0216 573 66 13

Ses Yalıtım Bariyeri Hakkında

Bazı durumlarda ses yalıtım bariyerleri için çeşitli malzemeler bulunmasıyla beraber özellikle korunması adına bir takım malzemeler de kullanılmaktadır. Bu malzemeler arasında ağır bir ses yalıtımı engellemek isteyen ayrıca darbelere karşı da önlem aldıracak ses yalıtımı gelişmektedir.

Ses Yalıtım Bariyeri Kullanım Alanları

Bu durumda özellikle otomotiv sektörü de dâhil olmak üzere inşaat sektöründe de kullanılmak üzere olacak şekilde çeşitli alanlarda bu sistemler tercih edilmektedir. Temel olarak duvar ve zemin yalıtımı için bu sistemler kullanılmaktadır. Özellikle insanlar bu kullanım alanı içerisinde temel olarak sese karşı bunları tercih ettiği için daha anlamlı ve özel olmaktadır. Böylelikle tercih edilme nedenleri artmaktadır. Ses yalıtım süngerleri bu durumlarda daha fazla tercih edilen ve akustik olarak sesleri kesen de bir yapıdır. Bu ürün duvarlara yapıştırılırken de özel bir madde ile yani solid yapıştırıcı ile duvara yapıştırılıp duvarlara montelenmektedir. Genel olarak sesli ve müzikli alanlar da makine dairelerinde bu model tercih edilmekte ve ses açısından gürültü oluşumunu yarı yarıya kesmektedir. Ayrıca bilinmelidir ki değişkenlik gösteren bir diğer durumda kalınlık ve yoğunluğa göre değişiklik gösteren sesin önemli oranda izole edilmesini sağlayan ve sesi içinde büken bir yapıda olmasıdır.

Birçok şikayetler ve genellikle kalabalık ortamlarda ki durumlarda bu ürünlerin etkin kullanılması önemli bir avantaj sağlamaktadır. Böylelikle istenilen malzemeler ile beraber ses yalıtımı engellenmektedir.

Emre şahiner
2636 / 12.01.2021

Kolay gelsin . Yaşadığımız apartmanda tavan ya da taban sanki kağıt gibi. Aşşağıdaki komşumuzun normal konuşma sesleri bile geliyor . Taban için ne kullanabilirim.  

Yönetici Cevabı

Teşekkür ederiz.

Duvarlar ve tavanlar için 33 mm bariyerli adepan,

zemin için parke altına ise 13 mm bariyerli adepan uygulaması yapabilirsiniz.

İsmail dede
2628 / 11.01.2021

Merhaba iyi çalışmalar dilerim 1 katta otudmaktayım ve bina 3 katlı üst hatlardan gelen sesi nasıl kesebilirim teşekkür ederim 

Yönetici Cevabı

Merhabalar

Üst katlardan gelen sesleri kesebilmek için üst katın zeminine parke altı veya üstüne 13 mm bariyerli adepan uygulaması yapabilirsiniz.

Hüseyin Ünlü
2614 / 5.01.2021

Merhaba traktörümün tabanına ses yalıtım bariyeri döşemek istiyorum fakat 5 adetten az satışı olmadığını gördüm. Bu ürünü tek olarak alabilir miyim? Veya önereceğiniz daha iyi bir malzeme var mı?

Yönetici Cevabı

Merhaba;

0542 200 40 40 numaradan bize ulaşırsanız size yardımcı oluruz.

Bahadır ysvaş
2590 / 29.12.2020

1.9 dizel peugeot partner var motoru oldukça sesli kaput içini neyle kaplasak sesi keser 

Yönetici Cevabı

Merhabalar

Motor kaputu için bizde ürün bulunmamaktadır.

 

Erol Dereli
2547 / 11.12.2020

İyi günler altı katlı aprtmanın 5 katında oturmaktayız asansör tam yatak odasının duvarı ile komşu asansör sesinden nasıl kurtulabiliriz. önce duvara 2.5 mm ses bariyeri sonra 5 cm yalıtım süngeri ve sıva işe yararmı teşekkür ederim.

Yönetici Cevabı

Merhaba

yatak odasının duvarına 33 mm bariyerli adepan yapıştırıp,

üzerinide  alçıpanla kapatmanızı öneririz.

hilmi kurklu
2325 / 1.07.2020

Merhaba. komsumuzun evi kot farkı nedeni ile bizden yukarıda kalıyor. bahcede konusmaları direk evin icerisinde, araya estetigi bozulmayacak bir ses yalıtım almak isterim. yardimlarinizi rica ederim.

Yönetici Cevabı

Merhaba bariyerli adepan 33mm ürünümüzü kullanarak hem gelen hemde giden sesi rahatlıkla kesebilirsiniz. efendim.

Gözde HAN
1716 / 8.2.2019

Merhaba, sokaktan gelen gürültüyü kesmek için ürünü uygulamak istiyorum fakat duvarımın yarısı pencere, bu şekilde pencerenin etrafına uyguladığım üründen verim alabilir miyim?  Sadece sokağa bakan duvara mı monte etmeliyim yoksa tüm odanın duvarlarına mı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, bu arada İstanbul içinde işçiliği güvenilir anlaştığınız kişiler var mıdır? 

Yönetici Cevabı

Merhaba,bu tarz problemler için yorumlardan öte firmamız adetaş yapı ili direk bir şekilde iletişim içerisinde olabilirseniz daha net bilgiye sahip olacaksınız. İletişim için sitemizde Müşteri Hizmetleri : 0542 200 40 40 numarasından ulaşabilirsiniz.

Menderes
1705 / 5.2.2019

Merhaba, evim ikinci katta tabanına ses yalıtımı yapmak istiyorum üstüne de parke yapmak istiyorum öneriniz nedir? 

Yönetici Cevabı

Merhaba,parke altına kullanacagınız ürün SES YALITIMI BARİYERLİ ADEPAN 13 MM önerimiz bu üründür.Ürün detayları ile ilgili sorularınız için Telefon:0542 200 40 40

Hasan
1702 / 3.2.2019

Merhaba,Dairemin alt katında hidrofor var. Ses yalıtımı için ne önerirsiniz?

Yönetici Cevabı

Merhaba, Dairenizin alt katındaki hidrofor dairesinin davandan Ses Yalıtımı yaptırmanız gerekir.Bu ses yalıtımı ise tavandan uygulamalı olmaktadır.BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM bu malzeme İta testinden geçmektedir %70 oranında ses yalıtımı yapmaktadır bilimsel olarak,ve bu test sonuçlarına göre siz değerli müşterilerimize bu malzemeyiş önermekteyiz.

Kemal cokak
1675 / 21.1.2019

Yan komşum ile ses yüzünden kavgalıyız.Komşudan tarafa olan duvarına ne önerirsiniz ?  Teşekkürler, saygılar..

Yönetici Cevabı

Merhaba, duvar ses yalıtımlarında BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM ürünümüzü kullanabilirsiniz.33 mm bariyerli adepan 3 katman halinde olup 150 DNS süngerler arasındaki bariyer ise 1800 DNS ağır katman PVC bariyerdir.Bu malzeme İTA testi ölçümlerine  %70 oranında ses yalıtımı yapmaktadır.

Ahmet KOÇ
1618 / 13.12.2018

Merhabalar, Traktör kabini içerisine ses izalasyonu  yapmak istiyorum. Ses azalması konusunda sonuç alabilirmiyim. Ne önerirsiniz . 

Yönetici Cevabı

Merhaba,Konu ile alakalı firmamız iletişim bölümünden yada 0542 200 40 40 nolu Telefondan yetkili birimler ile görüşebilirsiniz.