ADETAŞ YAPI


ses yalıtımı

Ses yalıtımı günümüzde yaşam alanlarının en büyük roblemlerinden biri olarak artık görülebilir. Yeni yapılarda kullanılan ince duvar ses yalıtım problemini oluşturmakla beraber insan sağlığınıda artık tehlike altına almaktadır. Evimizde otururken dışarıdan gelen sesler yada bir işletmenin çıkarttığı yüksek seslerin çevreye yaydığı rahatsız edici sesler veya otomobilimizin içine aldığı gürültü. Bu ve bunun gibi sebepler bizlere ses yalıtımı yaptırmayı kaçınılmaz kılıyor. Sizlerde aşağıdaki ses yalıtımı ürünlerinden sizlere uygun olanını seçebilirsiniz.

Yumurta Sünger Antrasit 4cm

Yumurta Sünger Antrasit 4cm

21,00TL 9,87 TL + KDV

%53 indirim
YANMAZ YUMURTA SÜNGER 3cm

YANMAZ YUMURTA SÜNGER 3cm

27,00TL 13,50 TL + KDV

%50 indirim
Yanmaz Yumurta Sünger 4cm

Yanmaz Yumurta Sünger 4cm

32,00TL 16,00 TL + KDV

%50 indirim
Piramit Sünger Antrasit 4cm

Piramit Sünger Antrasit 4cm

23,00TL 11,50 TL + KDV

%50 indirim
YANMAZ PİRAMİT SÜNGER 4 Cm

YANMAZ PİRAMİT SÜNGER 4 Cm

38,00TL 19,00 TL + KDV

%50 indirim
Yanmaz Piramit Sünger 5cm

Yanmaz Piramit Sünger 5cm

53,00TL 26,50 TL + KDV

%50 indirim
Bitüself Oto Ses İzolasyonu

Bitüself Oto Ses İzolasyonu

128,00TL 64,00 TL + KDV

%50 indirim
OTO SES YALITIMI 7 (YENİ)

OTO SES YALITIMI 7 (YENİ)

19,00TL 9,50 TL + KDV

%50 indirim
Adeself Oto Ses Yalıtımı

Adeself Oto Ses Yalıtımı

155,00TL 46,50 TL + KDV

%70 indirim
Vicoustic Flexi Panel

Vicoustic Flexi Panel

21,98TL 10,99 TL + KDV

%50 indirim
5 Cm Akustik Sünger

5 Cm Akustik Sünger

50,00TL 24,50 TL + KDV

%51 indirim
Bass Trap

Bass Trap

40,00TL 28,00 TL + KDV

%30 indirim
Ses Yalıtım Bariyeri 1mm

Ses Yalıtım Bariyeri 1mm

5,00€ 12,03 TL + KDV

%40 indirim
2,5 MM - SES YALITIM BARİYERİ

2,5 MM - SES YALITIM BARİYERİ

38,00TL 16,72 TL + KDV

%56 indirim
5 Cm Akustik Sünger

5 Cm Akustik Sünger

50,00TL 24,50 TL + KDV

%51 indirim
5 Cm Akustik Sünger

5 Cm Akustik Sünger

50,00TL 24,50 TL + KDV

%51 indirim
BASCOTECT SÜNGER

BASCOTECT SÜNGER

10,00€ 20,05 TL + KDV

%50 indirim
BASOTECT YUMURTA SÜNGER

BASOTECT YUMURTA SÜNGER

26,00€ 52,13 TL + KDV

%50 indirim
KAUÇUK BANT 5 CM

KAUÇUK BANT 5 CM

20,00TL 10,00 TL + KDV

%50 indirim
KAUÇUK BANT 7,5 CM

KAUÇUK BANT 7,5 CM

30,00TL 15,00 TL + KDV

%50 indirim
KAUÇUK BANT 20 CM

KAUÇUK BANT 20 CM

60,00TL 30,00 TL + KDV

%50 indirim

Ses Yalıtımı Ürünleri

Ses yalıtımı ürünlerine örnek verecek olursak en başta bariyerli adepan, adepan, bondeks (bondex), yumurta sünger, piramit sünger, akustik sünger, firex, bitüself oto ses yalıtımı, yanmaz akustik süngerler, labirent sünger, ses yalıtım bariyerli, epdm bariyer, eva, heraklit, taşyünü ve cam yünü olarak iyiden kötüye sıralayabiliriz.

