0216 573 66 13

Schlüter TREP SE/S/B

Schlüter TREP SE/S/B

  • Stok Kodu 855
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 1652 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-TREP-SE/-S ve -B, basamak kenarlarının kayma önleyen ve optik şık tasarımları için özel bir profildir.
Özellikle insan trafiğinin yoğun olduğu mağaza veya kamu binaları gibi alanlardaki uygulamalar için uygundur.Schlüter TREP-SE, -S ve -B olabilecek hasar veya aşınma durumlarında ayak basılan yüzeyi sonradan değiştirilir.
Schlüter- TREP-SE/-S/-B, basamağın ön kenarlarını korur ve özellikle ayak basan yüzeyindeki kaymayı önleyen tasarımı ve basamak kenarlarının optik iyi bir şekilde görünmesi sayesinde büyük ölçüde emniyet sağlar.Üç profil türü de kayma riski olan çalışma ortamlarında kullanılması için onaylanmıştır (BIA Test Sertifikası, Kayma Emniyeti-Değerlendirme Grubu R 9). Aksesuar olarak uygun final kapakları mevcuttur.UYGULAMA
Schlüter-TREP-SE/-S/-B’yi seramik kalınlığına göre seçiniz.
Önce alın seramiğini yüksekliğine uygun yerleştiriniz.
Alın seramiğinin üzerindeki kenar bölümlerine uygun seramik yapıştırıcısını sürün.
Profilin altındaki boşlukları uygun seramik yapıştırıcısı ile doldurun. 3. ve 4. ile ilgili not: Kenar bölgesinde daha kalın yapıştırıcı katmanı, gerekirse üreticinin tavsiyesine göre seramik yapıştırıcısıyla inceltilmeli veya orta kalınlıkta harç kullanılmalıdır
Schlüter- TREP-SE/-S/-B’yi tamamen yapıştırıcıya gömün ve taşıyıcı profilin ön kenarını alın seramiğine denk gelecek şekilde düzeltin.
Trapez delikli montaj kanadı tamamen seramik yapıştırıcısı ile kaplanmalıdır.
Ayak basılan seramikleri, profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin. Seramikler profil bölgesinde bol yapıştırıcı ile döşenmelidir.
Seramik ve profil arasında yaklaşık 2 mm derz bırakılmalıdır.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu  tamamen derz dolgusu ile doldurun.

MALZEME
Schlüter-TREP-T-SE (malzeme 1.4301) paslanmaz çelik sac rulolardan şekillendirilmiş taşıyıcı profile sahiptir.
Schlüter TREP-S ve B alüminyum taşıyıcı profilden üretilmiştir. kesitlerine sahiptirler. Üç profil türü de sert PVC taban kesitinden ve yumuşak PVC kaymayı önleyen yüzeyden oluşan bir dokuya sahiptir.
Schlüter TREP-S ve -B alüminyum taşıyıcı profilden üretilmiştir. Üç profil türü de, sert PVC taban yüzeyi ile yumuşak PVC kaymayı önleyen yüzeyin birleşmesinden oluşan ayak basılan yüzey bandına sahiptir. Ayak basılan yüzey genişliği, Schlüter TREP-SE/-S’de 26 mm ve Schlüter- TREP-B’de 52 mm’dir. Taşıyıcı profildeki trapez şeklindeki delikli montaj kanadı epoksi reçine veya çimento yapıştırıcı yatağına ankrajı sağlamak için tasarlanmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, öngörülen malzeme tipinin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik ve diğer baskılara göre belirlenmelidir.
Paslanmaz çelikten yapılmış taşıyıcı gövdeye sahip olan Schlüter TREP-SE kullanımı, kimyasallara ve asitlere karşı direncin önemli olduğu veya alkaline maruz kalınması muhtemel durumlarda uygundur, örneğin; suyun çimento maddeleri ile temas etmesi ( örn. hava şartlarının ağır olduğu dış basamaklarda ve suya maruz kalan diğer alanlar).

Alüminyum taşıyıcı profilli Schlüter TREP-S ve -B, basamak veya merdivenlerdeki seramik kaplamalarda genelde karşılaşılan kimyasal etkilere karşı dayanıklıdır. Alüminyum alkalin maddelere karşı hassastır. Nem ile ilişkili çimento malzemeleri etkileşerek alkalin halini alır, konsantrasyonu ve süresine bağlı olarak alüminyum korozyona uğrayabilir. Alkalin suyun boşluklarda toplanmasını önlemek için, profil ve yanındaki seramikler bol yapıştırıcı ile döşenir. Schlüter-TREP-SE,-S ve -B’nin taşıyıcı profili ve ayak basan yüzey bandında farklı termik uzunluk değişimleri görülür. Bundan dolayı gerektiğinde profil birleşimleri, yanındaki kaplamanın derziyle örtüşecek şekilde düzenlenebilir.


BAKIM

Schlüter -TREP –SE/S/B özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Aşınma veya hasar görmesi halinde;ayak basılanyüzeyi değiştirilebilir. Atmosfere veya agresif maddelere maruz kalana paslanmaz çelik yüzeyler, düzenli olarak agresif olmayan temizlik maddesi kullanılarak temizlenmelidir. Düzenli temizlik, sadece paslanmaz çeliğin temiz görünümünü sağlamakla kalmaz, korozyon riskini de azaltır.Temizlik ürünleri hidroklorik ve hidroflorik asit içermemelidir.

Schlüter-TREP-SE

SE=Paslanmaz çelik taşıyıcı profil, dar
Sunulan uzunluk: 2,50 m, 1,50 m, 1,00 m
Schlüter-TREP-S

S=Alüminyum taşıyıcı  profil, dar
Sunulan uzunluk: 2,50 m, 1,50 m, 1,00 m
Schlüter-TREP-B

B= Alüminyum taşıyıcı profil, geniş
Sunulan uzunluk: 2,50 m, 1,50 m, 1,00 m
Renkler

G = Gri  
HB = Bej  
NB = Fındık kahverengi
GS = Siyah
CG = Sarı
Benzer Ürünler