0216 573 66 13

Schlüter TREP E

Schlüter TREP E

  • Stok Kodu 854
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2546 Kez incelendi
UYGULAMAVE İŞLEV
Schlüter-TREP-E, basamak kenarlarının emniyetli ve optik şık tasarımları için, özel kaymayı önleyen tırtıllı yapısıyla, paslanmaz çelikten üretilen basamak profilidir. Seramik veya doğal taş basamaklarda ve 2 mm kalınlıktan başlayan şap veya kaplama malzemelerinde uygulanabilir. Yoğun insan trafiği olan mağaza veya kamu binaları gibi yerlerde kullanımları oldukça uygundur.Schlüter- TREP-E, basamağın ön kenarlarını korur ve özellikle ayak basılan yüzeyin kaymayı önleyen tasarımı ve basamak kenarlarının optik iyi bir şekilde görünmesi sayesinde büyük ölçüde emniyet sağlar. Aksesuar olarak uygun final kapakları mevcuttur.

UYGULAMA
Schlüter-TREP-E’yi seramik kalınlığına göre seçiniz.
İlk önce alın basamağındaki kaplama malzemesi yüksekliğine göre döşenir.
Alın basamağının üst kenar kısımlarına uygun seramik yapıştırıcısını sürün.
Profilin altındaki boşlukları uygun seramik yapıştırıcısı ile doldurun. 3. ve 4. ile ilgili not: Kenar bölgesinde daha kalın yapıştırıcı katmanı, gerekirse üreticinin tavsiyesine göre seramik yapıştırıcısıyla inceltilmeli veya orta kalınlıkta harç kullanılmalıdır.
Schlüter- TREP-E’yi tamamen yapıştırıcıya gömün ve taşıyıcı profilin ön kenarını alın seramiğine denk gelecek şekilde düzeltin.
Trapez delikli montaj kanadı tamamen seramik yapıştırıcısı ile kaplanmalıdır.
Ayak basılan seramikleri, profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin. Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Seramik ve profil arasında yaklaşık 2 mm derz bırakılmalıdır.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.
Şap kaplamalarındaki Schlüter-TREP-E uygulamasında, profil tamamen harca gömülmelidir.
Yüzey kaplamalarının uygulamasında, Schlüter-TREP-E, basamak kenarına bol yapıştırıcıyla yapıştırılır ve profilin ön kenarı alın seramiği ile aynı düzeyde olacak şekilde ayarlanır.Trapez delikli ankraj kanadı tamamen yüzey kaplaması ile kaplanır ve bu şekilde bitiş yüzeyi profille aynı seviyeye getirilir.


MALZEME
Schlüter-TREP-E (malzeme 1.4301) paslanmaz çelik sac rulolardan şekillendirilmiştir ve montaj kanat bölgesi trapez şeklinde deliklidir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, özel durumlarda beklenen kimyasal, mekanik veya diğer etkilere göre belirlenir. Schlüter-TREP-E özellikle, yüksek mekanik dayanıklılığının yanında, kimyasallar etkilere karşı örneğin asit, alkalin maddeler veya temizlik malzemelerine karşı dayanıklılık gerektiren uygulamalar için uygundur.


BAKIM
Schlüter -TREP -E özel bir bakım ve koruma gerektirmez.

Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalana paslanmaz çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlar, korozyon riskini de azaltır.Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.

Schlüter-TREP-E

E=Paslanmaz çelik
Sunulan uzunluk: 2,50 m, 1,50 m, 1,00 m
Benzer Ürünler