0216 573 66 13

Schlüter RONDEC

Schlüter RONDEC

  • Stok Kodu 823
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2692 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- RONDEC, seramik kaplamaların dış köşeleri için bitiş ve kenar koruma profilidir. Profil, seramik kaplamalarda simetrik yuvarlak dış köşe oluşturur. Entegre derz kanadı, seramik ile arasında derz boşluğu sağlar. Çeşitli malzeme, renk ve yüzeylerde üretilen profiller, kaplama kenarlarında renk bakımından, seramik ve derz dolgu rengine uyum sağlar veya ilginç kontraslarla dekoratif tasarımlar yaratmak da mümkündür.
Schlüter -RONDEC- E ve -A eloksal, bordür olarak Schlüter-DESIGNLINE ile uyum sağlar. Profilin dekoratif etkisine ek olarak, seramikler kenar bölgesinde mekanik baskıların neden olacağı hasarlara karşı korunur.Paslanmaz çelikten imal Schlüter- RONDEC;özellikle hem kenar koruma olarak, hem de zemin bitişi veya merdiven kenarı olarak kullanılmaya dayanıklıdır.
Aynı şekilde Schlüter- RONDEC halı, parke, doğal taş seramik veya epoksi gibi diğer kaplama malzemelerinde de bitiş, köşe veya süpürgelik üstü olarak kullanılmaya müsaittir. İç ve dış köşe dönüşlerinde, profilin güzel bir şekilde bağlantısı için, Schlüter-RONDEC’e ait uygun köşe parçaları mevcuttur.


UYGULAMA
Schlüter- RONDEC’i seramik kalınlığına göre seçiniz.
Seramik kaplamanın bitimine, seramik yapıştırıcısını taraklı mala ile sürün. Schlüter-RONDEC duvarın dış kenarlarında kullanılıyorsa, önce bir duvarın seramiğini bitirin, daha sonra ikinci duvarın köşesine seramik yapıştırıcısını uygulayın.
Schlüter- RONDEC’in delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Delikli montaj kanadını tamamen seramik yapıştırıcısıyla ile örtün ve açık yuvarlaklığı seramik yapıştırıcısı ile doldurun.
Seramikleri profil üst yüzeyi ile aynı seviyede olacak şekilde sıkıca bastırın ve düzeltin. Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir. Seramik, 1,5 mm’lik eşit derz oluşturan yanal derz kanadına dayanarak döşenir. Paslanmaz çelik profillerde, yaklaşık 1,5 mm derz boşluğu bırakın.
Hassas yüzeylerde çizmeyen veya hasar vermeyen el aletleri ve malzemelerle çalışın. Özellikle alüminyum üzerindeki harç veya seramik yapıştırıcısı kalıntıları hemen temizlenmelidir.
İç ve dış köşe dönüşleri için üygun köşe parçaları mevcuttur.


MALZEME

Schlüter- RONDEC, aşağıdaki malzemelerden üretilmektedir:
M = Pirinç
MC = Pirinç kromaj
E = Paslanmaz çelik
EP = Paslanmaz çelik, cilalı
EB = Paslanmaz çelik, fırçalanmış
EV4A = Paslanmaz çelik, 1.4404 (V4A)
AE = Alü. natural mat eloksal
ACG = Alü. krom parlak krom eloksal
ACGB = Alü. krom fırçalanmış eloksal
AM = Alü. pirinç mat  eloksal
AMG = Alü. pirinç parlak elokal
AMGB = Alü. pirinç fırçalanmış  eloksal
AK = Alü. bakır mat eloksal
AKG = Alü. bakır parlak eloksal
AKGB = Alü. bakır fırçalanmış eloksal
AT = Alü. titan mat eloksal
ATG = Alü. titan  parlak eloksal
ATGB = Alü. titan  fırçalanmış eloksal
AC = Alü. renkli boyalı
PRO = Renkli PVC
PRG = Renkli PVC