Ses Yalıtımı Nedir

Sesin ortaya çıkarmış olduğu olumsuz durumların mümkün olan en az seviyeye indirilmesi adına yapılan işlemlere ses yalıtımı adı verilmektedir. Belirli bir ortamda ortaya çıkan sesin çok daha fazla yayılmasını kontrol altına almak, bu işlemin yapılmasındaki en büyük amaçtır. Çünkü ses bir ortamda hızlı bir şekilde yayılırken onun önüne engel koyulması sonrasında oluşacak şey, diğer fiziksel olaylarda olduğu gibidir. Bir bölümü çarptıktan sonra geri yansıyacaktır. Bunun bir bölümü onun önüne çıkartılmış olan engel tarafından yutulacaktır. Diğer kısmı ise engelin diğer yanına geçecektir.

Her malzemenin kendine özgü bir ses yutma potansiyeli bulunmaktadır. Bundan dolayı da ses yalıtımı yapılacağı zaman ses yutma potansiyeli en yüksek olacak maddeler arasından seçim yapılacaktır. Binalarda sesin iletimi ile gürültü oluşumu için farklı etmenler bulunmaktadır. Bunların ilki sesin boşluklar aracılığı ile diğer tarafa geçmesi anlamını taşıyacak olan hava doğuşumlu sesler olarak bilinir. Konuşma ve müzik sesleri bu tarz sesler için örnek olarak verilebilecektir. Diğer sesler ise darbe kaynaklı seslerdir. Çarpma, zıplama, eşyaların bir yerden başka bir yere sürüklenmesi sonrasında ortaya çıkacak sesler ise bu ses türüne örnek olarak gösterilebilir. Ortaya çıkan bu seslerin bir bölümü duvarın içerisinde kalacakken diğer kısmı ise gürültünün kaynağının olduğu bölgede ses çıkarırken diğer bir taraftan da duvarın diğer tarafına ses çıkartabilecektir.

Ses Yalıtımı Ürünleri Fiyatları

Ses yalıtımı ürünleri fiyatları konusunda sizlere bilgi vermemiz gerekirse bu fiyatların tümü internet sitemizde stok ve miktarları ile birlikte yer almaktadır. Adepan fiyatları, yumurta sünger fiyatları, piramit sünger fiyatları, akustik sünger fiyatları, oto ses yalıtımı ürünleri fiyatları, ses izolasyunu fiyatları, ses yalıtımı panelleri fiyatları, yanmaz sünger fiyatları ve daha fazlasını yukarıdaki kategorilere girerek ürün resimlerinin altında ve sağ tarafında görebilirsiniz.

Kaliteli Ses Yalıtımı Ürünleri

Yapılacak olan ses yalıtımı ile birlikte binalar çevreden gelen seslerden kendini koruyacaktır. Böylece gürültünün insanları etkileyen olumsuz seslerden ortam yalıtılmış olacaktır. Şimdilerde birbirinden farklı alanlarda ses yalıtımı kullanılabilmektedir. Konser ve sinema salonları, kayıt stüdyoları, okul, ev ve iş yerleri için en fazla tercih edilen yöntem olarak da bilinmektedir. İstenmeyen ve rahatsız eden sesi ortadan kaldırmak adına kullanılan ses yalıtımı ile birlikte bireyler onların ciddi anlamda sorun yaşamasına neden olacak durumlar ile karşı karşıya kalmamış olacaktır.

Bilindiği üzere çok yüksek gürültü; çalışma esnasında verimin düşmesi, davranış bozukluğu, duyma sorunları ve kulak çınlamaları gibi sorunların meydana gelmesine neden olmaktadır. Özellikle endüstriyel tesislerde yapılacak olan ses yalıtımı sonrasında verimde gözle görülür bir yükselme meydana gelecektir. Bu da iş kazalarının meydana gelme oranını ciddi oranda düşürecektir. Çünkü aşırı gürültülü bir ortamda insanlar kendilerini yaptıkları işe istediği oranda veremezler. Bununla birlikte aşırı ortamda gürültüye maruz kalacak olan öğrencilerin de dikkatlerinde ciddi anlamda dağılmalar oluşacaktır. Bunun sonrasında konsantrasyonları bozulacak ve öğrencilerin verimleri düşecektir. Yapılacak olan ses yalıtımı için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kaliteli yalıtım uzmanları öncelikli olarak işlemin yapılacağı noktayı inceleyecek, sonrasında ise bu bölge için en yüksek performansı sunacak olan yalıtım malzemelerini kullanacaktır.

