0216 573 66 13

Schlüter RENO T

Schlüter RENO T

  • Stok Kodu 850
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3649 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- RENO-T, eşit seviyedeki zemin kaplamaları (örneğin, seramik kaplamalar veya doğal taş, parke, beton taş, PVC, laminat v.s.) arasında, sonradan uygulanan T-şekilli geçiş profilidir. Schlüter- RENO-T profilini uygulamak için, iki kaplama arasındaki derz boşluğunu silikon ile doldurun. Bunun üzerine geçiş profilinin ayağını derz boşluğuna yerleştirerek bastırın. Schlüter- RENO-T kaplamaların kenarlarını örterek mekanik baskılarda kenarların zarar görmesini engeller.

UYGULAMA
Schlüter- RENO-T geçiş profilinin uygulanması için,derz boşluğu en az 9 mm derinlikte ve pisliklerden arınmış olmalıdır. Yapışmayı önleyecek maddeler (toz, pislik v.b) derz bölgesinden temizlenmelidir.
Önce derz boşluğunu, silikon ile doldurun. Daha sonra Schlüter-RENO-T’nin dikey ayağını, yan kanatları tamamen kaplama kenarlarına dayanacak şekilde, silikon ile dolmuş derze yerleştirerek bastırın.
Profil kanatları altından taşan silikonu, uygun bir temizleyici ile temizleyin.


MALZEME

Schlüter- RENO-T, pirinç (-TM), alüminyum(-TA), alüminyum eloksal (-TAE), pirinç (-TM) ve paslanmaz çelikten (-TE) üretilmektedir.
Malzeme Özellikleri ve Uygulama Alanları:
Schlüter- RENO-T, kaplama malzemelerinin kenarlarını, mekanik yüklere karşı korumak için uygundur.Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik veya diğer baskılara bağlı olarak belirlenmelidir.

Hava ile temas ettiğinde, pirinç profilin açıkta kalan görünen yüzeyinde, üst yüzeyinin kararmasına neden olan oksidasyon tabakası oluşur. Nem veya agresif maddelere maruz kaldığında profil yüzeyinde ağır oksidasyon ve lekelenme görülür. Eloksallı alüminyum yüzey aşınma ve çizilmeye karşı korunmalıdır.

Schlüter-RENO-TE, V2A (malzeme 1.4301) paslanmaz çelik sac rulolardan şekillendirilmiştir, dolayısıyla profil yapısı, presten çıkan pirinç veya alüminyum profillerden biraz farklıdır. Paslanmaz çelik, yüksek mekanik yüklere dayanıklılığının yanında, özellikle mimyasallara, örneğin asit veya alkali maddeler, temizlik malzemelerine karşı dayanıklılık gerektiren kullanımlar için uygundur.


BAKIM

Schlüter- RENO-T özel bakım ve koruma gerektirmez. Pirinç veya alüminyum üzerindeki oksidasyon tabakası bilinen cilalama ürünleriyle temizlenebilir; ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeydeki hasarlar yalnızca üzerine vernik sürülerek onarılabilir. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Harici pasa neden olabileceği için, örneğin çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna çelik mala ve harç kalıntılarını temizlemek için kullanılan aletler de dahildir.

Schlüter-RENO-T

TM = Pirinç / TA = Alü / TAE = Alü natur mat eloks / TE = Paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RENO-T

Sunulan uzunluk: 1,00 m
Benzer Ürünler