0216 573 66 13

Schlüter TREPT/MT/TL

Schlüter TREPT/MT/TL

  • Stok Kodu 856
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2443 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-TREP-T/-MT/-TL, basamak kenarlarının emniyetli ve optik şık tasarımları için sert-yumuşak PVC kombinasyonundan imal edilen özel bir profildir. Schlüter-TREP-T, görünen kenar bölgesinde bütünüyle aynı renkte (4 renk çeşidi) olmasına karşı, Schlüter -TREP-MT içine yerleştirilmiş pirinç rengi tonunda dekoratif banda  sahiptir. Schlüter-TREP-TL profili, ışık temasından sonra 10 saat boyunca parlak görüntü veren flüorışıl (fosforlu) banda sahiptir. Bu, karanlık ve loş ortamlarda ayak basılan kenarların görünürlüğünü artırır.
Schlüter-TREP-T/-MT/-TL, hareket yoğunluğu az olan konut ve benzeri iç mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Profiller seramik kaplamaya gömülüdür ve aşındığında değiştirilemez (değiştirilebilir basamak kenarları Schlüter-TREP-S ve -B profillerimizde vardır).
Schlüter- TREP-T/-MT/-TL, basamağın ön kenarlarını korur ve özellikle ayak basılan yüzeyin kaymayı önleyen tasarımı ve basamak kenarlarının optik iyi bir şekilde görünmesi sayesinde büyük ölçüde emniyet sağlar. Uygun final kapakları mevcuttur.

UYGULAMA
Schlüter-TREP’i uygun seramik kalınlığına göre seçiniz.
İlk önce basamağın alın seramiğini yüksekliğini ayarlarak döşeyiniz.
Kenar bölümlerine uygun seramik yapıştırıcısını sürün.
Profilin altındaki boşlukları uygun seramik yapıştırıcısı ile doldurun.
Schlüter-TREP’in trapez şeklindeki delikli ankraj kanadını seramik yapışırıcısına bastırın ve düzeltin.
Seramik yapıştırıcısını, trapez delikli montaj kanadını tamamen örtecek şekilde mala ile sürün.
Yanındaki seramikleri, seramik ile profil üst yüzeyi aynı seviyede olacak şekilde iyice bastırın ve düzeltin. Profil bölgesindeki seramikler bol yapıştırıcıyla döşenmelidir.
Profil ve kaplama arasında yaklaşık 2 mm derz boşluğu bırakılmalıdır.
Profil ve seramik arasındaki derz boşluğunu tamamen derz dolgusu ile doldurun.


MALZEME
Schlüter-TREP-T, yumuşak PVC’den ayak basan -ve kaymayı önleyen tırtıllı yüzeyle kaplı, sert PVC’den imal edilmiştir. Buna ek olarak Schlüter-TREP-MT, üzeri şeffaf yumuşak-PVC olan pirinç renkli folyo kaplı dekorasyon bantlıdır.
Schlüter-TREP-TL, şeffaf yumuşak PVC tabakası ile kaplanmış, kendiliğinden ışık veren malzemeden imal, renklendirilmiş gömme bandı vardır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Malzeme, seramik kaplamalardaki alışılagelen kimyasal yüklere karşı dayanıklıdır.

Schlüter-TREP-T/-MT ve TL insan trafiği yoğunluğu az olan konut veya benzeri kullanım alanlarındaki uygulamalar için tasarlanmıştır. Profiller seramik kaplamaya gömülüdür ve aşındığında değiştirilemez. Özel durumlarda, öngörülen malzemenin uygunluğu, beklenen kimyasal, mekanik veya diğer baskılara göre belirlenmelidir.

BAKIM

Schlüter -TREP-T/-MT ve -TL özel bir bakım ve koruma gerektirmez.

Schlüter-TREP-T

T=Sert-/yumuşak PVC
Sunulan uzunluk: 2,50 m
Benzer Ürünler