0216 573 66 13

Schlüter ECK E

Schlüter ECK E

  • Stok Kodu 843
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3028 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter- ECK-E, seramik kaplamaların duvar dış köşeleri için paslanmaz çelik köşe pofilidir ve sağlam kenar koruması istenen alanlarda iyi bir koruma sağlar, örneğin endüstriyel mutfaklarda, mezbahalarda, sağlık tesislerinde ve hastanelerde. Profilin dış yüzeyi seramik kaplamalarda simetrik yuvarlak bir dış köşe oluşturur.
Mekanik baskıda iyi kenar koruması yanında, duvar köşesinde temiz ve dekoratif bir bitiş sağlar. Schlüter- ECK-E, temizlenmesi kolay ve hassas hijyen koşullarının uygulandığı (örneğin hastaneler, endüstriyel mutfaklar, temiz odalar, yıkama salonları ve gıda işlem fabrikaları) ve estetik görünüm istenen alanlarda kullanılır.
Dış duvar köşelerinde uygulanan Schlüter- ECK-E, paslanmaz çelik iç bükey Schlüter-DILEX-EHK profilleri ile duvar iç köşelerinde ve Schlüter-DILEX-EHKS ile zemin-duvar geçişlerinde kullanılabilir.

UYGULAMA
Schlüter-ECK-E’yi kullanılan kaplama malzemesinin kalınlığına göre seçin.
Montaj kanadını yerleştirmek için, mevcut döşenecek zemin üzerine seramik yapıştırıcısını sürün.Schlüter- ECK-E’nin trapez şeklindeki delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.Aşırı yük bekleniyorsa, profil tamamen harca gömülmelidir.
Montaj kanadının tamamen gömülmesini sağlamak için, üzerine seramik yapıştırıcısını, tamamen kapatacak şekilde malayla sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin.
Seramik ve profil arasında, yaklaşık 2 mm derz boşluğu bırakılmalı, kaplama derzi verilirken tamamen derz dolgusu ile doldurulmalıdır.
Derz işlemi bittikten sonra koruyucu folyoyu kaldırın.

MALZEME

Schlüter- ECK-E paslanmaz çelik malzeme no 1.4301 (V2A) veya 1.4404 (V4A)’den imal edilir, rulo saclardan şekillendirilir, montaj kanadı trapez şeklinde delinir. Profilin görünen yüzeyi koruyucu folyo ile kaplanır.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, kullanılacak profil tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve diğer baskılara göre belirlenmelidir.

Schlüter- ECK-E, paslanmaz çelik malzeme 1.4301 (V2A) veya 1.4404 (V4A)’den imal edilmiştir ve özellikle ağır mekanik baskılara dayanıklılığının yanında, kimyasal yüklere yani asitli veya alkalin maddeler ve temizlik maddelerine karşı direnç gerektiren uygulamalar için uygundur.

BAKIM

Schlüter- ECK-E özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeylerde aşındırıcı temizleyici madde kullanmayın. Pislikler uygun yüzey temizlik ürünleriyle temizlenmelidir. Profilin görünen kısmı, krom parlatıcısı v.b. ürünleri ile silindiğinde parlak bir yüzeye sahip olur. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, yalnız paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Harici pasa neden olabilecek çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna harç kalıntılarını temizlemek için kullanılan çelik tel veya çelik mala gibi el aletleri de dahildir.


Schlüter-ECK-E

E=Paslanmaz çelik, EB=Paslanmaz çelik fırçalanmış
EV4A=Paslanmaz çelik 1.4404 (V4A)   
Sunulan uzunluk: 3,00 m
Schlüter-ECK-E

Sunulan uzunluk: 2,50 m


Schlüter-ECK-E

Sunulan uzunluk: 2,00 m
Schlüter-ECK-E

Sunulan uzunluk: 2,00 m
Benzer Ürünler