0216 573 66 13

ses yalıtımı

Ses yalıtımı günümüzde yaşam alanlarının en büyük roblemlerinden biri olarak artık görülebilir. Yeni yapılarda kullanılan ince duvar ses yalıtım problemini oluşturmakla beraber insan sağlığınıda artık tehlike altına almaktadır. Evimizde otururken dışarıdan gelen sesler yada bir işletmenin çıkarttığı yüksek seslerin çevreye yaydığı rahatsız edici sesler veya otomobilimizin içine aldığı gürültü. Bu ve bunun gibi sebepler bizlere ses yalıtımı yaptırmayı kaçınılmaz kılıyor. Sizlerde aşağıdaki ses yalıtımı ürünlerinden sizlere uygun olanını seçebilirsiniz.

Ses Yalıtım Malzemeleri

Yumurta Sünger

Piramit Sünger

Labirent Sünger

Spesiyal Sünger

Akustik Sünger

Oto Ses Yalıtımı Malzemeleri

Akustik Düzenleyici Paneller

Genel Ses Yalıtımı

Ses Yalıtım Bariyerleri

Melamin Süngerler

Kauçuk Bant Ses Yalıtımı

Ses İzolasyonu

Yalıtım Ve Akustik Yapıştırıcıları

Ses Yalıtımı Ürünleri

Ses yalıtımı ürünlerine örnek verecek olursak en başta bariyerli adepan, adepan, bondeks (bondex), yumurta sünger, piramit sünger, akustik sünger, firex, bitüself oto ses yalıtımı, yanmaz akustik süngerler, labirent sünger, ses yalıtım bariyerli, epdm bariyer, eva, heraklit, taşyünü ve cam yünü olarak iyiden kötüye sıralayabiliriz.

Ses Yalıtımı Nedir

Sesin ortaya çıkarmış olduğu olumsuz durumların mümkün olan en az seviyeye indirilmesi adına yapılan işlemlere ses yalıtımı adı verilmektedir

Ses Yalıtımı Ürünleri Fiyatları

Ses yalıtımı ürünleri fiyatları konusunda sizlere bilgi vermemiz gerekirse bu fiyatların tümü internet sitemizde stok ve miktarları ile birlikte yer almaktadır.

 • Adepan Fiyatları
 • Yumurta Sünger Fiyatları
 • Piramit Sünger Fiyatları
 • Akustik Sünger Fiyatları
 • Oto Ses Yalıtımı Malzemeleri Fiyatları
 • Ses İzolasyunu Fiyatları
 • Ses Yalıtımı Panelleri Fiyatları
 • Yanmaz Sünger Fiyatlarıve daha fazlasını yukarıdaki kategorilere girerek ürün resimlerinin altında ve sağ tarafında görebilirsiniz.

Kaliteli Ses Yalıtımı Ürünleri

Yapılacak olan ses yalıtımı ile birlikte binalar çevreden gelen seslerden kendini koruyacaktır. Böylece gürültünün insanları etkileyen olumsuz seslerden ortam yalıtılmış olacaktır. Şimdilerde birbirinden farklı alanlarda ses yalıtımı kullanılabilmektedir. Konser ve sinema salonları, kayıt stüdyoları, okul, ev ve iş yerleri için en fazla tercih edilen yöntem olarak da bilinmektedir. İstenmeyen ve rahatsız eden sesi ortadan kaldırmak adına kullanılan ses yalıtımı ile birlikte bireyler onların ciddi anlamda sorun yaşamasına neden olacak durumlar ile karşı karşıya kalmamış olacaktır.

Duvar Ses Yalıtımı Yapımı

Duvar ses yalıtımı yapılacağı zaman adepan kullanılmaktadır. Yalnızca darbe seslerinin önlenmesi adına döşeme uygulaması yapılmak istendiği zaman içinse kauçuk köpüğü, polietilen ve tekstil sektöründe ortaya çıkan atıklardan mal edilen malzemeler kullanılır. 

Ses Yalıtımı Hakkında Müşterilerimizin Genel Şikayetleri

 • Yatak odama yan daireden ses geliyor nasıl ses yalıtımı yapabilirim?
 • Arabamın içine çok fazla yol ve motor sesi geliyor araç ses yalıtımını nasıl yaparım?
 • Canlı müzik olan bir mekanımız var çevreye çok ses gidiyor belediyeden geldiler ses yalıtımı yaptırıp sorunu çözemezsek ceza yazacak ses yalıtımı nasıl yapılır?
 • Müzik stüdyosunda ses yalıtımı nasıl yapılır?
 • Düğün salonumuzda ses yalıtımı yaptırmak istiyoruz nasıl ses yalıtımı yapılır?
 • Jeneratörümüz çok ses çıkartıyor jeneratör odamıza nasıl ses yalıtımı yapabiliriz?
 • Hidraforumuz çok ses çıkartıyor nasıl yalıtım yapabiliriz?
 • Hastanemizde bazı cihazlar kompresörler çok ses çıkartıyor ses yalıtımını nasıl yapabiliriz?

