEX-KSBT-KS 30

Élément de remplacement
Renkler

G = Gri,
HB = Bej,
GS = Siyah

Benzer Ürünler