0216 573 66 13

Gün geçtikçe daha fazla önem arz eden ve kullanılmaya başlanan ses yalıtımı bir hayli kullanışlı hale gelmektedir. Diskolarda, barlarda, kafelerde, okullarda, evlerde, asansörlerde ve asansör odalarında, kabinlerde, motor odalarında ve makine odalarında kullanımına daha fazla önem verilmektedir. Gürültüyü en aza indirgemek için yapılan yalıtım, malzeme ve yapılacak alanına göre değişiklikler gösterebilmektedir. Yalıtımın sağlandığı alanda mutlaka gürültü en aza indirgenmektedir. Böylece hem içeriden dışarıya çıkan sesler hem de dışarıdan içeriye gelen sesler emilmektedir. Böylece ses duyulması fazla oranda yaşanarak rahatsızlık vermemektedir.

Ses yalıtımı sağlanırken yani yapılırken öncelikli olarak yalıtımın monte edileceği duvarların ya da alanların incelik ve kalınlıkları ölçülmektedir. Sonrasında içeriden dışarıya çıkan sesin mi yoksa dışarıdan içeriye giren sesin mi engelleneceği ölçülmektedir.  Havayla temas eden ses kimi zaman çok fazla çıkabilir ve ses kirliliğine neden olabilir. Bu nedenle uzun yıllar önce yalıtım olarak adlandırılan ve uygulanan mekanizma ortaya çıkmıştır. Bu mekanizma sayesinde yalıtım ürünleri de her geçen gün daha fazla gelişmekte ve üretilmektedir.

Kullanılacak olan ses yalıtımı ürünleri, uygulanacak olan mekanların yoğunluğuna ve ses iletişimine göre şekillenmektedir. Süngerlerin kırpılarak elde edildiği tüm yalıtım ürünleri farklı teknik özelliklere sahip olmaktadır.

Bazıları piramit şeklinde bazıları yumurta şeklinde bazıları da düz şekillerde üretilmektedir. Kalınlık açısından da farklılıklar sunan bu ürünlerin hepsi yalnızca yalıtım amaçlı üretilmektedir. Sizler de seslerin yalıtımı için emilmesi için  ve gürültülerin en aza indirgenebilmesi için mutlaka yalıtım durumundan yararlanmalısınız. Yalıtım, ürünlerin kullanılması ile duvar aralarına monte edilerek yapılmaktadır. Sağladığı yalıtım oranı ise kullanılan ürüne ve etrafta bulunan gürültü oranına göre değişiklik göstermektedir. Seçeceğiniz yalıtım ürünleri bu açıdan önem taşımaktadır. 

Blog Son 8 Makale