0216 573 66 13

Schlüter RONDEC DB

Schlüter RONDEC DB

  • Stok Kodu 842
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 3026 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter- RONDEC-DB, seramik kaplamaların duvar dış köşeleri, süpürgelik üstleri, dekoratif bordürleri ve çarpmalardan korumak için kullanılan bir profildir.
Profilin belirli bombeli dış yüzeyi, seramik kenarlarının temiz bitişini oluşturur ve dekoratif tasarıma imkan verir. Profilin dekoratif etkisi yanında kenardaki seramikler çarpmaların yaratacağı hasarlara karşı etkin bir şekilde korunur. Aynı şeklilde Schlüter- RONDEC-DB, duvar yüzeyinde bitiş profili olarak kullanılabilmektedir, örneğin; sıva-boya, duvar kağıdı veya seramik gibi kaplama malzemelerinin birlikte uygulanabildiği köşe veya süpürgelik üstleri gibi.

UYGULAMA
Schlüter- RONDEC-DB, 6-12 mm arası kalınlıklardaki seramiklerle kullanılabilir.
Seramik kaplamanın bitim yerlerine, seramik yapıştırıcısını taraklı mala ile uygulayın.Eğer Schlüter- RONDEC-DB, duvar dış köşesinde kullanılacaksa,önce bir duvarı tamamen seramik kaplayın daha sonra seramik yapıştırıcısını ikinci duvarın kenarına sürün.
Schlüter- RONDEC-DB’nin delikli kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını malayla, delikli montaj kanadı tamamen kaplanacak şekilde sürün.
Bitimdeki seramikleri sıkıca bastırın ve düzeltin. Seramikler, profilin olduğu yerde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Seramik ve profil arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.
Hassas yüzeylerde uygulama yaparken, yüzeye zarar vermeyecek ve yüzeyi çizmeyecek malzeme ve aletlerle çalışın. Seramik yapıştırıcı ve harç kalıntılarını hemen temizleyin.

MALZEME
Schlüter- RONDEC-DB,alüminyum (-A), alüminyum eloksal (-AE) ve alümiyum pirinç eloksal (-AM) olarak üretilmektedir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter- RONDEC-DB-A alüminyumdan imal edilmiştir ve beklenen kimyasal baskılara karşı uygunluğu test edilmelidir. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle, görünen yüzeydeki harç veya derz dolgusu hemen temizlenmelidir. Profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Schlüter- RONDEC-DB, -AE ve- AM eloksallaştırılmış alüminyumdan imal edilmiştir ve eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Seramik yapıştırıcısı, harç veya derz dolgu malzemesi üst yüzeyine zarar verebilir, bu sebeple artıklar hemen temizlenmelidir. Aksi takdirde alüminyumdaki tanım geçerlidir.

BAKIM

Schlüter-RONDEC-DB özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeyler için aşındırıcı temizlik maddeleri kullanmayın. Alüminyum üzerindeki oksidasyon tabakası bilinen parlatıcı ürünleri ile silinebilir; ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeyindeki hasarlar sadece vernik ile onarılabilir.

Schlüter-RONDEC-DB

DBA=Alüminyum/ DBAE=Alü. mat eloksal /  DBAM= Alü. pirinç mat eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler