0216 573 66 13

Schlüter ECK K

Schlüter ECK K

  • Stok Kodu 844
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2667 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- ECK-K, seramik veya diğer duvar kaplamalarının dış köşelerine sonradan yapıştırılabilen paslanmaz çelik köşe profilidir. Profil, endüstriyel mutfaklar, mezbahalar, sağlık tesisleri ve hastaneler gibi ağır baskılara maruz kalan köşelerde iyi bir kenar koruması sunar. Mekanik baskılarda iyi bir kenar korumasına ek olarak duvar köşelerinin dekoratif ve temiz bitişi sağlanır.
Profil hasar görmüş köşeleri yenilemeksizin, sonradan kaplanması için oldukça uygundur.
Schlüter- ECK-K, temizlenmesi kolay, hassas hijyen koşullarının uygulandığı (örneğin hastaneler, endüstriyel mutfaklar, temiz odalar, yıkama salonları ve gıda işlem fabrikaları) ve estetik görünüm istenen alanlarda kullanılır.
Dış duvar köşelerinde uygulanan Schlüter- ECK-K, paslanmaz çelik iç bükey Schlüter-DILEX-EHK profilleri ile duvar iç köşelerinde ve Schlüter-DILEX-EHKS ile zemin-duvar geçişlerinde kullanılabilir.

UYGULAMA
Schlüter ECK-K, silikon veya benzeri eş değerdeki malzeme ile hazır bitmiş duvar köşelerine yapıştırılır. Silikonu, profil kanadının arkasına profil boyunca sürün, daha sonra profil kanatlarını kaplama kenarının tamamen temas edecek şeklide bastırın. Silikonu uygulamadan önce, yapıştırılacak yüzeyler, yapışmayı engelleyebilecek yağ v.b. maddelerden arındırılmış olmalıdır.
Profil kanatlarından taşan silikon kalıntılarını temizlemek için uygun bir temizleme maddesi kullanın.
İşlem bitiminde koruyucu folyoyu kaldırın.


MALZEME

Schlüter- ECK-K paslanmaz çelik malzeme no 1.4301 (V2A) veya 1.4404 (V4A)’den imal edilir, rulo saclardan şekillendirilmiştir. Profilin görünen yüzeyi koruyucu folyo ile kaplıdır.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, kullanılacak profil tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve diğer baskılara göre belirlenmelidir.

Schlüter- ECK-E, paslanmaz çelik malzeme 1.4301 (V2A) veya 1.4404 (V4A)’den imal edilmiştir ve özellikle ağır mekanik baskılara dayanıklılığının yanında, kimyasal baskılara yani asitli veya alkalin maddeler ve temizlik maddelerine karşı direnç gerektiren uygulamalar için uygundur.


BAKIM

Schlüter- ECK-K özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeylerde aşındırıcı temizleyici madde kullanmayın. Pislikler uygun yüzey temizlik ürünleriyle temizlenmelidir. Profilin görünen kısmı, krom parlatıcısı v.b. ürünleri ile silindiğinde parlak bir yüzeye sahip olur. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, yalnız paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Harici pasa neden olabilecek çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna harç kalıntılarını temizlemek için kullanılan çelik tel veya çelik mala gibi el aletleri de dahildir.


Schlüter-ECK-K

E= Paslanmaz çelik, EB=Fırçalanmış paslanmaz çelik
EV4A=Paslanmaz çelik 1.4404 (V4A)
Sunulan uzunluk: 3,00 m
Schlüter-ECK-K

Sunulan uzunluk: 2,50 m


Schlüter-ECK-K

Sunulan uzunluk: 2,00 m
Benzer Ürünler