0216 573 66 13

Schlüter TROBA LINE TL

Schlüter TROBA LINE TL

  • Stok Kodu 836
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2670 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Balkon ve teras su yalıtımlarında yapı elemanlarına, kapı elemanlarına veya duvar bağlantılarına yeterli bağlantı yüksekliği genelde bulunmaz.
DIN 18 195, bölüm 5, 7.1.6’ya göre su yalıtımı, zemin kaplamasının üst kenarı üzerinden 15 cm yukarıya çıkmalıdır.
Öyleki bu DIN spesifikasyonuna göre, kapı bağlantılarında 15 cm yüksekliğinde eşik gereklidir. Bununla beraber, düz çatı şartnamelerine göre eğer uygun ölçülerde su tahliyesi sağlanırsa bundan sapmaya müsaade edilir. Burada Schlüter-TROBA-LINE uygulaması, düşük kottaki bağlantı yüksekliğinde su tahliyesini sağlar.
Schlüter-TROBA-LINE-TL, delikli U-şekilli üst parça ve delikli U-şekilli alt parçadan oluşur ve Schlüter-TROBA veya Schlüter-TROBA-PLUS yüzey drenajı üzerine yerleştirilir.
Schlüter-TROBA-LINE-TLR, destek çerçevesi içine sokulmuş olan drenaj ızgaradan oluşur. Ayarlanabilir ayağı döndürerek, drenaj ızgara kaplamanın yüksekliğine uygun olarak ayarlanır. Bu sayede TROBA-LINE-TLR’nin 70 mm’den 110 mm’ye kadar tüm yükseklikler ayarlanabilir.
Birikmiş olan su, drenaj kanalındaki açıklıklardan akar, kaplama grubu ve su drenaj çıkışındaki su yalıtımlı membran arasında monte edilmiş olan drenaj folyosundan akarak su yalıtımlı tabakaya gelir.
Birikmiş olan su, alt ve üst kısımlardaki deliklerden kanala ve su yalıtım membranına akar. Buradan da, su yalıtım membranı ve kaplama konstrüksiyonu arasında serilmiş olan olan yüzey altı drenaj tabakası vasıtasıyla akar. Böylece, su kapı alanlarında veya düşük kottaki yapı yüksekliğindeki diğer yerlerde


UGYULAMA
Balkon veya teras yüzeyi işlevini yerine getiren eğimli su yalıtımıyla döşenmiş olmalıdır.
Schlüter-TROBA veya özellikle Schlüter-TROBA-PLUS yüzey drenaj membranı, su yalıtımının üstüne yerleştirilir.
Düşük kottaki yapı yüksekliğinin olduğu yere, örneğin; kapı eşiklerinde veya su birikimin önlenmesi gereken duvar bağlantılarında, Schlüter-TROBA-LINE-TL’yi yerleştirin.
Aşağıdaki 3 adım sadece Schlüter-TROBA-LINE-TL için geçerlidir: Schlüter-TROBA-LINE-TL’nin ilgili kanal boyu 3-4 noktada harç kullanılarak oturtulur, üzerine drenaj kanalı yüksekliğine uygun, üst kenarı kaplama üst yüzeyiyle eşit sevide bitecek şekilde düzenlenir.
Kanalın yeterli bir kısmı su drenajını sağlamak için altı harçla doldurulmaz. Eğer birçok kanal bağlanacaksa, U-şekilli birleşim parçası bağlayıcı olarak kullanılabilir. Bu U-şekilli parçalar final kapağı olarak da kullanılır.
Şap ve yüzey kaplaması hizalanmış olan kanala karşı yerleştirilir. Eğer bir çakıl tabakası üzerine plakalar döşenecekse, çakıl buna göre yerleştirilir.
Aşağıdaki 3 adım sadece Schlüter-TROBA-LINE-TLR için geçerlidir:Schlüter-TROBA-LINE-TLR’yi kauçuk ayarlanabilir ayağıyla su yalıtım tabakası üstüne yerleştirin.
Su yalıtım tabakasında hasarı önlemek için ayarlanabilir ayağın altına yük dağıtım levhası yerleştirmek daha iyi yük taşıdığı için yaralı olur.
Harç veya çakılın drenaj kanalının altına düşmesini önlemek için, paslanmaz çelikten veya galvenizli çelikten yapılmış olan çakıl tutucu plaka yerleştirilir. Şap ve daha sonra yüzey kaplaması hizalanmış kanala doğru üst yüzleri eşit şekilde yerleştirilir. Eğer çakıl yatağında plakalar döşenecekse, çakıl buna göre yerleştirilir. Kendi etrafında dönebilen ayağını ayarlayarak tam bir yükseklik ayarı elde edilebilir.

MALZEME
Schlüter-TROBA-LINE-TL paslanmaz çelik, 1.4301 numaralı malzemeden yapılır ve delikli sac bantlardan şekillendirilir. Schlüter-TROBA-LINE-TLRE, 1.4301 tipli paslanmaz çelik metalden yapılmıştır. Schlüter-TROBA-LINE-TLRV çinko kaplı çelikten yapılmıştır.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Özel durumlarda, bu ürünün uygunluğu beklenmekte olan kimyasal, mekanik ve/veya diğer yüklere göre belirlenmelidir. Schlüter-TROBA-LINE’ın paslanmaz çelikten destek kısımları özellikle mekanik ve kimyasal yüklere karşı dirençlidir, örneğin asitler, kostik çözeltileri veya buz çözücü tuzları.

BAKIM
Schlüter-TROBA-LINE özel bir bakım ve koruma gerektirmez. Gerektiğinde temizlenmeli, tıkanıklık yapan pisliklerden arındırmalıdır. Alt kısmı temizlemek için, üst kısım çıkartılabilir.
Benzer Ürünler