0216 573 66 13

Schlüter RENO V

Schlüter RENO V

  • Stok Kodu 847
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3155 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter- RENO-V, farklı yükseklikteki kaplamalar arasında hareketli kanadı sayesinde kademesiz geçiş sağlayan kod farkı profilidir, örneğin seramikten halıya geçişlerde. Ek olarak, kaplama kenarları etkili bir şekilde korunur.
Profil, mafsallı ayarlanabilir kanadı sayesinde, yanındaki kaplamanın yüksekliğine uyum sağlar. Böylece farklı yüksekliklerdeki kaplamalar arasında seviye farkı giderilerek, ayak takılmaları önlenir.
Schlüter- RENO-V, ağır iş ortamlarında da (garaj veya depo girişleri gibi) kullanılabilir. Bu şartlarda, ayarlanabilir kanadın arkası harç ile doldurulmalıdır.

UYGULAMA
Schlüter- RENO-V’yi seramik kalınlığına göre seçiniz.
Seramik kaplamanın bitimine, seramik yapıştırıcısını taraklı mala ile sürün.
Schlüter- RENO-V’nin trapez şeklindeki delikli kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanat tamamen kaplanacak şekilde, malayla sürün.
Seramikleri profil üst yüzeyi ile aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil kaplama yüzeyinden yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir). Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Seramik 1,5 mm’lik eşit derz sağlayan, derz kanadına dayanarak döşenir.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun. Ayarlanabilir kanadını diğer kaplama üzerine yerleştirin ve gerekirse silikon v.b. ile yapıştırın. Ağır yüklere maruz kalan alanlarda ayarlanabilir kanadın arkasını harçla doldurun.

MALZEME

Schlüter- RENO-V, pirinç (-MV), alüminyum (-AV), alüminyum eloksal(-AEV) olarak üretilmektedir.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve diğer baskılara göre belirlenir.

Pirinç Schlüter-RENO-MV yüksek mekanik yüklere dayanıklıdır ve kimyasal ortamların oluştuğu yerlerdeki seramik kaplamadaki pirinç profiller, büyük ölçüde kimyasallara karşı dayanıklıdır. Pirincin açıkta kalan yüzeyinde, havanın etkisiyle kararmaya neden olan oksit tabakası oluşur. Nem veya agresif maddelerin etkisi ile üst yüzeyinde ağır oksitlenme ve lekelenmeler görülebilir.

Kimyasal baskı bekleniyorsa, alüminyumdan imal Schlüter- RENO-AV’nin uygunluğu test edilmelidir. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır.
Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle görünen yüzeyindeki yapıştırıcı veya derz dolgu kalıntıları hemen temizlenmelidir. Bununla birlikte alkalin suyun boşluklarda toplanmasını önlemek için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Eloksallaştırılmış alüminyumdan imal edilen Schlüter-RENO-AEV, eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Seramik yapıştırıcısı, harç veya derz dolgu malzemesi üst yüzeyine zarar verebilir, bu sebeple artıklar hemen temizlenmelidir. Aksi takdirde alüminyumdaki tanım geçerlidir.

BAKIM

Schlüter -RENO-V özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Pirinç veya alüminyum üzerindeki oksidasyon tabakaları bilinen cilalama ürünleri ile silinebilir; ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeyindeki hasarlar sadece üzerine vernik sürülerek onarılabilir.


Schlüter-RENO-V

MV=Pirinç/ AV=Alüminyum / AEV= Alüminyum Eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RENO-V

Sunulan uzunluk: 1,00 m
Benzer Ürünler