Duvar Ses Yalıtımı Yapımı

Çatılar, duvarlar ve döşemeler için ses yalıtımı yapılacağı zaman yumuşak poliüretan esaslı köpük, adepan kullanılmaktadır. Yalnızca darbe seslerinin önlenmesi adına döşeme uygulaması yapılmak istendiği zaman içinse kauçuk köpüğü, polietilen ve tekstil sektöründe ortaya çıkan atıklardan mal edilen malzemeler kullanılır. Yalıtım camı için genel olarak akustik laminasyonlu cam çözümleri, teknik yalıtım için ise adepan, ses yalıtım bariyeri kullanılmaktadır. Ses yalıtımı yapılmak istendiği zaman öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey, bu konuda uzman ve kaliteli çalışmalar yapan ekipler ile çalışmaktır. Çünkü bu işlem oldukça zordur.

Dışarından bakıldığı zaman çok kolay bir işlem gibi görülse de ses yalıtımı öncesinde doğru malzemenin seçilmesi büyük bir önem taşımaktadır. Aksi bir durumda yani yanlış malzemelerden yapılacak ses yalıtım işlemlerinde ne yazık ki istenilecek olan sonuçlar elde edilemeyecektir. Öncelikli olarak yapılması gereken şey doğru ekibi bulmak adına araştırmalar yapmaktır. Daha sonrasında bu ekip işlemin yapılacağı alana gelecektir. Bölgeye gelinerek incelemelerin yapılması demek, daha sonrasında hangi malzemelerin kullanılması gerektiği konusunda en iyi sonuçların elde edilmesi anlamına gelecektir. Hangi seslerin ne şekilde kişiye zarar verdiğini öğrenmek demek, farklı bölgelere farklı ses yalıtımı malzemelerinin kullanılması demektir.

İstanbulda Ses Yalıtımı Ürün Fiyatları

Malzemelerin kaliteli olması ve ekibin hazırlıkları ile birlikte ses yalıtımı işlemi yapılmaya başlanacaktır. Bu işlemler, yapılacak alana bağlı olarak değişim göstermektedir. Dolayısıyla kesin olarak yapım süresi ile alakalı bilgi vermek doğru değildir. Bu işlemler esnasında bölgelere bağlı olarak farklı malzemeler kullanılmaktadır. Böylece ortaya en iyi ve etkili sonuçların çıkması da sağlanmış olur. Ustalar ses yalıtımı ile alakalı her bir detaya dikkat edecektir. Bu detaylar sayesinde yapılacak olan işlemlerin tamamı kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir. İşlemlerin sona ermesinin ardından da artık insanlar daha öncesinde ses yalıtımı gerçekleştirilmemiş olan bölgeye bakarak aradaki farkı çok rahat bir şekilde anlayabileceklerdir.

Gelişen teknoloji ile birlikte çok daha fazla yer tarafından tercih edilen ses yalıtımı konusunda insanların akıllarında herhangi bir soru işareti kalmasına da gerek yok. Çünkü çok fazla yer tarafından tercih edilen ses yalıtımının kullanımının artması ile birlikte artık geçmiş dönemlere oranla çok daha uygun fiyatlara yalıtım işlemini yaptırabiliyorlar. Dikkatli bir şekilde araştırma yapılmasının sonrasında ise artık istenilen uygun fiyatlara bu işlemi çok kolay bir şekilde yaptırabileceklerdir. Ses yalıtımının yapılmasının sonrasında ise artık gerek evler gerekse iş yerleri ya da ses stüdyoları gibi alanlarda vakit geçirmek isteyen insanlar bu konuda hiçbir zorluk yaşamadan diledikleri ses yalıtımı işlemini hızlı bir şekilde yaptırma imkanına sahip olacaklardır.

