0216 573 66 13

Schlüter RONDEC STEP

Schlüter RONDEC STEP

  • Stok Kodu 845
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2557 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter- RONDEC-STEP, seramik veya doğaltaş kaplı mutfak tezgahları veya merdiven basamak kenarları için tasarlanmış bitiş ve köşe koruma profilidir. Profilin dış yüzeyi, seramik kaplamanın simetrik-yuvarlak dış köşesini oluşturur ve dikey kanadıyla çalışma tezgahının alnını örter. Çeşitli yüzey kaplamasında üretilen alüminyum profiller, dekoratif tasarım sağlar ve ilginç kontraslar yaratır.
Profilin dekoratif etkisine ek olarak, kenar bölgesindeki seramikler, mekanik baskılardan oluşacak hasarlara karşı etkin bir şekilde korunur.
Aynı şekilde Schlüter- RONDEC-STEP, daha az trafiği olan özel kullanım alanlarındaki basamak ve diğer benzer kenar bitişlerinde uygulanabilir.

UYGULAMA
Schlüter- RONDEC-STEP’i seramik kalınlığına göre seçiniz.
Seramik yapıştırıcısını taraklı malayla profilin ankraj kanadının yerleştirileceği alana sürün.
Schlüter-RONDEC-STEP’in delikli ankraj kanadını tamamen seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını, delikli ankraj kanadın üzerine tamamen kaplanacak şekilde, malayla sürün. Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyeyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir). Seramikler, profilin olduğu yerde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Seramik 1,5 mm’lik eşit derz sağlayan, derz kanadına dayanarak döşenir.
Seramik ve profil arasındaki boşluğu tamamen derz dolgusu ile doldurun.
Hassas yüzeylerde uygulama yaparken, yüzeye zarar vermeyecek ve yüzeyi çizmeyecek malzeme ve araçlarla çalışın.Seramik yapıştırıcısı veya harç derhal temizleyin.

MALZEME

Schlüter- RONDEC-STEP, çeşitli eloksallı kaplama yüzeyine sahip olan alüminyumdan imal edilmiştir.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Kimyasal baskı bekleniyorsa Schlüter- RONDEC-STEP’in uygunluğu test edilmelidir. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle yüzeyindeki yapıştırıcı veya derz dolgu kalıntıları hemen temizlenmelidir. Bununla birlikte alkalin suyun boşluklarda toplanmasını önlemek için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.
Schlüter-RONDEC-STEP eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır.

BAKIM

Schlüter-RONDEC-STEP özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Hassas yüzeylerde aşındırıcı temizlik ürünü kullanmayınız. Eloksal yüzeydeki hasarlar ancak vernik ile onarılabilir.

Schlüter-RONDEC-STEP

AE=Alü. natur. mat eloksal / AM=Alü.  pirinç mat eloksal / AT=Alü. titan mat eloksal /ACGB=Aü. krom fırçalanmış eloksal / AMGB=Alü. pirinç fırçalanmış eloksal / ATGB=Alü. titan fırçalanmış eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler