0216 573 66 13

Schlüter DILEX MOP

Schlüter DILEX MOP

  • Stok Kodu 873
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2510 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-DILEX-MOP, dayanıklı dişli yan duvarları geri dönüşümlü sert PVC’den ve orta kısmı yumuşak PVC’den imal edilmiş bir profildir. Üç farklı yüksekliğe sahiptir ve harçlı döşenen klinker karo, seramik, doğal veya yapay taş kaplamalarda genleşme derzi olarak uygulanır. Profil bireysel kaplama sahalarını ayırır ve yumuşak PVC hareket bölgesinde oluşan bastırma gerilimi düzeltir. Sert PVC’den imal profil kenarları, kenar koruması olarak PVC-profilin mekanik dayanıklılık sınırı da dikkate alınarak, yanındaki bitişik döşemenin kenarlarını endüstriyel trafikten meydana gelen mekanik yüke karşı korur. Yan kısımlar çevre dostu geri dönüşümlü PVC’den yapılmakta olup az da olsa renk değişikliği görülebilir. Bundan dolayı, bu profiller temel olarak endüstri kullanımı için tasarlanmıştır.
Schlüter-DILEX-MOP, sonradan kesilen derzlere çakılabilir veya örneğin tadilatlarda daha geniş açılmış derzlere yerleştirilebilir. Profilin yan kenarlarında oluşan boşluklar itinayla derz dolgusu ile gerekirse epoksi reçineyle de tamamen doldurulmalıdır.


UYGULAMA
Konstrüksiyon yüksekliğine göre profil yüksekliğini seçin.
Profili bitmiş kaplamanın kenar alanına üst seviyeleri eşit olacak şekilde yerleştirin. Profilin yan tarafı tamamen harca gömülmelidir.
Yanındaki kaplamayı profille aynı seviyede olacak şekilde döşeyin ve tamamen harca gömün.
Profil ve kaplama arasında kalan derzi derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME
Schlüter-DILEX-MOP, geri dönüşümlü sert PVC’den yan kenarları ve üst orta kısmı genleşme bölgesi olarak yumuşak-PVC malzeme kombinasyonundan oluşmuştur.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır. Bazı özel durumlarda, öngörülen profil tipinin uygunluğu, beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.

Schlüter-DILEX-MOP, harçlı döşenen seramik ve karo kaplamalarda genleşme derzi olarak uygulanmaktadır. Profil kaplama alanlara böler ve yumuşak-CPE- PVC’den yapılmış olan orta bölgesi oluşan gerilimleri dengeler.


BAKIM

Schlüter-DILEX-MOP mantar ve bakteriye karşı dayanıklıdır  ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.


Schlüter-DILEX-MOP

Renkler:  G = Gri
Sunulan uzunluk: 2.50 m
Benzer Ürünler