0216 573 66 13

Schlüter RENO TK

Schlüter RENO TK

  • Stok Kodu 849
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2791 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- RENO-TK, farklı yükseklikteki kaplamalar arasında, kademesiz geçişi sağlayan özel bir profildir, örneğin seramik-halı geçişinde. Schlüter- RENO-TK’nın görünen eğimli yüzeyi, farklı yükseklikteki kaplamalar arasında ayak takılmasını önler.
Yanındaki daha alçak kaplama (örneğin halı veya sentetik kaplama), 6 mm yüksekliğindeki profil boşluğuna itilir, böylece kesilen kenar gizlenir ve korunur.

UYGULAMA
Schlüter-RENO-TK’yı seramik kalınlığına göre seçiniz.
Seramik kaplamanın bitimine, seramik yapıştırıcısını taraklı mala ile sürün.
Schlüter- RENO-TK’nın trapez şeklindeki delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanat tamamen kaplanacak şekilde malayla sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi;aynı seviyeyede olacak şekilde iyice bastırın ve;düzeltin (profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir).´Seramikler, profilin olduğu yerde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Profil ve seramik arasında yaklaşık 2 mm derz boşluğu bırakılmalıdır.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME

Schlüter- RENO-TK, pirinç (-MTK), alüminyum (-ATK), alüminyum eloksal (-AETK), paslanmaz çelik (-ETK) ve paslanmaz çelik fırçalanmış (-EBTK) olarak üretilmektedir.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve diğer baskılara göre belirlenir.

Kimyasal ortamların oluştuğu yerlerdeki seramik kaplamadaki pirinç profiller büyük ölçüde kimyasallara karşı dayanıklıdır. Pirincin açıkta kalan yüzeyinde, havanın etkisiyle kararmaya neden olan oksit tabakası oluşur. Nem veya agresif maddelerin etkisi ile üst yüzeyinde ağır oksitlenme ve lekelenmeler görülebilir.

Schlüter- RENO-ETK/-EBTK, V2A ( malzeme 1.4301) paslanmaz çelik sac rulolardan üretilir, dolayısıyla profil yapısı, presten çıkan pirinç veya alüminyum profillerden biraz farklıdır. Paslanmaz çelik, ağır mekanik baskıya dayanıklılığına ek olarak özellikle kimyasal direnç (örneğin, asit, alkali, maddeler ve deterjanlar gibi) gerektiren uygulamalar için uygundur.

Kimyasal baskı bekleniyorsa, alüminyumdan imal Schlüter- RENO-ATK’ nın uygunluğu test edilmelidir. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Görünen profil yüzeyi üzerindeki harç veya derz dolgu malzemeleri derhal temizlenmelidir. Alkalin suyun boşluklarda toplanmaması için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Eloksallaştırılmış alüminyumdan imal edilen Schlüter-RENO-AETK, eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Seramik yapıştırıcısı, harç veya derz dolgu malzemesi üst yüzeyine zarar verebilir, bu sebeple artıklar hemen temizlenmelidir. Aksi takdirde alüminyumdaki tanım geçerlidir.

BAKIM

Schlüter- RENO-TK özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Pirinç veya alüminyum üzerindeki oksidasyon tabakası, bilinen cilalama ürünleri ile giderilebilir; ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeyindeki hasarlar, sadece üzerine vernik sürülerek onarılabilir.

Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir.
Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Harici pasa neden olabileceği için, örneğin çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna çelik mala ve harç kalıntılarını temizlemek için kullanılan aletler de dahildir.

Schlüter-RENO-TK

MTK=Pirinç/ ATK=Alüminyum / AETK: Alüminyum eloksal/ETK=Paslanmaz çelik/EBTK=Fırçalanmış paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RENO-TK

Sunulan uzunluk: 1,00 m
Benzer Ürünler