0216 573 66 13

Ses Yalıtımı İle Gürültüden Korunun

Kentleşmedeki plan sorunları, fabrika bölgelerine yakınlık ve kalabalık nüfus gibi çeşitli nedenlere paralel olarak ortaya çıkan ses kirliliği, insanoğlunun geldiği modern zamanlarda ruhsal ve fiziksel etkilere bağlı olarak sorunlara yol açmakta ve bunun sonucunda yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Günümüzde çeşitli yapı malzemeleriyle ses etkilerini azaltmaya yönelik bir uygulama olan ses yalıtımı üzerindeki teknik çalışmalar, bu sorunları ortalama olarak %80 civarında azaltmıştır. Özellikle gürültü kirliliği insanı rahatsız edebilecek seviyede olan bölgelerde yalıtım uygulaması yaptırılmaması ciddi olabilecek sağlık problemlerine sebep olabilmektedir.

  • Uygu düzensizliği, dikkat bozuklukları.
  • Sinir hali ve yorgunluk.
  • Kalp ritmi ve solunum bozukluğu.
  • Baş ağrısı.
  • Kulak zarının patlaması.

Ses Yalıtımı İle Gürültüden Korunun Piramit Sünger

Akustik ses yalıtımları arasında olan piramit süngerler, özellikle belli bir ortamdaki ses yutumlarını sağlamak ve ortam akustiğini düzenlemek amacıyla kullanılan etkili bir malzemedir. Yüzeyi piramit şeklinde olup diğer akustik süngerlere göre aynı ses emilimine sahip olmasına rağmen tek farkı görünüşüdür. Genellikle duvar ve tavanlara uygulanır ve imalat maddesi poliüretan malzeme olup yanmaz özelliğe sahiptir. Bunun yanında bariyerli modellerle destek sağlanarak kullanılan piramit sünger malzemesi daha güçlü sesleri izole eder.

Ses Yalıtımı İle Gürültüden Korunun Akustik Sünger Çeşitleri

Akustik ses yalıtım çeşitli malzeme ve şekillerine göre kullanım amaçları doğrultusunda seçilerek kullanılan akustik ses düzenleyici ve aynı zamanda yalıtım özelliğine sahip bir uygulamadır. Günümüzde akustik sünger malzemeleri ISO damgalı kalite belgesine sahip olarak üretilmektedir. Çeşitli renk ve ses yalıtım değerlerine göre değişen türlerini bulmak mümkündür. Bunlar piramit süner, yumurta sünger, labirent sünger, kare flexi sünger, spesyal sünger gibi özellik fark eden değerlerine göre duvar ve tavanla uygulanabilir. Uygulama ve hizmet siparişi için detaylı bilgilere adetasyapi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale