0216 573 66 13

Schlüter DILEX MP/MPV

Schlüter DILEX MP/MPV

  • Stok Kodu 872
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2327 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-DILEX-MP,sert PVC ve yumuşak CPE kombinasyonundan oluşan ve takılabilen klipsi sayesinde Schlüter-DILEX-MPV uzatma profilinin eklenmesiyle her kaplama konstrüksiyon yüksekliğine ayarlanabilen özel bir profilidir. Profil sistemi harçlı döşenen klinker, seramik, doğal ve yapay taş kaplamalarda genleşme derzi yapımı için uygundur. Profil ayrı ayrı kaplama alanlarına ayırır ve yumuşak CPE’den yapılmış olan orta kısmı, oluşan gerilimleri dengeler. Yaklaşık 1 mm yumuşak CPE ile kaplanan sert PVC’den imal profil kenarları, kenar koruması olarak PVC-profilin mekanik dayanıklılık sınırı da dikkate alınarak, yanındaki bitişik döşemenin kenarlarını endüstriyel trafikten meydana gelen mekanik yüke karşı korur.
Schlüter-DILEX-MP, sonradan kesilen derzlere çakılabilir veya örneğin tadilatlarda daha geniş açılmış derzlere yerleştirilebilir. Profilin yan kenarlarında oluşan boşluklar itinayla derz dolgusu ile gerekirse epoksi reçineyle de tamamen doldurulmalıdır.

UYGULAMA
Profili gerekirse uzatma parçalarını (-MPV) klipsleyerek uygun konstrüksiyon yüksekliğine ayarlayın.
Profili bitmiş kaplamanın kenar alanına üst seviyeleri eşit olacak şekilde yerleştirin. Profilin yan tarafı tamamen harca gömülmelidir.
Yanındaki kaplamayı profil ile aynı seviyede olacak şekilde döşeyin ve tamamen harca gömün.
Profil ve kaplama arasında kalan derzi derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME
Schlüter-DILEX-MP, geri dönüşümlü sert PVC’den dişli aderans yapısı olan yan kenarlarının, üstte genleşme bölgesi olarak CPE-yumuşak PVC ile bağlanan malzeme kombinasyonundan oluşmuştur. Uzatma profili olan Schlüter-DILEX-MPV geri dönüşümlü sert PVC’den üretilmiştir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Profil seramik kaplamalarda karşılaşılan kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır. Bazı özel durumlarda, öngörülen profil tipinin uygunluğu, beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir.

Schlüter-DILEX-MP/-MPV harçlı döşenen seramik ve karo kaplamalarda genleşme profili olarak uygulanır. Profil kaplamayı ayrı ayrı alanlara böler ve yumuşak-CPE’den yapılmış olan orta bölgesi oluşan gerilimleri dengeler.

BAKIM
Schlüter-DILEX-MP mantar ve bakteriye karşı dayanıklıdır ve özel bir bakım gerektirmez. Seramik kaplamanın temizliği esnasında bilinen ev temizlik ürünleriyle temizliği yapılır.

Schlüter-DILEX-MP

Sunulan uzunluk : 2,50 m
Renkler:

G = Gri,
ZR = Kiremit kırmızısı,
HB = açık bej,
GS = Siyah


Schlüter-DILEX-MPV

Harç Profili-Uzatma Parçası
Sunulan uzunluk : 2,50 m
Benzer Ürünler