0216 573 66 13

Schlüter TROBA PLUS

Schlüter TROBA PLUS

  • Stok Kodu 834
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 2211 Kez incelendi
UYGULAMA VE İŞLEV
Schlüter-TROBA-PLUS, eğimli su yalıtımları üzerindeki yatay uygulama için güvenilir, sürekli ve etkili bir yüzey drenajıdır. Bir tarafı üzeri elyaf filtre kaplı, koni şeklinde kabacıklı kapalı polietilen folyodan oluşur. Kaplama konstrüksiyonunun üstüne oturduğu elyaflı, kabarcıklı kısım yüksek su yönlendirme kapasiteli drenaj düzlemi olarak görev yapar. İlave olarak Schlüter-TROBA-PLUS, kapalı polietilen membran olarak su yalıtımı koruması sağlar. Birbirine yakın olarak konumlanmış kısa koni şeklindeki kabarcıklar, oldukça yüksek baskı gerilimlerine dayanır. Kabarcıklar ve elyaf doku arasındaki boşluk, ısı ve ses yalıtımı sağlar, böylece izolasyonu zararlı termik baskılardan korur. Su yalıtımı üzerinde bütün yüzeye ve eşit ölçüde yük dağılımı sağlar. Schlüter-TROBA-PLUS 8, kaplama konstrüksiyonunu, su yalıtım tabakasının 8 mm üzerinde tutar. Schlüter-TROBA-PLUS 12’de 12 mm yukarıda tutar.

UGYULAMA
Taşıyıcı zemin ve üstüne uygulanmış olan su yalıtımı, suyun tahliyesi için yeterli derecede eğimli olmalı ve uygun drenaj çıkışına bağlanmalıdır. Schlüter-TROBA-PLUS’u uygulamadan önce yalıtım eğimindeki büyük hatalar gerekirse tesviye şapıyla düzeltilmelidir.
Eğim yönünden bağımsız olarak, Schlüter-TROBA-PLUS su yalıtım membranı üstüne, elyaflı tarafı yukarı gelecek şekilde serbest olarak döşenir. Membranlar birleşim yerlerinde üstündeki elyaf örtü biraz kaldırılarak iç içe geçirilir ve elyaf örtüleri üst üste bindirilir.
Kaplama konstrüksiyonu, yerleştirilmiş olan Schlüter-TROBA-PLUS’un üzerine geçerli teknik kurallara göre doğrudan uygulanır.
Not: Kenar bağlantıları, hareket derzleri ve duvar bağlantıları için Schlüter-BARA ve Schlüter-DILEX profil tiplerimize dikkatinizi çekeriz.

MALZEME
Schlüter-TROBA-PLUS, bir tarafı konili ve üzeri polipropilen filtre örgülü, şekli değişmeyen polietilen folyodan oluşur. Malzeme +80 C°’ye kadar sıcaklıkta şeklini muhafaza eder. Schlüter-TROBA-PLUS 8 39 t/m2 ye kadar sıkıştırma direncine sahiptir. Buna karşı Schlüter-TROBA PLUS 12 ‘nin sıkıştırma direnci 30 t/m2’ dir. Fonksiyonel ve malzeme karakteristikleri sürekli olarak garantilidir. Malzeme eskimeye karşı dirençlidir ve çürümez. Schlüter-TROBA-PLUS özel bir imha gerektirmez.

Malzeme özellikleri ve uygulama alanları:
Schlüter-TROBA-PLUS özellikle eğimli su yalıtımları üzerindeki yatay uygulamalarda kullanılır ve orada su yalıtımı ve üzerindeki kaplama konstrüksiyonu arasında bütün yüzeye etkili bir yüzey drenajı oluşturur. Uygulama alanları yüzey su yalıtımı olan balkon ve teraslar, fakat ayrıca endüstriyel yapılar, yüzme havuzu çevreleri, çamaşır odaları, duşlar vs. gibi yerlerdir. Serbest olarak yerleştirilmiş olan Schlüter-TROBA-PLUS uygulama esnasında mekanik gerilmeye karşı oldukça dayanıklıdır, örneğin; gerekli malzemeyi taşımakta kullanılan el arabasıyla üstünde yürünebilir. Uygulanacak olan kaplama konstrüksiyonu, seramikli veya seramiksiz şap olabilir veya çakıl tabakası üstüne döşenmiş olan karo veya taşlardan yapılabilir. Toprak veya çakıldan bir kaplama uygulamakta mümkündür. Kaplama konstrüksiyonu arasından sızan su, bütün yüzeye döşenmiş Schlüter-TROBA’nın drenaj boşluklarına ulaşır ve orada eğim yönünde drenaj çıkışına doğru basınçsız bir şekilde yol bulur. Böylece, sızıntı suyun yük dağıtım tabakası üzerinde kalıcı nem oluşturması önlenir.
Benzer Ürünler