0216 573 66 13

Schlüter TREP G/GK

Schlüter TREP G/GK

  • Stok Kodu 852
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2684 Kez incelendi
Kullanım ve fonksiyon

Schlüter-TREP-G renkli mineral zerreciklere sahip, özel kaymayı engelleyen yüzeyi olan paslanmaz çelikten oluşan bir merdiven profilidir. Profil, fayans veya doğal taştan oluşan zeminlerde, ve ayrıca kaldırım ve kaplama materyallerinde, güvenli biçimde ve optik açıdan uygun olarak basamak bitimlerine uygulanabilir. Özellikle yoğun insan trafiğinin olduğu alanlarda, örneğin çalışma ofislerinde veya kamu binalarında, kullanımı son derece uygundur.

Schlüter-TREP-GK tutturma bacağı olmayan bir versiyondur. Profil, basamak köşelerine yapıştırmak için uygundur, örneğin basamakların yenilenmesine gerek bırakmamaksızın, hasar görmüş köşelere uygulanabilir.

Schlüter-TREP-G, basamakların ön kısımlarındaki uçları korur ve özel kaymayı engelleyen basamaklar yaratarak (kaymayı engelleme özelliği: değerlendirme grubu R13) ve basamak uçlarının optik açıdan seçilebilmesine olanak tanıyarak, yüksek oranda güvenlik sağlamaktadır. Kaymayı engelleyici bantlar taşıyıcı profilin çıkıntısına yapıştırılmıştır ve böylece yapıştırıcı bantın da köşeleri güvenilir biçimde korunmuştur.

Olası bir hasarda veya eskimede Schlüter-TREP-G’de basma alanları daha sonra değiştirilebilme özelliğine sahiptir. Ek malzeme olarak uygun bitiş başlıkları mevcuttur.

Uygulama
Fayans kallınlığına göre uygun Schlüter-TREP-G’yi seçiniz.
Zemin materyalini öncelikle merdiven basamağının dik yüzüne boylamasına yerleştiriniz.
Merdiven basamağının dik yüzünün uç kısmına uygun fayans yapıştırıcısını tatbik ediniz.
Profilin alt kısmında kalan boşlukları uygun bir fayans yapıştırıcısı ile doldurunuz.
3. ve 4. noktalara ilişkin not:
köşe alanlardaki daha kalın yapıştırıcı tabakalarında, gerektiği durumlarda hidrolik olarak sertleşen ince harç yapıştırıcısı ile üreticinin tavsiyeleri doğrultusunda inceltme yapınız veya orta kalınlıkta harç sıva kullanınınız.
Schlüter-TREP-G’yi tam olarak yapıştırıcı tabakasına bastırınız ve öyle hizaya koyunuz ki, profilin uç köşesi merdiven basamağının dik yüzündeki fayansı kapatsın.
Trapez şeklinde delgilenmiş olan tutturma bacağı ile basılan kısmı tamamen fayans yapıştırıcısı ile kaplayınız.
Ayak basılan kısma  fayansı kuvvetlice bastırınız ve öyle hizaya koyunuz ki, profilin üst ucu fayansa yaslansın. Profil alanındaki fayanslar (hava kabarcıklarına izin vermemeksizin – solid bed) yöntemi ile döşenmelidir.
Profile doğru yaklaşık 2 mm'lik bir derz bırakınız.
Fayanstan profile doğru olan derz alanını tamamen derz harcı ile doldurunuz.
Eğer Schlüter-TREP-G kaldırım (taşı) tabakalarına tatbik edilecekse, profil tam olarak harç içine yerleştirilmelidir ve trapez şeklinde delgilenmiş olan tutturma bacağı ise kaldırım harcı ile minimum 15 mm örtülmelidir.
Schlüter-TREP-GK’nın işlenmesi

Merdiven basamaklarını temizleyiniz ve gerektiği durumda da hasarlı yerleri onarınız.
Schlüter-TREP-GK'nın alt yüzeyini temizleyiniz veya yağlayınız.
Profili uygun bir yapıştırıcı ile (zemine göre, örneğin epoksi reçine veya Schlüter-KERDI-FIX) tam olarak yapıştırınız ve tatbik ediniz.
Not: Profil nedeniyle zeminden yaklaşık olarak 1.5 mm'lik bir yükselti elde edilir.

Materyal

Schlüter-TREP-G, 1.4301 (V2A) materyal numarasına sahip ve rulo profil yöntemine göre şekillendirilmiş  ve tutturma bacakları bölgesinde trapez şeklinde delgilenmiş olan paslanmaz çelikten oluşur.

Profiller, kaymayı engelleyici basma alanına gömülü mineral zerreciklerden oluşan ve profilin üzerine yapıştrılmış olan bantlar ile donatılmıştır.

Materyal özellikleri ve kullanım alanları

Öngörülmüş olan profil tipinin kullanımı, beklenebilecek kimyasal, mekanik ya da başka bir etki sebebiyle özel durumlarda kontrol edilmelidir.

Schlüter-TREP-G’nin kullanımı, yüksek mekanik etkinin yanı sıra, kimyasal etkilere de, örneğin asidik ya da alkalik elemanlar ya da temizlik maddelerine karşı dayanıklılık göstermesi gereken uygulamalarda son derece uygundur.

Profiller hem iç mekan hem de dış mekan kullanım için uygundur. Şeffaf olan basma yerinin ise düşük UV - dayanıklılığı mevcuttur ve bu yüzden sadece iç mekan kullanımı için uygundur.


Notlar

Schlüter-TREP-G’nin özel bir bakım ya da tamire ihtiyacı yoktur.

Hava ile temas eden veya agresif materyallere maruz kalan paslanmaz çelikten yüzeyler, periyodik olarak hassas bir temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, temiz görünümünü korur ve korozyona karşı da etkilidr. Tüm temizlik maddeleri hidroklorik asit (tuzruhu) ve hidroflorik asit içermemelidir.

Diğer metaller, örneğin normal çelik, ile temas engellenmelidir, zira bu yabancı materyalden kaynaklı paslanmaya neden olabilir. Bu kural aynı şekilde, örneğin harç kalıntılarını yok etmek için kullanılan mala veya (bulaşık) teli için de geçerlidir. Ürüne genel bakış


Schlüter-TREP-GS / -GSK

GS = Paslanmaz çelikten taşıyıcı profil, ince (30 mm)
GSK = Paslanmaz çelikten yapıştırıcı profil, ince (34 mm)

Renkler:

CG = limon sarısı
GS = grafit siyah
NB = fındık kahvesi
T = şeffaf

Teslim edilebilir uzunluklar: 2.50 m, 1.50 m, 1.00 m

Schlüter-TREP-GB / -GKB

GB = Paslanmaz çelikten taşıyıcı profil, geniş (55 mm)
GSB = Paslanmaz çelikten yapıştırıcı profil, geniş (59 mm)

Teslim edilebilir uzunluklar: 2.50 m, 1.50 m, 1.00 m
Benzer Ürünler