Gürültüye yol açan birkaç etken

 • İş makineleri
 • Trafikte motorlu araç sesi
 • Fabrikada çalışan makinelerin sesi
 • İnsanların zamanlarını geçirmesi ve sosyalleşmesi amacıyla gittiği kafe, bar, disko gibi yerler
 • İnşaat alanları gibi yerler gürültünün çok yoğun olarak bulunduğu yerlerdir. Sessiz iş makinesi olmadığı için de insanlar bir süre sonra bu duruma alışmaya başlıyor ve istemese bile bu gürültülü ortamda yaşamlarını devam ettiriyor.

Ses yalıtım malzemelerinin uygulandığı yerler

Ürünlerin yoğunluklarını ve ebatlarını belirlemektedir. Bu nedenle sesin çok bulunduğu ve insanların büyük ölçüde rahatsızlık duyduğu yerlere daha fazla iltimas gösterilmelidir. Ses yalıtım malzemeleri hakkında çok fazla bilgi birikimine sahip olmayan ve çok büyük ön yargı ile bakan insanlar için de bilgilendirme çalışmaları son hız devam etmekte ve bu ürünün ses yalıtımındaki başarısı ortaya konulmalıdır. Şimdi sizlere bu malzemelerin uygulandıgı yerlere bir kaç bilgi vereceğim.

 • Ev ve iş yerlerinin duvar bölümlerinden ses geçişini engellemek için kullanılabilir.
 • Zemindeki hem giden hem gelen sesleri yalıtmak için kullanılabilir.
 • Disko, bar, stüdyo gibi müzik seslerinin yoğun oldugu yerlerde kullanılabilir.
 • Fabrika ses yalıtımı için kullanılabilir.
 • Odio kabini gibi özel ses yalıtım kabinleri üretmek için kullanılabilir.
 • Jeneratör odası, makine dairesi gibi aklınıza gelebilecek ses (gürültü problemi olan her yerde) ses yalıtım malzemeleri kullanılabilir.
Şirzad Ayan
2621 / 8.01.2021

Merhaba, daha önceden araç yalıtımı ile ilgili ürünler almıştım oldukça memnun kaldım.. Şuan evde spor yaptığım için parke olan zeminimizde alt komşumuzu rahatsız etmemek adına zemine portatif serilip kaldırılabilir ses geçirmez malzeme arayışındayım. Kauçuk 40x40 kaplamalar var spor salonlarında da kullanılıyor ama emin olamadım. Size sorum bu ihtiyacımı gidericek herhangi bir ürününüz var mı?

Yönetici Cevabı

Merhaba

 spor yaparken veya spor hairicinde aşağıya herhengi seslerin gitmesini önlemek için,pratik olarak serip toplayabileceğiniz 1942 stok kodlu 13 mm bariyerli adepan kullananilirsiniz.

Bu malzemeyi bariyer kısmı üstte kalacak şekilde serdikten sonra üzerini halı ile kapatıp, sporunuzu yapabilirsiniz. 

Berke Mahmutoglu
2594 / 30.12.2020

Merhabalar. Odamin duvarlarini komple Adepan ile kaplamayi dusunuyorum. Uzerine alci yapmadan ne ile kaplayabilirim. 

Yönetici Cevabı

Merhaba

odanızın duvarına 33 mm bariyerli adepan uygulaması yaptıktan sonra isterseniz alçıpan ile kapatabilirsiniz isterseniz file,kalekim,astar,boya şeklide veya duvar kağıdıyla  kapatabilirsiniz.

mehmet yılmaz
2548 / 11.12.2020

merhaba kolay gelsin arkadaşlar benim sorunum merkezi yanan kazan deiresinden aşırı ses geliyor en az seviyeye nasıl düşürürüz şu anda sade beton var ilginiz icin teşekür ederiz.

Yönetici Cevabı

merhabalar

Kazan dairesinden gelen sesi kesmek için öncelikle 443 stok kodlu 33 mm bariyerli adepan üzerine yumurta sünger uygulaması yapabilirsiniz.

nevzat söyler
2539 / 8.12.2020

Merhaba. alt daireden gelen sesleri nasıl kesebilirim.önceki cevaplarınızı okudum.13 mm bariyerli adepan olacak gibi görünüyor.Bir odamda 15 adet alıp denemek istiyorum.Kargo veya ambar fiyatı için bilgilendirirmisiniz.

Yönetici Cevabı

Merhaba Alt daireden gelen sesleri kesebilmek için alt dairenin duvarlarına ve tavanına ses yalıtımı yapmanzı gerekiyor.

Bunun için de 33 mm bariyerli adepan kullanabilirsiniz.

 

Ersin UĞURLU
2465 / 2.11.2020

Merhana, Benim sorunum tam olarak, Yatak odama yan daireden ses geliyor nasıl ses yalıtımı yapabilirim? Malzeme ve montaj konularında yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Yönetici Cevabı

Merhaba,33 mm Bariyerli adepan uygulanması gerekir.Uygulama için bilgi alacagınız numara 0542 200 40 40 nolu telefona irtibat kurabilirsiniz.

Murat Şahin
2326 / 1.07.2020

Merhabalar.  43 daireli sıfır binada oturmaktayız.Banyodaki clip-in tavan içindeki gider borularından çok fazla ses geliyor. Bu boruların ses yalıtımı için hangi malzemenizi önerirsiniz ? Teşekkürler.

Yönetici Cevabı

Merhaba mümkünse boruların ses yalıtımı için 1cm bariyerli adepan ürünümüzü borulara sarabilirsiniz.