Ses Yalıtımı Hakkında Müşterilerimizin Genel Şikayetleri

 • Yatak odama yan daireden ses geliyor nasıl ses yalıtımı yapabilirim?
 • Arabamın içine çok fazla yol ve motor sesi geliyor araç ses yalıtımını nasıl yaparım?
 • Canlı müzik olan bir mekanımız var çevreye çok ses gidiyor belediyeden geldiler ses yalıtımı yaptırıp sorunu çözemezsek ceza yazacak ses yalıtımı nasıl yapılır?
 • Müzik stüdyosunda ses yalıtımı nasıl yapılır?
 • Düğün salonumuzda ses yalıtımı yaptırmak istiyoruz nasıl ses yalıtımı yapılır?
 • Jeneratörümüz çok ses çıkartıyor jeneratör odamıza nasıl ses yalıtımı yapabiliriz?
 • Hidraforumuz çok ses çıkartıyor nasıl yalıtım yapabiliriz?
 • Hastanemizde bazı cihazlar kompresörler çok ses çıkartıyor ses yalıtımını nasıl yapabiliriz?

 

Ses yalıtımı ve akustik düzenleyici ürünler günümüzde her alanda kullanılmaktadır. Ve en çok hangi sorunlarla müşterilerimiz bizleri arıyor sorusuna örnek verecek olursak yan daireye giden sesleri nasıl kesebiliriz, yan daireden gelen sesleri nasıl keseriz, stüdyo ses yalıtımı nasıl yapılır, zemin ( taban ) ses yalıtımı nasıl yapılır, üst komşumuzdan çok ses geliyor ne yapabilirim, üst komşuma ses gidiyor nasıl bu sesi kesebilirim, jeneratör ses yalıtımı nasıl yapılır, yumurta sünger ses yalıtımı sağlarmı, piramit sünger ses yalıtımı sağlarmı, yanmaz ses yalıtım malzemeleri nelerdir, kansorejen madde içermeyen ses yalıtım süngerleri gangileridir, ses yalıtımı yaptırırken nelere dikkat etmeliyim, ses yalıtımı nasıl yapılır, parke altına ses yalıtımı olurmu, şap altına ses yalıtımı olurmu, asansör ses yalıtımı nasıl yapılır, en iyi ses yalıtım malzemeleri nelerdir, en son çıkan ses yalıtım malzemeleri hangileri, ses yalıtım bariyeri nerede kullanılır, ses yalıtım malzemelerini ne ile yapıştırabilrim, en iyi ses yalıtım malzemesi hangisidir gibi bir çok soru ile hergün adetaş yapı olarak onlarca müşteriye yanıt vermekteyiz. İster bizleri arayarak ister mail atarak sizde sorularınızı sorabilirsiniz. Sizlere bir konu hakkında bilgi vermek isteriz artık ses yalıtımı olmayan binalara ( evlere ) belediye ruhsat vermeyecek buda artık ülkemizin ses yalıtımına nekadar önem verdiğinin bir simgesidir.

Ses Yalıtımı Ürünleri Videoları


Kişilerin yaşadığı hayatı daha çok kolaylaştıran ve rutin işlerini gerçekleştirmek için gerekli motivasyonu, dinlenmiş ve açık bilinci sunan ses yalıtım malzemeleri, bugünün gereksinimlerini karşılayacak derecede kaliteli olarak üretilmiştir. İnsanların en temel gereksinimlerinden biri sükûnettir ama günümüzde ne yazık ki bu pek mümkün değil. Çok sesli bir yüzyılda yaşıyoruz ve söylemesi bile korkunç ki bu gürültü artarak devam etmekte, hiç eksilmemektedir. Gürültüye yol açan birkaç etkeni sıralamak gerekirse;

