0216 573 66 13

Schlüter RENO U RAMP

Schlüter RENO U RAMP

  • Stok Kodu 851
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3021 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- RENO-U/-RAMP, farklı yükseklikteki zemin kaplamaları arasında, kademesiz geçişler için kullanılan özel bir profildir, örneğin seramik ve halı arasındaki geçiş gibi. Ek olarak kaplama kenarları etkili bir şekilde korunur. Derz kanadı sayesinde, seramikle profil arasında belli bir derz boşluğu oluşur.
Schlüter- RENO-U, ağır yüklerin olabileceği yerlerde (garaj- depo girişleri, alışveriş merkezleri v.s.) güvenilirliğini kanıtlamıştır. Schlüter-RENO-U Profilin görünen yüzeyi, 4 mm yükseklikteki dikey kenara yaklaşık 250 eğimdedir. Bu durumda farklı yüksekliklerdeki kaplamalar arasında ayak takılması önlenmiş olur.
Schlüter- RENO- RAMP, ağır araç trafiğine maruz kalan alanlarda tercih edilmelidir. Yaklaşık 100 açılı alçak eğimi ve bitiş kenarı sayesinde, profilin üzerinden kolaylıkla forklift ve transpaletler ile geçilebilir. Schlüter- RENO-RAMP aynı zamanda özürlü gereksinimlerine uyulması gereken yerlerde kademesiz geçiş sağlar.

UYGULAMA
Schlüter- RENO-U/-RAMP’ı seramik  kalınlığına göre seçiniz.
Profilin alt tarafındaki altındaki boşluğu seramik  yapıştırıcısı ile doldurun.
Seramik kaplamanın bitimine, seramik yapıştırıcısını taraklı mala ile sürün.
Schlüter- RENO-U/-RAMP’ın trapez şeklindeki delikli montaj kanadını, seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanat tamamen kaplanacak şekilde, malayla sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin ( profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir).
Seramik, 1,5 mm eşit derz sağlayan, derz kanadına dayanarak döşenir. Paslanmaz çelik profillerde, yaklaşık 1,5 mm derz boşluğu bırakın.
Profil ile seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME

Schlüter-RENO-U, pirinç (-MU), alüminyum (-AU), alüminyum eloksal (-AEU), paslanmaz çelik (-EU) ve fırçalanmış paslanmaz çelik (-EBU) olarak üretilmektedir.
Schlüter- RENO-RAMP, alüminyum eloksal (-AERP) şeklinde sunulmaktadır.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları
Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve diğer baskılara göre belirlenir.

Pirinçten imal edilen Schlüter- RENO-MU, yüksek mekanik baskılar için dayanıklıdır. Pirinç, seramik döşemelerde kullanılan bir çok kimyasala karşı dirençlidir. Pirincin açıkta kalan yüzeyinde, havanın etkisiyle kararmaya neden olan oksit tabakası oluşur. Nem veya agresif maddelere maruz kaldığında ise ağır oksitlenme ve lekelenme görülebilir.

Schlüter- RENO-EU/-EBU, V2A ( malzeme 1.4301) paslanmaz çelik sac rulolardan üretilir, dolayısıyla profil yapısı, döküm pirinç veya alüminyumdan yapılmış profillerden biraz farklıdır.Paslanmaz çelik, yüksek mekanik dayanıklılığının yanında, özellikle kimyasal direnç (örneğin asit veya alkalin maddeler, temizlik malzemeleri) gerektiren kullanım alanları için uygundur.

Kimyasal baskı bekleniyorsa, alüminyumdan imal Schlüter- RENO-AU’nun uygunluğu test edilmelidir. Nem ile ilişkili çimento maddeleri alkalin halini alır. Alüminyum, alkalin maddelere hassas olduğu için alkaline maruz kalması (maruz kalma konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak) halinde korozyona uğrar (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle, görünen yüzeyi yapıştırıcı veya kalıntılardan arındırmak önemlidir. Alkalin suyun boşluklarda toplanmasını önlemek amacıyla, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Eloksallaştırılmış alüminyumdan imal edilen Schlüter- RENO-AEU/-RAMP, eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım sırasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey, çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Seramik yapıştırıcısı, harç veya dolgu malzemesi yüzeye hasar verebilir, dolayısıyla yüzey üzerindeki artıklar derhal temizlenmelidir. Aksi takdirde alüminyum ile ilgili tanım geçerlidir.

BAKIM

Schlüter -RENO-U/RAMP özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Pirinç veya alüminyum üzerindeki oksidasyon tabakaları bilinen cilalama ürünleri ile silinebilir; ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeyindeki hasarlar, sadece üzerine vernik sürülerek onarılabilir. Krom cilalama ürünleri v.b., ile müdahale edildiğinde paslanmaz çelik yüzeyler parlar. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Harici pasa neden olacağı için, örneğin çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna çelik mala ve yapıştırıcı kalıntılarını temizlemek için kullanılan aletler de dahildir.

Schlüter-RENO-RAMP

AERP: Alüminyum natural mat eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RENO-U

MU=Pirinç/AU=Alü./ AEU=Alü. natural mat eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RENO-U

Sunulan uzunluk: 1,00 m
Schlüter-RENO-EU

EU=Paslanmaz çelik / EBU=Fırçalanmış paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler