0216 573 66 13

Schlüter SCHIENE

Schlüter SCHIENE

  • Stok Kodu 824
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 5102 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV

Schlüter-SCHIENE, seramik kaplamaların dış kenarlarının korunması ve dekorasyonu için özel bir profildir, ayrıca diğer kaplama malzemeleri ve uygulamalarında da çok iyi kullanılır.
Farklı yüzey kaplamaları arasındaki geçişlerin daha geniş kullanım alanları: (örn. seramik ile halı); genleşme bölgelerinde kenar koruması, süpürgelik üstü; merdivenler ve her türlü yüzey ve alanların sınırlandırılması için dekoratif bitiş kenarı; halı, parke, laminat, doğal taş kaplaması veya epoksi kaplamalar gibi kaplama malzemeleri için temiz bitişler.

Profilin özel tasarımı, spesifik açı pozisyonları ile malzemenin et kalınlığını kombine ederek, nokta yüklerini zemine ve yüzey kaplamasına aktararak absorbe eder, böylece kaplama kenarları hasarlardan etkili bir şekilde korunur.

6 mm’den daha yüksek profillere entegre edilmiş olan derz kanadı sayesinde, profil ve kaplama arasında belli bir derz boşluğu oluşur. Her malzeme türünden Schlüter-SCHIENE, eğrisel bükülmeyi sağlayan radyüslü kesimli “R” üretilebilir.

UYGULAMA
Schlüter-SCHIENE’yi seramik kalınlığına göre seçiniz.
Seramik kaplamanın bitimine, seramik yapıştırıcısını taraklı mala ile sürün.
Schlüter- SCHIENE’nin trapez şeklindeki delikli montaj kanadını seramik yapıştırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli kanat tamamen kaplanacak şekilde malayla sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin (profil kaplama yüzeyinden daha yüksek olmamalıdır, yaklaşık 1 mm altında kalması tercih edilir).
Seramik, 1,5 mm’lik eşit derz sağlayan, derz kanadına dayanarak döşenir. Paslanmaz çelik profillerde, yaklaşık 1,5 mm derz boşluğu bırakın.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME

Schlüter- SCHIENE, pirinç (-M), alüminyum (-A), alüminyum eloksal (-AE) ve paslanmaz çelik (-E) olarak üretilmektedir.
Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik veya diğer etkilere göre belirlenmelidir.

Pirinçten imal edilen Schlüter- SCHIENE-M, örneğin yoğun trafiği olan endüstriyel kaplamalardaki genleşme derzleri için kenar koruması olarak, yüksek mekanik yükleri karşılamaya uygundur. Kimyasal ortamların oluştuğu yerlerdeki seramik kaplamadaki pirinç profiller büyük ölçüde kimyasallara karşı dayanıklıdır. Pirincin açıkta kalan yüzeyinde, havanın etkisiyle kararmaya neden olan oksit tabakası oluşur. Nem veya agresif maddelerin etkisi ile üst yüzeyinde ağır oksitlenme ve lekelenmeler görülebilir.

Schlüter- SCHIENE-E, V2A ( malzeme 1.4301) veya V4A ( malzeme 1.4404) paslanmaz çelik sac rulolardan üretilir, dolayısıyla profil yapısı, presten çıkan pirinç veya alüminyum profillerden biraz farklıdır. Schlüter-SCHIENE-E, yüksek mekanik yüklere dayanıklıdır, özellikle asit ve kimyasallara karşı dayanıklılık gerektiren kullanım alanları için uygundur, örneğin gıda endüstrisinde, bira ve süt fabrikalarında, endüstriyel mutfaklarda, yüzme havuzlarında ve hastanelerde. Beklenen muhtemel kimyasal baskılara göre, alaşım malzemeleri 1.4301 veya 1.4404 arasında seçim yapılabilir.

Kimyasal baskı bekleniyorsa alüminyumdan imal Schlüter- SCHIENE-A’nın uygunluğu test edilmelidir. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyona uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle, görünen profil yüzeyi üzerindeki harç veya derz dolgu malzemeleri derhal temizlenmelidir. Bununla birlikte, alkalin suyun boşluklarda toplanmaması için, profilin seramikle bağlantısı bol yapıştırıcı ile sağlanmalıdır.

Eloksallaştırılmış alüminyumdan imal edilen Schlüter-SCHIENE-AE, eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeyine sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Seramik yapıştırıcısı, harç veya derz dolgu malzemesi üst yüzeyine zarar verebilir, bu sebeple artıklar hemen temizlenmelidir. Aksi takdirde alüminyumdaki tanım geçerlidir.

BAKIM

Schlüter- SCHIENE özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Pirinç veya alüminyum üzerindeki oksidasyon tabakası, bilinen cilalama ürünleri ile giderilebilir; ancak yeniden oluşur. Eloksal yüzeyindeki hasarlar, sadece üzerine vernik sürülerek onarılabilir. Krom cilalama v.b. ürünler ile müdahale edildiğinde paslanmaz çelik yüzeyler parlar.

Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik malzemesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır.Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.
Harici pasa neden olabileceği için, örneğin çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna çelik mala ve harç kalıntılarını temizlemek için kullanılan aletler de dahildir.

Schlüter-SCHIENE

M=Pirinç/ A=Alüminyum / AE=Alüminyun natural mat eloksal
Sunulan uzunluk: 2,50 m
ali yiğit yıldız
311 / 20.03.2016
1- bu ürünün paslanmaz modelini bulamadım kodunu verirmisiniz.seramik kalınlığı 8mm siparişle kocaeline isteyeceğim, 2-kargo ödemesini ben yaparım. 3-boy ne oluyor? teşekkürler
Yönetici Cevabı Schlüter ürünleri için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
Benzer Ürünler