 • İş makineleri
 • Trafikte motorlu araç sesi
 • Fabrikada çalışan makinelerin sesi
 • İnsanların zamanlarını geçirmesi ve sosyalleşmesi amacıyla gittiği kafe, bar, disko gibi yerler
 • İnşaat alanları

gibi yerler gürültünün çok yoğun olarak bulunduğu yerlerdir. Sessiz iş makinesi olmadığı için de insanlar bir süre sonra bu duruma alışmaya başlıyor ve istemese bile bu gürültülü ortamda yaşamlarını devam ettiriyor. Eskiden daha dinç, bütün işlerin anında yapan ve hiçbir şekilde yorulmayan insanlar, bir süre geçtikten sonra yorulur ve erken yaşta enerjilerini kaybettiğini hisseder. Hiçbir şekilde çevresine adapte olamaz ve ihtiyaçlarını tam olarak yerine getiremez. Bu yüzden insanlar, en azından evlerine ses yalıtım malzemeleri döşetmeli ve dinlenmek amacıyla bulunan evlerde rahat bir nefes alınmalıdır. Ancak ses yalıtım malzemesi satın alınırken çok iyi analizler yapılmalıdır. Tabi ki günümüzde bu “samanlıkta iğne aramak” gibi bir şey ama yapacak herhangi bir şey yok. İşini hakkıyla yapan ve ürettiği ürünlere hiçbir şekilde hile karıştırmayan firmanın tercihi ne kadar zor olsa da sonu güzel biter. Çünkü satın alınan kaliteli ses yalıtım malzemesi mekânın yalıtımını çok iyi yapar, ses giriş-çıkışını ciddi mana da engeller.

“Ses yalıtım malzemesi” derken sadece bir üründen bahsetmek yanlış olur, geniş bir ürün aralığı bulunan ses yalıtım malzemelerinin hemen hepsinin görevi yalıtımı gerçekleştirerek yankının/ekonun engellenmesidir. Bu yüzden ses yalıtım malzemesi satın alınırken çok iyi karar verilmelidir. Kullanım açısından uygun, zamana karşı dayanıklı, deforme olmayan bir ürün tercihi yapılması gerekmektedir. Müşterilerin beklediği performansı sunan firmalar, dayanıklı, yırtılmaz ürünler üreterek piyasaya sunar ve tecrübelerini, kalitelerini bir kez daha kanıtlarlar.


Ses kirliliği yüzünden sayısız insan görevlerini yerine getirememekte ve ruhsal doyuma erişememektedir. Bu tür insanlarda depresyon ve işitme kaybı gibi hastalıklar çok kısa bir süre içerisinde sirayet etmekte olup önü alınmadığı takdirde kişinin fiziksel yapısında çok ciddi hasarlar bırakabilir. Sesin titreşimini ölçemediğimiz için, kaynağından çıkan ses doğrudan karşıdaki kişiyle temas ederek fiziksel bir rahatsızlığa itmektedir. Bu durumun seviyesinin düşürülmesi amacıyla ürünler ortaya konulmuş ve mekanlar bu sesten yalıtılmaya çalışılmıştır.
 

Dünya’nın her yerine ihraç edilebilecek yeterlilikte ve seviyede olan ürünlerimiz ekonominin gelişmesine ve diğer ülkelerle olan etkileşimlerimizin de artmasına yardımcı olmaktadır. İnsan ihtiyaçlarının tespiti halinde bunu hâsıl etmek piramit sünger firmalarına düşmektedir. Her insan, ihtiyacı olan bir ürünü temin ederken ince eleyip sık dokumaya özen gösterir, insanların bu hassasiyeti “güven yetersizliğinden” kaynaklanmaktadır. Fakat işini hile ile yapanlar kadar, kaliteye ve insana değer veren firmaların da yeri yadsınamaz. Müşterilerinin refahını her şeyin üstünde tutan ve onların huzurlu bir yaşam sürdürmesi için gereken tüm çalışmaları yapan piramit sünger üreticileri, üstlenmiş oldukları her görevde sağlam tesisat ve personelleri ile mekân içinin ses yalıtımını sağlamaya gayret etmektedir. Bitmek bilmeyen, yenilikçi bir çalışma temposu ile üretim yapan ve bünyesinde barındırdığı elemanları çok iyi yönlendiren firmalar, şartların ve ortamın düzeyi doğrultusunda çalışmalarına hız vermektedir. Cüzi meblağlarla müşterilerini gürültüden, sesten kurtaran üreticiler, maddiyata önem vermediklerini bu hareketleriyle de ortaya koymuşlardır. Çizgisinden ve haklı ilkelerinden şaşmayarak sektöre hizmet eden piramit sünger firmaları da, çalışma sahası içerisindeki müşterilerinin memnuniyetini almak ve daha fazla insanın talep etmesine yardımcı olmak maksadıyla sezonun en iyi ürününü ortaya koymaya çalışmaktadır. Hemen her ilde hizmet etmekte olan işletmeler, alanında deneyim kazanmış ekip personelleri ile sessiz bir ortam yaratma konusunda faaliyet göstermektedir.

Günün her saati gerek fiziksel mağazalar aracılığıyla gerekse onlıne hizmet veren siteleri üzerinden insanlar ile etkileşim halinde olarak sorunları dinlemeye ve çözümler türetmeye çalışmışlardır.


Ses yalıtım malzemelerini üreten kişiler hiçbir zaman kalitelerinden ödün vermemiş ve gerek görülen durumlarda ürünlerinin dış dünya pazarına açılması içinde çalışmalar yapmıştır. Son teknoloji kullanılarak üretilen ses yalıtım malzemeleri; panelleri/bariyerli modelleri, kauçuk gibi birçok farklı türden oluşabilir. 

Ses yalıtım malzemelerinin uygulandığı yerler; ürünlerin yoğunluklarını ve ebatlarını belirlemektedir. Bu nedenle sesin çok bulunduğu ve insanların büyük ölçüde rahatsızlık duyduğu yerlere daha fazla iltimas gösterilmelidir. Ses yalıtım malzemeleri hakkında çok fazla bilgi birikimine sahip olmayan ve çok büyük ön yargı ile bakan insanlar için de bilgilendirme çalışmaları son hız devam etmekte ve bu ürünün ses yalıtımındaki başarısı ortaya konulmalıdır. Ses yalıtım malzemelerinin maliyeti neredeyse “yok”tur. Bu nedenle her insan bütçesine ağırlık getirmeyecek derecede bu ürüne sahip olabilir ve mekanlarına uygulayabilir. Ses yalıtım malzemeleri uygulandıkları mekanın yapısını sağlamakla mükelleftir. Tabi ki sadece dışarıdaki sesi bastırmak amaçlı değil, içerdeki sesin de dışarı çıkmasının önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Gürültüye maruz kalan insanların işe katılımı düşer, motivasyonu düşer, yaşam enerjisi azalır ve bir süre sonra ciddi boyutlarda hastalık tehlikeleri meydana gelir. İnsan var olduğu süre boyunca hayatını hep bir yoğunluk trafiği eşliğinde geçirir ve ister istemez sektördeki diğer insanlarla etkileşim içerisindedir. Bu durumda ses yalıtım firmalarına düşen görev ise yoğun bir çalışma süreci ile ses yalıtım malzemesi üretimine ağırlık verilmelidir.

 Ses yalıtım firmaları şartların bilincinde olarak hareket etmeli ve bugünün koşulları baz alınarak çalışma ortamı sağlanmalıdır. Ses yalıtım malzemelerinin amacı; mekana uygulandığı zamandan itibaren ses yalıtımını sağlamak ve mekan içerisindeki ses giriş- çıkışını kontrol etmektir. Genel olarak tüm üreticiler, tasarlamış oldukları ürünlerin görselliğine olduğu kadar işlevine de önem vermiştir. İnsanlar, ürün seçenekleri arasında kalarak hareket etmiş ve kendilerine en uygun ürünü bulma yolunca çok fazla çaba sarf etmiştir. Ses yalıtım malzemeleri, hiç kuşku yok ki yalıtımı sağlayan en temel unsurdur, cinsi, ebatı, boyutu ne kadar fazla olursa işlevi de o kadar fazla olur

 


Ses yalıtım malzemesi satın almaya karar veren kişilerin tereddüde düştüğü tek nokta ürünün “maliyetidir”. Maddi açıdan oldukça külfetli olduğunu düşündükleri ses yalıtımını çoğu zaman satın almak istemezler ve gürültüyle yaşamak zorunda kalırlar.

Bu yanlış ve tecrübesizlikten kaynaklı bir seçimdir. Oysaki ses yalıtım malzemeleinin ne kadar uygun fiyata sahip olduğunun bilincinde olan insanlar bu ürünü almak noktasında bir dakika bile düşünmez. İnsanlar kitle iletişim araçlarından da yardım alarak ses yalıtım malzemeleri hakkında bilgileri sorgulamalı ve uygun ses yalıtım malzemeleri satan firmalar ile iletişim kurarak “ihtiyaçlarını dile getirmelidir.” Bu sayede çok fazla para harcamadan konutlarına ses yalıtım malzemelerini rahatlıkla uygulatabilir ve rahatlığın keyfini sürebilirler. Ses yalıtım malzemesi üretimi gerçekleştirilirken herhangi bir kusur olmaması adına, uluslar arası standartlarda hizmet veren firmaların ürün portföyleri incelenir, deneyimli ve daha fazla tecrübeli firmalar ile iletişim kurularak ayrıntılı fikir alışverişleri gerçekleştirilir. Belli standartlarda üretimi gerçekleştirilen ses yalıtım malzemeleri, kalite ve kullanılırlık açısından son derece muazzamdır ve çalışmalar gösteriyor ki ilerleyen zamanlarda piyasalar da bundan daha iyilerini göreceğiz. Durumun özeti şu ki, elde edilen hammaddeler doğru ve kontrollü bir şekilde kullanılmakta ve hiç kimse mağdur edilmemektedir. Müşterilerin ses yalıtım malzemelerini satın alma işlemi gerçekleştirildikten sonra düzenli olarak ürün takibi yapılır ve ürün ile alakalı olarak ortaya çıkabilecek her türlü problem dikkate alınarak çözüme kavuşturulur. Bu yüzden firma – müşteri sürekli irtibat halindedir, ta ki müşteri memnun olduğunu ve daha fazla gereksinimi olmadığını dile getirene kadar. Bu firmaların kalitesini ve insana olan saygısını apaçık gösterir. Bakıldığı zaman, hizmet sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalar da bu ihtiyaçları en güzel şekilde karşılamakta ve hassas davranarak hizmet etmektedir. Şartlar incelendiğinde pek de mümkün olmayan durumlar, artık hizmet sektörünün alanına girmekte olup, titiz ve dikkatli bir çalışmadan sonra tekrar şekillenmektedir.

Her şey daha sakin, huzurlu ve refah bir ortamda yaşamak ve gürültü, yankı, eko gibi parazitlerden en az şekilde etkilenmek içindir. Bütün üretimler, çizimler, plan ve programlar bu şekilde ele alınmaktadır.


Piyasaya bakıldığı zaman, çok fazla sayıda ses yalıtım firmasının olduğunu görmekteyiz. Bu durumun sebebi araştırıldığında ise ortaya çıkan sonuç pek parlak değildir. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak sanayi sektörünün ve hizmet sektörünün doğru oranda arttığı ve ekonomik kazanç elde etmek amacıyla çok çeşitli makinelerden (ses çıkartan) yararlanıldığı ortaya çıkmıştır. Özellikle, yol yapım çalışmaları, inşaat çalışmaları, trafik gibi yerlerde çokça makine, klakson sesi duyulmaktadır. Bu da insanları rahatsız etmekte ve sağlıklarını bozmaktadır. Çocuk ve yaşlıların çokça etkilendiği bu durumdan en az zararla çıkmak içinse ses yalıtım malzemelerin kullanılmasını uygun bulan bilinçli tüketiciler, bu ürünlere rağbet gösterince piyasa da çok sayıda firma ortaya çıkmıştır. İnsanların hayatlarını kurtaran ve bir nebze de olsa gürültüyü engelleyen ses yalıtımı malzemelerinin tercih edilmesinde ise müşteriler seçici olmalı, hemen karar vermemeli ve tüm şartlar incelendikten sonra satın alımı sağlanmalıdır. Bu denli önem arz eden bir ürünün insan hayatında etkileri büyüktür. Şüphesiz ki, sessiz/sakin bir ortamda yaşayan, faaliyetlerini gerçekleştiren insanlar hayatın akışında daha aktif olur, insanlarla ve çevreyle etkileşimleri/iletişimleri daha güçlü olur ve her zaman için iyimser yaklaşırlar olaylara. Yıllar boyu kullanıma uygun olan bu ürünlerin satın alımı gerçekleştiği zaman, müşteriler haklarını korumak maksadıyla gerekli olan garanti belgelerini de istemeli ve gerekirse günün her saati firma personellerinden yardım alarak tekrar tekrar ürünün kontrolünü gerçekleştirmelidir.

Ses yalıtım malzemesi satın alınırken sadece dış görünüşe bakılmaz elbette, ya da sadece işlevine…

İkisini bir arada sunan firmaların tercih edilmesi için çok büyük uğraşlar verilir, insanlar uzunca süre araştırmalar, incelemeler yaptıktan sonra ürünü tercih eder. Dayanıklı, esnek, gürültü emme haznesi kuvvetli olan bir ürün satın almaya gayret eden müşterilerin karşısına ödeme seçenekleri çıkar. Tabi ki her insan oldukça kaliteli olan ürünleri en uygun fiyata satın almak ister, arayıp durdukları asıl şart bir nevi budur, ödemede zorluk çekmeyecekleri ve bir çırpıda ödeme kolaylığı sunan bir firmanın bulunması içindir onca çaba. Firmalar da, sektörün nabzını yoklayarak ihtiyaçlar ile alakalı az çok fiyat tahmini yapar ve onun üstüne çıkmaz.


İnsan ihtiyacı göz önünde tutularak satın alınan ses yalıtım malzemeleri, standartları karşılayacak niteliktedir. Bu yüzden firmalar da harcanan masrafların bir özeti çıkarılır ve bu doğrultuda ses yalıtım malzemesinin üretimi için uygun araç gereç satın alımı sağlanır. Genellikle firmalar, ses yalıtımının üretiminde kullandıkları araç gereçleri kendileri üretir, ancak ihtiyaçlar halinde yurtiçi ve yurtdışındaki değişik firmalardan ithal ve ihraç çalışmaları gerçekleştirilir.

Ses yalıtım malzemelerinin yapmış olduğu kampanyalar insanları cezp etmeli ve başka firmaya uğratmayacak nitelikte olmalıdır. Ayrıca firmalar, rekabet halinde olan diğer firmalardan daha üstün olmak amacıyla belirli aralıklarla kampanyalar düzenlemeli, cazip ödeme seçenekleri sunarak müşterilerinin gönlünü fethetmelidir. Ses yalıtımı malzemelerinin üretimi esnasında kullanılan malzemenin cinsinden tutulup, görsel olarak da şeklinin düzgün olmasına kadar her detay azami özen gösterilerek incelenmelidir. Ses yalıtım malzemeleri tek başına görevleri üstlenmez ve sadece ses yalıtımı gerçekleştirmez. Bariyerli ve süngerli modelleri sayesinde çokça tercih edilmektedir. Mekan içerisinde yayılan sesin yankı yapmasını engellemek amacıyla kullanılan ses yalıtım malzemelerinin etkilerinin çok büyük olması için mekanın gürültü kapasitesine bağlı olarak yoğunluk ve ebatlarında değişiklerin yapılması gerekmektedir. Ses yalıtımı malzemelerinden alarak sağlıklı bir izolasyon gerçekleştirmek için çok düşünmeye gerek yoktur, böylesine faydalı bir ürünü vakit kaybetmeden yaptırmak en doğru olanıdır. Önem arz eden bir diğer konu ise, profesyonel ve bu işi uzun yıllar yapan bir firma ile çalışmak. Hal böyle olunca verim almak ve beklentilerini yüksek tutmak yerinde ve doğru bir karar oluyor. Ses engelleyici bariyerler, ürünler aracılığıyla sesin bir etkiye çarparak karşı tarafa ulaşması engellenir, bu da sesin şiddetini kırar ve insanların çok fazla rahatsız olmasını engeller.

Müşterileri talepleri doğrultusunda tercih edilen ses yalıtım malzemesini ücretsiz olarak konutlarına servis eden firma, ek bir ücret talep etmeden bu ürünün kurulumunu da gerçekleştirmektedir. Bünyesinde bulundurduğu elemanlarıyla hiçbir müşterisini geri çevirmeyerek, herkesin bütçesine uygun ödeme kolaylıkları belirleyerek adımlar atmakta olup, hedeflerini gerçekleştirmek için kaliteyi ön planda tutan firmalar her zaman daha sağlamdır.


BU YAZI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 14031x