0216 573 66 13

Üst komşulardan gelen ayak sesleri, gürültüler zaman zaman çok aşırı rahatsızlık meydana gelmektedir. Zaman zaman evlerimizden taşınmaya kadar yol açan bu aşırı gürültü durumlarından kurtulmanın en kolay yolu tavan ses yalıtımı yapmaktan geçmektedir. Sadece üst komşularımızdan değil aynı zamanda alt ve yan komşularımızdan da yoğun ses gelebilir. Burada yapılan inşaat uygulamasındaki eksikliklerden kaynaklanan sorunlar meydana gelmektedir. Bu sorunlar nedeniyle ses duvarlarınız sanki bir kağıtmış gibi sesin sizin evlerinize rahatça girmesin neden olacaktır. Duvar ses yalıtımı sayesinde bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Tavan ses yalıtımı uygulamasında kullanılacak birinci sınıf ses yalıtım malzemeleri ile komşularınızdan gelecek aşırı gürültü sorunundan sıyrılabilirsiniz. Bu sorunlar nedeniyle birçok aile komşuları ile sorunlar yaşamakta, ayak sesleri, kısık konuşmalar bile tartışma nedeni olmaktadır. Oysa asıl sorunun hatalı inşaat yapımı ve ses yalıtım eksikliği olduğu hatırlanmalıdır. Huzursuz edici duvar ve tavan ses sorunları nedeniyle apartman içerisinde sorunlar yaşanmaktadır.

Bu nedenle duvar ses yalıtımı yapılmalıdır. Ses kaynağının ve gürültüye sebep olan ses şiddetlerinin profesyonel ölçümleri yapılmalıdır. Bu alanda profesyonel personellerce yapılacak olan keşif neticesinden uygulanacak ses yalıtım malzemeleri seçilmelidir. Seçilen malzemelerin kaliteli işçilik ile kesin, kalıcı ve net çözümler olması gerekmektedir. Bunların sağlandığı noktada evlerinizde hem siz hem de komşularınız sağlıklı, huzurlu bir yaşam alanı sağlamış olursunuz.

Ses yalıtımının olmadığı evlerde oluşacak gürültüler nedeniyle sağlık sorunları da yaşanabilmektedir. Çocuklarınızın ve bebeklerinizin bu seslerden etkilenerek yaşayacakları uyku sorunları nedeniyle dirençsiz kalabilirler. Aynı uykusuzluk sorunu yetişkinlikler için de geçerlidir ve stres ve sinir hali de yapmaktadır. Tavan ses yalıtımı ile bu seslerden kurtularak sağlıklı bir aile ortamı sağlarsınız. Firmamız duvar ses yalıtımı konusunda uzman personelleri sayesinde sizleri bu aşırı gürültü derdinden kurtarmaya kararlıdır.

 

Blog Son 8 Makale