0216 573 66 13

Gürültünün fazla olduğu alanlarda ses yalıtım ihtiyacı duyulur. Bunun en temel sebebi elbette çevredeki kişilerin rahatsızlık duymaması ve özellikle iş yerlerinde akışın durmaması içindir. Bu noktada ses yalıtımı önem kazanır. Ses yalıtım işlemleri teknolojinin de gelişmesiyle beraber çeşitlenmiş, teknik özellikler açısından zenginleşmiştir. Günümüzde gürültünün olduğu, stüdyolar, asansör daireleri, diskolar, sinema salonları, fabrikalar, toplantı ve konferans salonlarında ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır.

Bu sayede çevrede ses kirliliği önlenmiş olur. Bu işlemlerin uygulanması sırasında kullanılan malzemeler çeşitlenmektedir. Örneğin labirent süngerler, yanmaz akustik süngerler, bass kapanı süngerleri vs. örnek verilebilir. Bu malzemeler genellikle yapıların iç kısmında duvar ve tavana monte edilerek kullanılır. Teknik açıdan da ses dalgalarının sünger içinde hapsolmasını ve kontrol edilmesini sağlar.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

İş yerlerinin birçoğunda yer alan toplantı salonları, önemli kararların alındığı ve tartışmaların yaşandığı bir yer olabilir. Özellikle ofis ortamlarında düşünülürse, ortamda diğer departmanlardaki işleyişin engellenmemesi adına ses yalıtımı önem kazanır. Dolayısıyla ses yalıtım sistemleri ile diğer bölümlere ses gitme sorunu giderilmiş olur. Toplantı odalarında da yalıtım süngerleri yaygın şekilde kullanılmaktadır. Dekorasyon açısından da oldukça şık görünümde olmaları bu ürünlerin tercih edilme oranını artırır.

Ses Yalıtımında Ne Yapılmalı?

Kaliteli ve uzun vadede sorun çıkarmayacak bir yalıtım için ihtiyaç olan malzemenin iyi seçilmesi ve beklentileri tam anlamıyla karşılaması gerekmektedir. Elbette üretim amaçları doğrultusunda sesi maksimum seviyede tutması gereklidir. Örneğin piramit ses yalıtım süngerleri bu açıdan oldukça etkilidir.

Ses Yalıtım Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ses yalıtım ürünlerinin fiyatlandırmasında uygulama yapılacak alan büyüklüğü, yalıtım malzemesinin teknik açıdan avantajları, işçilik miktarı ve firmanın fiyatlandırma politikası etkilidir. Güncel kampanyalar takip edilerek ekonomik koşullarda ses yalıtımı yapılabilir.

Blog Son 8 Makale