0216 573 66 13

SES YALITIM KABİNİ

SES YALITIM KABİNİ

  • Stok Kodu 2401
  • Lütfen Stok Sorun.
  • Bu Ürünü En Az 0 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz
  • Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.
  • Bu ürün 17271 Kez incelendi

SES YALITIM KABİNİ

Ses yalıtımı, istenmeyen seslerden korunma sağlamak, rahatsız eden gürültülere karşı izole bir ortam oluşturmak için alınan tedbirlerdir. Özellikle kalabalık şehir yaşantısı insanları gürültülü ortamlara alışkın bir hale getirmektedir.

Zaman içinde bu seslere karşı hassasiyet azalsa da, gürültünün fizyolojik ve psikolojik zararları göz ardı edilemez. Çevre kirliliği başlığı altında da gösterilmekte olan gürültü kirliliği; uygun ve sağlıklı bir uyku almanızı engeller, yaptığınız işe konsantre olma ve odaklanma oranınızı düşürür, gizli bir stres kaynağıdır ve her şeyden önemlisi yaşam kalitesini düşüren bir etkiye sahiptir. Ancak günümüzde gürültünün artması ve şiddetlenmesi, bu konu ile ilgili daha fazla önlemin alınmasını ve daha fazla seçenek sunulmasını sağlamıştır.

Bu sebeple, yalıtım sağlama amacı ile kullanılan birçok seçenek mevcuttur. Özellikle yeni yapılan binalar çoğunlukla ses yalıtımı özelliği ile tasarlanmaktadır.

Binaların yalıtımlarının yanında, iç mekanlarda da özel ses yalıtımı olan odalara ihtiyaç duyulan durumlar olabilmektedir. Bunun için özel olarak tasarlanmış, ses yalıtımına sahip, özel malzemeler ile hazırlanan ses yalıtım kabinleri bulunmaktadır. Ses yalıtım kabinlerinin kullanım alanları; fabrikaların jenaratör, motor ve ses yalıtım testi odaları, müzik aletleri ile çalışma ve müzik kaydı yapma odaları gibi yerlerdir. Ses yalıtım kabinleri, hem içeriden dışarıya, hemde dışarıdan içeriye ses girişini engelleyen özel malzemeler ile üretilmektedir. Kabin içlerinde temiz hava dolanımını sahip havalandırmaları mevcuttur ancak bu havalandırmalarda ses geçişini engelleyen özel ürünlerdir.

Ses yalıtımı günümüzde bir gerekliliğe dönüşmesinin yanı sıra, ses yalıtım kabini gibi özel ürünlerde, kullanım alanlarına ve ihtiyaç durumlarında gerekli olmaktadır. Özel malzemeler ile tasarlanmış ürünler, ses yalıtım kabinlerine ihtiyaç duyulan ortamlarda güvenli ve sağlıklı kullanım sağlamaktadırlar. 

2242 / 12.05.2020

Merhabalar.. müzisyenim ve evde bu şekilde bir ses kabini çok işime yarar.. fakat fiyatlar malum.. peki istenilen ebatlarda yapılıyor mu? Ebatlar fiyata etken olur herhalde değil mi? Bir de malzeme olarak ne kullanıyorsunuz acaba?

Yönetici Cevabı

Merhaba;

Detaylı bilgi için 0542 200 40 40 numaradan iletişime geçebilirsiniz. 

Benzer Ürünler