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-RONDEC, çok sayıda farklı malzeme ve kaplamadan imal edilmektedir. Mekanik veya kimyasal baskıya maruz kalan uygulamalarda profilin uygunluğu incelenmelidir. Aşağıda sadece genel bilgiler verilmektedir.
Schlüter-RONDEC-MC (Pirinç kromaj), özellikle duvar köşeleri ve bitişleri için uygundur, örneğin krom armatür bulunan banyolara uyum sağlar. Yüzeyi çizilmeye veya aşınmaya karşı korunmalıdır. Yapıştırıcı ve derz kalıntıları derhal temizlenmelidir.
1.4301 (V2A) veya 1.4404 (V4A) malzemesinden üretilen Schlüter-RONDEC-E (paslanmaz çelik), özellikle yüksek mekanik veya özel kimyasal baskı beklenen durumlar için uygundur.Uygulama alanları, örneğin gıda endüstrisi, bira fabrikaları, mandıralar, endüstriyel mutfaklar, yüzme havuzları ve hastaneler’dir.
Schlüter RONDEC-AE/-ACG/-ACGB/-AM/-AMG/-AMGB/-AK/-AKG/-AKGB/-AT/-ATG/-ATGB (alüminyum eloksal) : Alüminyum, eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım sırasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey, çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle yüzeyindeki yapıştırıcı veya derz dolgu kalıntıları hemen temizlenmelidir. Bununla birlikte alkalin suyun boşluklarda toplanmasını önlemek için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.
Schlüter-RONDEC-AC ( renkli-boyalı alüminyum): Alüminyum ön işlemden geçirilmiştir (kromlaştırılmış) ve poliüretan-toz boya ile kaplıdır. Kaplama rengi kalıcıdır, solmaz, UV ışınlarına ve hava şartlarına dayanıklıdır. Görünen kenarlar çizici veya aşındırıcı maddelere karşı korunmalıdır.
Schlüter- RONDEC-PRO/-PRG (renkli PVC):Renklendirilmiş sert PVC’den üretilmiştir, çizilmeye veya bükülmeye karşı hassas değildir. Malzeme UV ışınlarına karşı dirençlidir, bununla beraber açık alanda rengi kalıcı değildir. Ağır mekanik yüklere maruz kalan kaplama bitişleri ve köşeleri için uygun değildir, örneğin basamak kenarları veya zemin bitişleri.


BAKIM

Schlüter- RONDEC özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeylerde aşındırıcı temizlik maddesi kullanılmamalıdır. Alüminyum veya pirinç üzerindeki oksidasyon tabakası bilinen cilalama ürünleri ile silinebilir, ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeyindeki hasarlar sadece vernik ile onarılabilir. Paslanmaz çelik, krom parlatıcısı ile silindiğinde parlak bir yüzeye sahip olur.

Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini azaltır. Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir. Harici pasa neden olacağından çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna çelik mala ve yapıştırıcı kalıntılarını temizlemek için kullanılan aletler de dahildir.


Schlüter-RONDEC-PRO

PRO= PVC renkli
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RONDEC-PRG

PRG=PVC renkli
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RONDEC-AC

AC=Alü. renkli boyalı
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Renkler

AB = azur mavi
AP = açık kayısı
BH = bahama
BW = parlak beyaz
CA = karamel
G = gri
GM = metalik gri
GS = grafit siyah
HB = bej
HG = açık gri
NB = fındık kahverengi
PB = pastel mavi
PG = pastel gri
PR = pastel pembe
SP = açık şeftali
W = beyaz


Schlüter-RONDEC-A eloxiert

AE = Alü. natural mat eloksal/
ACG = Alü. krom parlak eloksal/
ACGB =  Alü. krom fırçalanmış eloksal /
AM = Alü. pirinç mat eloksal /
AMG = Alü. pirinç parlak eloksal/
AMGB = Alü. pirinç fırçalanmış eloksal/
AK = Alü. bakır mat eloksal
AKG = Alü. bakır parlak eloksal/
AKGB = Alü. bakır fırçalanmış eloksal
AT = Alü. titan mat eloksal/
ATG = Alü. titan parlak eloksal /
ATGB = Alü. titan fırçalanmış eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RONDEC-M

M=Pirinç/ MC= Pirinç kromaj
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RONDEC-E

E=Paslanmaz çelik / EP=Paslanmaz çelik parlatılmış/ EB=Paslanmaz çelik fırçalanmış/ EV4A Paslanmaz çelik 1.4404 (V4A)
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Schlüter-RONDEC-E

Sunulan uzunluk: 1,00 m
Benzer Ürünler