TAVAN SES İZOLASYONU

Stok Kodu : 920
Stokta 1 Adet Bulunmaktadır.
Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz.
Bu Üründe Kargo Ücretsiz Değildir.TAVAN SES İZOLASYONU

Büyükşehirlerde nüfusun hızla artışıyla, kalabalık ve gürültü, yaşam kalitesini düşürüyor. Özellikle evimizde, işyerimizde kısaca huzurlu olmamız gerekli yerlerde, bazen küçük bir gürültü bile insana işkence gibi gelebiliyor. Özellikle üst katlardan gelen gürültüler, psikolojimizi ciddi şekilde etkiliyor. Adetaş Yapı olarak bizler, ister üst kattan gelen sizi rahatsız edecek gürültüyü engellemek, isterse sizden oluşabilecek gürültünün üst kattaki komşularınızı rahatsız etmemesi için, tavan ses izolasyonu hizmetimizle yanınızdayız.

Tavan ses izolasyonu için, adepan yalıtım malzemelerini kullanmaktayız. Adepan, süngerlerin özel yapıştırıcılarla birleştirilip, preslenerek istenilen boyut ve ölçülerde kesilmiş ses yalıtım malzemesidir. Dıştan gelen sesler için bariyerli adepan kullanılırken, dışa giden sesleri engellemek için farklı kalınlıklarda adepan kullanılır. İkisi arasındaki fark, bariyerli adepanın çok daha yüksek ses kesme kalitesine sahip oluşudur. Bariyerli adepan, farklı kalınlıklardaki adepanların, aralarına ses bariyerleri yerleştirilerek, birleştirilmesiyle elde edilir. Adepan profesyonel bir izolasyon malzemesi olup, kullanımının kolay oluşu ve ekonomik oluşu nedeniyle tercih edilir. Uygulama alanı temizlendikten sonra, adepan malzemeleri tavana yapıştırılır.

Üzerine alçıpan, sıva veya dekorasyon amaçlı farklı yöntemler kullanılabilir. Gürültü yönetmeliği kapsamında, yasa gereği, yeni yapılarda mecburi yapılması zorunlu ses izolasyonunda adepan en çok tercih edilen malzemedir. Evlerde, işyerlerinde önemli olduğu kadar ses izolasyonunun, özellikle eğlence mekanları, fabrika ve atölye gibi gürültülü ortamlarda kullanımı gittikçe önem kazanmakta ve artmaktadır.

Sizde bulunduğunuz ortamdaki gürültüden rahatsızlık duyuyorsanız, bunu kabullenmek zorunda değilsiniz. Tavan ses izolasyonu sayesinde, huzurlu bir ortama kavuşmak, sandığınızdan çok daha kolay yapılabilmekte. Ses izolasyonu konusunda en önemli şey olan doğru malzeme seçimi ve uzman ekip kadrosuna özellikle dikkat edilmelidir. Adetaş Yapı olarak bizler, ses izolasyonu konusunda tecrübemiz ve bilgi birikimimizle her zaman hizmetindeyiz.

SON GÜNCELLEME : 24.6.2016 02:31:35
BU ÜRÜNÜ 11189 KİŞİ İNCELEDİ


Yazar; haydar gündüz
Tarih : 14.1.2019
ID : 1661
YORUM :


Merhaba, Evimiz tek daire üzerine üst kattan konuşma sesleri çok geliyor. Bunu nasıl önleriz ? Uyardık ama anlamıyorlar. Nasıl bir öneriniz olur bilgi verebilirmisiniz.

Yazar; Özkan aldıç
Tarih : 18.09.2016
ID : 586
YORUM : Mrb kolay gelsin. Kaba inşaat betonarme yapı için üst kat ve alt kat yürüme sesleri ve konuşma tv gibi sesleri engellemek için en iyi ürün veya yöntem hangisidir.şap altımı Parke altımı tavan mı? Yan dairede ortak duvar mutfak banyo ve giyinme odası oraya gerekir mi ? Daire 200 m2 öneriniz ve maliyet hesabı yapabilir misiniz? Şimdiden tşkrlr
Yazar; sezer sarı
Tarih : 24.12.2015
ID : 166
YORUM : üst kat komşum kulaklarındaki sorundan dolayı tv sini çok yüksek sesle izliyor benim tvim açıkken dahi onun sesi daha baskın geliyor bu bahsettiginiz bariyerli malzeme kesin çözüm olur mu???
Yazar; meral tan
Tarih : 30.11.2015
ID : 124
YORUM : çatı katında oturuyorum fakat sadece çatı ve alçıpan ile kapatılmış benim çatıda ne gibi bir işlem yapar isem yağmur rüzgar vs.sesini kesebilir,ısınmayı sağlayabilirim.
Yazar; buse torun
Tarih : 18.11.2015
ID : 101
YORUM : Merhaba üst kat komşumun 3 küçük çocukları var.ayak topuk sesleri çok rahatsız ediyor.bu sesleri nasıl engelleye biliriz yardımcı olurmusunuz...aşağıda yorumunuzu okudum ses titreşimini kaynağından çözmek gerekir derken neyi anlatmak istediniz
Yazar; ÖZGÜR ÇİFTÇİ
Tarih : 05.11.2015
ID : 86
YORUM : merhabaa apatmanımızın genel problemi olan ses için yardımınızı istiyorum üst komşumdan gelen yürüme konuşma ve müzik seslerine karşı ne yapabilrim evim 175 m² kare civarında bütün tavanları kaplamam kaça mal olur? kaplama ustalığında da yardımcı oluyormusunuz? iyi çalışmalar
BU ÜRÜN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 29779x