0216 573 66 13

Schlüter QUADEC

Schlüter QUADEC

  • Stok Kodu 840
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3153 Kez incelendi
Uygulama ve İşlev
Schlüter-QUADEC, seramik kaplamaların dış köşeleri için paslanmaz çelikten üretilen dayanıklı bitiş profilidir ve iyi bir kenar koruma sağlar. Profil seramik kaplamalarda dik açılı dış köşe oluşturur.

Çeşitli malzeme yüzeylerinde üretilen paslanmaz çelik profillerle ilginç kontraslar oluşturmak ve modern dekoratif tasarımlar yaratmak mümkündür. Schlüter-QUADEC-E, Schlüter-DESIGNLINE bordür profilleriyle iyi uyum sağlar. Profilin dekoratif etkisine ek olarak, seramikler kenar bölgesinde mekanik hasarların neden olacağı hasarlara karşı etkili bir şekilde korunur. Paslanmaz çelik Schlüter-QUADEC-E, özellikle hem kenar koruma olarak, hem de zemin bitişi veya merdiven kenarı olarak kullanılmaya dayanıklıdır.

Aynı şekilde Schlüter-QUADEC ile halı, parke, doğaltaş, seramik veya  epoksi gibi diğer kaplama malzemelerinde de bitiş, köşe veya süpürgelik üstü olarak kullanılmaya müsaittir.

Dış köşelerde, profilin güzel ve temiz bir şekilde birleşimi için, Schlüter-QUADEC'e ait uygun köşe parçaları mevcuttur.

Uygulama
1. Schlüter-QUADEC'i seramik kalınlığına göre seçiniz.

2. Seramik kaplamanın bitimine, seramik yapıştırıcısını taraklı malayla sürün. Schlüter-QUADEC duvarın dış kenarlarında kullanılıyorsa,   önce bir duvarın seramiğini bitirin, daha sonra ikinci duvarın köşesine seramik yapıştırıcısını uygulayın.

3. Schüter-QUADEC'in delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.

4. Delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısıyla tamamen örtün ve açık yuvarlaklığı seramik yapıştırıcısı ile doldurun.

5. Seramikleri profil üst yüzeyi ile aynı seviyede olacak şekilde sıkıca bastırın ve düzeltin. Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile   döşenmelidir.

6. Profil ile seramik arasında yaklaşık 1,5 mm derz boşluğu bırakın, kaplama derzi verilirken bu boşluğu tamamen derz dolgusu ile doldurun.

7. Hassas yüzeylerde çizmeyen veya hasar vermeyen el aletleri ve malzemelerle çalışın. Üzerindeki harç veya seramik yapıştırıcısı kalıntıları hemen temizlenmelidir.

8. İç ve dış köşe dönüşleri için köşe parçaları mevcuttur.

Malzeme

Schlüter-QUADEC paslanmaz çelik (-E) ve paslanmaz çelik fırçalanmış (-EB) olarak üretilmektedir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:

Schlüter-QUADEC, iki farklı kaplamadan imal edilmektedir. Mekanik veya kimyasal baskıya maruz kalan uygulamalardaprofilin uygunluğu incelenmelidir. Aşağıda sadece genel bilgiler verilmektedir.

1.4301 (V2A) malzemesinden üretilen Schlüter-QUADEC-E (paslanmaz çelik), özellikle yüksek mekanik veya özel kimyasal baskı beklenen durumlar için uygundur. Uygulama alanları, örneğin gıda endüstrisi, bira fabrikaları, mandıralar, endüstriyel mutfaklar, hastaneler ve özel mekanlardır.Bakım
Schlüter-QUADEC özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeylerde aşındırıcı temizlik maddesi kullanılmamalıdır. Paslanmaz çelik, krom parlatıcısı ile silindiğinde parlak bir yüzeye sahip olur.

Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.

Harici pasa neden olacağından çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna çelik mala ve yapıştırıcı kalıntılarını temizlemek için kullanılan aletler de dahildir.
 
TAHA TOKAR
373 / 18.04.2016
Ürünün mt fiyatını öğrenebilirmiyim
Yönetici Cevabı Cevaplandı.
Benzer Ürünler