0216 573 66 13

Schlüter JOLLY

Schlüter JOLLY

  • Stok Kodu 825
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 5404 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- JOLLY, seramik kaplamaların duvar dış köşeleri için bitiş profili olup iyi bir kenar koruyucusudur. Renkli profiller, kaplamanın dış kenarlarında renk bakımından, seramik ve derz dolgu rengine uyum sağlar veya ilginç kontraslarla dekoratif tasarımlar yaratmak da mümkündür.
Daha geniş uygulama alanları arasında, duvardaki halı, doğal taş veya epoksi kaplamaların temiz bitişlerini ve süpürgelik üstlerini sayabiliriz.
Profilin dekoratif etkisinin yanında, kenar bölgesindeki seramikler, mekanik baskıların oluşturduğu hasarlara karşı etkili bir şekilde korunur.
Entegre derz kanadı sayesinde, seramik ile arasında belli bir derz boşluğu oluşturur.

UYGULAMA
Schlüter-JOLLY’yi seramik kalınlığına göre seçiniz.
Seramik kaplamanın bitimine, seramik yapıştırıcısını taraklı mala ile sürün. Schlüter-JOLLY duvarın dış kenarlarında kullanılıyorsa, önce bir duvarın seramiğini bitirin, daha sonra ikinci duvarın köşesine seramik yapıştırıcısını uygulayın.
Schlüter- JOLLY’nin delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Delikli montaj kanadını tamamen seramik yapıştırıcısıyla ile örtün.
Yanındaki seramikleri profil üst yüzeyi ile aynı seviyede olacak şekilde sıkıca bastırın ve düzeltin. Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Seramik, 1,5 mm’lik eşit derz oluşturan yanal derz kanadına dayanarak döşenir.
Schlüter-JOLLY profil ve seramik arasındaki derz boşluğu, tamamen derz dolgusu ile doldurulur.
Hassas yüzeylerde çizmeyen veya hasar vermeyen el aletleri ve malzemelerle çalışın. Özellikle alüminyum üzerindeki harç veya seramik yapıştırıcısı kalıntıları hemen temizlenmelidir.

MALZEME

Schlüter-JOLLY aşağıdaki malzemelerden üretilmektedir:
MC = Pirinç kromaj
AC = Alü. renkli boyalı
AMG = Alü. pirinç parlak eloksal
ACG = Alü. krom parlak eloksal
P = PVC renkli

Not: Pirinç, alüminyum, alüminyum natural eloksal ve paslanmaz çelik malzemeleri, Schlüter-SCHIENE ürün grubuna aittir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik veya diğer etkilere göre belirlenmelidir.

Schlüter-JOLLY -AC (renkli boyalı alüminyum):
Alüminyum ön işlemden geçirilmiştir (kromlaştırılmış) ve poliüretan-toz boya ile kaplıdır. Kaplama rengi kalıcıdır, UV ışınlarına ve hava şartlarına dayanıklıdır. Görünen kenarlar çizici veya aşındırıcı maddelere karşı korunmalıdır.

Schlüter-JOLLY-MC (pirinç kromaj), özellikle duvar köşeleri ve bitişleri için uygundur, örneğin krom armatür bulunan banyolara uyum sağlar. Yüzeyi çizilmeye veya aşınmaya karşı korunmalıdır.

Schlüter JOLLY- ACG/ -AMG/ (alüminyum eloksal) : Alüminyum, eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım sırasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey, çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle yüzeyindeki yapıştırıcı veya derz dolgu kalıntıları hemen temizlenmelidir. Bununla birlikte alkalin suyun boşluklarda toplanmasını önlemek için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Schlüter- JOLLY-P (renkli PVC): Renklendirilmiş sert PVC’den imal edilmiştir, çizilmeye veya bükülmeye karşı hassas değildir. Malzeme UV ışınlarına karşı dirençlidir, bununla beraber açık alanda rengi kalıcı değildir. Ağır mekanik yüklere maruz kalan kaplama bitişleri ve köşeleri için uygun değildir, örneğin basamak kenarları veya zemin bitişleri.

Schlüter-SCHIENE-M/-A/-AE/-E:
Buna ilave olarak Schlüter-SCHIENE tiplerinin, temelde Schlüter-JOLLY profilleri gibi aynı alanlarda uygulanabileceğini belirtiriz.


BAKIM

Schlüter- JOLLY özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeylerde aşındırıcı temizlik maddesi kullanılmamalıdır.


Schlüter-JOLLY-P

P=PVC renkli
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-JOLLY-AC

AC=Alüminyum renkli  boyalı
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler:

W = beyaz,
BW = parlak beyaz,
BH = bahama,
PG = pastel gri,
G = gri,  
HG = açık gri,
HB = bej,
RB = karaca kahve rengi,
SB = siyah kahverengi
GM = metalik gri


Schlüter-JOLLY-AG

ACG= Alü. krom parlak  eloksal
AMG: Alü. pirinç parlak eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-JOLLY-MC

MC=Pirinç kromaj
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler