0216 573 66 13

Ses yalıtımı, bazen içeriden dışarıya ses çıkmasını engellemek, bazen de dışarıdan içeriye gelen sesleri engellemek amacıyla yapılabilir. Çeşitli yapılar için uygulanabilen ses yalıtımı evlere, stüdyolara, otomobillere ya da binalara uygulanabilir. Genellikle yaşam alanlarında ses yalıtımına en sık ihtiyaç duyulan durumlar üst kattan, alt kattan ya da yan dairelerden gelen gürültülerin engellenmesi şeklindedir. Bulunduğunuz binanın duvarları inceyse, maalesef komşularınızın ev içindeki seslerini yoğun bir şekilde kendi evinizde duyarsınız. Bunu engellemek için de en ideal çözüm ses izolasyonu yaptırmaktır. Yaşam alanlarının dışında iş yerlerinde ya da otomobillerde de ses yalıtımına ihtiyaç duyulabilir. Firmamız ses yalıtımı gerektiren her durumda sizin yanınızda olacaktır.

Ses izolasyonu için çok çeşitli materyaller bulunur. Ses yalıtımı ilk bakışta kolay görünen bir iş olsa da doğru malzemenin doğru yerde ve doğru şekilde kullanılmasını gerektiren, zorlu bir iştir. Her maddenin belli oranlarda sesi yutma özelliği vardır ve yalıtım için kullanılan bu malzemelerin şekilleri dahi önem taşır. Bazı durumlarda ise kullanılan yalıtım malzemesi sağlık açısından çok uygun olmayabilir. Özellikle içinde yaşadığınız bir alanda ses yalıtımı yaptıracaksanız, kullanılan malzemenin sağlık için uygun olması çok önemlidir. Ses yalıtımı uygulamaları farklı şekillerde yapılabilir, zemine laminasyon uygulamaları yapılabileceği gibi duvara ya da tavana da uygulamalar gerçekleştirilebilir. 

Siz de yalıtım yaptırmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçmelisiniz. 2005 yılından bu güne kadar verdiğimiz hizmetlerin tecrübesi ile siz değerli müşterilerimizin her türlü sorusuna yanıt bulabiliriz. Ayrıca ses yalıtımı konusunda gerek duyduğunuz bütün malzemeleri firmamızın web sayfasından ya da şubelerimizden temin edebilirsiniz. Web sayfamızdan yaptığınız alışverişler, istediğiniz adrese kargo ile gönderilecektir. Ses yalıtımı için gerekli olan en kaliteli ses yalıtım malzemelerini ve kimyasallarını firmamızdan temin edebilirsiniz.

 

Blog Son 8 Makale