0216 573 66 13

Schlüter KERDI DRAIN

Schlüter KERDI DRAIN

  • Stok Kodu 838
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2692 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-KERDI-DRAIN, binaların giderlerine bağlanan, su yalıtımlarının basit ve güvenli bağlantısı için yer sifonu sistemidir.
Bina su yalıtımında, seramik ve karodan oluşan kaplamalarla birlikte kullanım gittikçe daha çok yaygınlaşmaktadır. Bu Alman Yapı Birliği bildirisine uygun tekniğin bilinen kuralı olarak sayılır.
Elyaf kaplı büyük trapez delikli yapışma flanşının üstüne Schlüter-KERDI-Manşet yüzey izolasyonuyla bileşimi için sızdırmaz bağlantı olarak yapıştırılır. Schlüter-KERDI-DRAIN gider modüler olarak tasarlanmıştır ve her talebe göre bireysel düzenlenebilir. Bu sayede farklı gider hazneleri dikey/yatay ve çeşitli çaplar birbirleriyle kombine edilebilir.


UYGULAMA
Schlüter-KERDI-DRAIN gider haznesi (f) döşeme kaplama grubuna entegredir ve drenaj sistemine bağlıdır ( sayfa 3, şekil 1).
Schlüter-KERDI-DRAIN gider haznesi (f) döşeme kaplama grubuna entegredir ve drenaj sistemine bağlıdır ( sayfa 3, şekil 1).
Koruyucu kapağın çıkartılmasından sonra (şekil 3), Schlüter-KERDI-DRAIN üst bağlantı flanşı (b) zeminine uygun yükseklikte kesilir (şekil 4),gider haznesi üstüne yerleştirilir (şekil 5) ve içeri bastırılır (gerekirse kaydırıcı yağ kullanın).Yatay çıkışlı yer sifonlarında, Schlüter-KERDI-DRAIN ek borusu, izolasyon malzemeleri üstünde gerekli olan yükseklik ayarı için serbest boşluk sağlayan mevcut sarı aralık halkasının üstüne yerleştirilir (a). Dolayısıyla, iş tamamlandıktan sonra kesin olarak sarı halkayı çıkartmak gereklidir (şekil 6). Dikey çıkışlarda ek borusunu, gider haznesinin dibine oturmasına engel olmak için kısaltın.
Bundan sonra şap, Schlüter-KERDI-DRAIN’in trapez delikli flanşı, şap üst kenarıyla aynı seviyede bitirilecek şekilde uygulanır.
Schlüter-KERDI manşeti yapıştırarak (c), şap yüzeyine sızdırmaz geçiş sağlanır (şekil 7). Schlüter-KERDI veya malayla uygulanan su yalıtım tabakası yeterli bindirmeyle manşetle birleştirilir. Eğer Schlüter-DITRA yüzey su izolasyonu olarak kullanılıyorsa,önce delikli yapıştırma flanşının kenarına kadar döşenir.Sonra Schlüter-KERDI manşet, DITRA membran üzerine bindirilerek bol yapıştırıcıyla ile yapıştırılır.Schlüter-KERDI manşeti yapıştırmak için seramik yapıştırıcıları, epoksi yapıştırıcıları veya malayla uygulanabilen su izolasyonu malzemeleri uygundur.
Kaplama malzemesi olarak seramik veya yüzey kaplamaları uygulanabilir. Izgaranın yüksekliği (e), yükseklik sabitleyici halkanın (d) ayarlanarak ve altını harçla doldurularak üst yüzeyle aynı seviyede bitirilecek şekilde düzenlenmelidir (şekil 8).Izgaranın alt borusu (e) yer sifonunundan daha küçük bir çapa sahip olduğundan, ızgara seramik kaplamasının derz yönüne uydurulur.

MALZEME

Gider haznesi yüksek derecede darbeye dirençli polipropilenden (PP) yapılmıştır.

Üst yuvarlak halka, üst yüzeyi elyafla kaplı montaj flanşıyla akril-nitril-butadien-sitrolden (ABS) oluşur.

Schlüter-KERDI manşet, her iki yüzeyi seramik yapıştırıcısına iyice yapışmasını sağlamak için özel elyaf kaplı yumuşak polietilenden üretilmiş kılcal çatlakları örten su izolasyon membranıdır. Paslanmaz çelik ızgarası V2A ( malzeme no 1.4301) den yapılmıştır.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Gider hazneleri, DIN EN 1253’e uygun, binalar için sifonlar K3 olarak sınıflandırılmıştır. Bu araç trafiği olmayan yüzeylerdir, örneğin ev, yaşlılar yurdu, oteller, okullar, yüzme havuzlarındaki çamaşır yıkama yerleri ve duşlar v.s., teraslar, verandalar ve balkonlar gibi ıslak mekanlardır. Donma tehlikesi bulunan yerlerde giderler, koku gidericili olmamalıdır.

Eğer koku gidericiye gerek varsa, donmadan korunacağı bir yere, mesela bina içine monte edilmelidir. Bütün yatay tipli koku gidericili sifonların giriş ve çıkışı vardır.

Giriş fabrikada monte edilmiş olan ve takılıp çıkartılabilecek (örneğin koku gidericideki suyun eksilmemesi için lavabonun gideri yer sifonuna bağlanabilir) bir tapayla kapalıdır.

Özel durumlarda, zemin gider sisteminin uygunluğu beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve diğer yüklere göre önceden belirlenmelidir.

BAKIM

Schlüter-KERDI-DRAIN özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalana paslanmaz çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlar, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Paslanmaz çelik ızgara ve koku giderici, yer sifonunu ve gider borularını temizlemek için çıkartılabilirler.
Benzer Ürünler