0216 573 66 13

Schlüter TREP FL

Schlüter TREP FL

  • Stok Kodu 853
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2579 Kez incelendi
Uygulama ve işlev

Schlüter-TREP-FL, basamak kenarlarının optik algılanabilir  ve emniyetli şık tasarımı için, alüminyum veya paslanmaz çelikten florentin formunda basamak kenar profilidir.

Seramik veya doğaltaş döşenen merdivenlerde uygulanır.

Schlüter-TREP-FL hareket yoğunluğu az olan konut ve benzeri iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Profil seramik kaplamaya gömülüdür ve aşındığında değiştirilemez (değiştirilebilir basamak kenarları için Schlüter-TREP-S ve -B  profillerimiz vardır).

Schlüter-TREP-FL basamağın ön kenarını korur ve özellikle ayak basılan yüzeyin kaymayı önleyen tasarımı ve basamak kenarlarının optik bir şekilde iyi algılanması sayesinde büyük ölçüde emniyet sağlar. Alüminyum profilin ilave olarak özel kaymayı önleyen kanalları vardır.

Profilin uygun final kapakları mevcuttur.


Uygulama

Schlüter-TREP-FL seramik kalınlığına uygun seçilmelidir.
İlk önce basamağın alın seramiğini yüksekliğini ayarlayarak döşeyininiz.
Alın seramiğinin üzerindeki kenar bölgelerine uygun seramik yapıştırıcısı sürünüz.
Schlüter-TREP-FL'yi iyice seramik yapıştırıcısına bastırın ve profilin alt uzantı kanadını alın seramiğin üzerini örtecek şekilde yerleştirerek düzeltin.
Seramikleri döşemeden önce profilin ön kenarındaki iç yuvarlak kısmını seramik yapıştırıcısı ile doldurun.
Trapez delikli montaj kanadın üzerine ve ayak basılan yüzeye tamamen seramik yapıştırıcısı sürülür.
Seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi eşit seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin. Profil bölgesindeki seramikler bol yapıştırıcıyla döşenmelidir.
Profil ile arasında yaklaşık 2 mm derz bırakılmalıdır.
Profille seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.

Malzeme

Schlüter-TREP-FL, alüminyum eloksal (-FLAE), paslanmaz çelik (-FLE) ve fırçalanmış paslanmaz çelik (-FLEB) olarak üretilmektedir.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:

Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik veya diğer etkilere göre belirlenmelidir.

Schlüter-TREP-FL hareket yoğunluğu az olan konut ve benzeri iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Eloksallaştırılmış alüminyumdan imal edilen Schlüter-TREP-FLAE eloksal kaplaması sayesinde, normal kullanım esnasında değişmeyen satine yüzeye sahiptir. Yüzey çizici ve aşındırıcı maddelerden korunmalıdır. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak korozyana uğrayabilir (alüminyum hidroksit oluşumu). Bu nedenle görünen profil yüzeyi üzerindeki harç veya derz dolgu malzemeleri derhal temizlenmelidir.

Schlüter-TREP-FLE/-FLEB, V2A (malzeme 1.4301)  paslanmaz çelik saç bantlardan şekillendirilir, bundan dolayı profil yapısı preslenerek üretilen alüminyumdan biraz farklıdır. Paslanmaz çelik özellikle yüksek mekanik dayanıklılığının yanında, örneğin asit veya alkali temizlik maddelerinin yarattığı kimyasal baskılara direnç gerektiren uygulamalar için uygundur.


Bakım

Schlüter-TREP-FL özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Eloksal yüzeydeki hasarlar ancak boyanarak onarılabilir. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalan paslanmaz çelik yüzeyler, periyodik olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır.Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir. Harici pasa neden olacağından çelik gibi metallerle temas etmesini önleyin. Buna yapıştırıcı kalıntılarını temizlemek için kullanılan çelik mala veya çelik fırça gibi aletler de dahildir.
ali yiğit yıldız
312 / 20.03.2016
bu ürün boyu nedir? paslanmaz FLE kodu nedir? 8mm yükseklik için. fiyat alayım
Yönetici Cevabı Schlüter ürünleri için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz.
Benzer Ürünler