ADETAŞ YAPI

yumurta sünger

Yumurta Sünger Antrasit 4cm

Yumurta Sünger Antrasit 4cm

21,00TL 10,92 TL + KDV

%48 indirim
YANMAZ YUMURTA SÜNGER 3cm

YANMAZ YUMURTA SÜNGER 3cm

27,00TL 14,58 TL + KDV

%46 indirim
Yanmaz Yumurta Sünger 4cm

Yanmaz Yumurta Sünger 4cm

32,00TL 17,28 TL + KDV

%46 indirim
Yapışkanlı Yumurta Sünger 4 cm

Yapışkanlı Yumurta Sünger 4 cm

50,00TL 25,00 TL + KDV

%50 indirim
YANMAZ AKUSTIK SUNGER 5 CM

YANMAZ AKUSTIK SUNGER 5 CM

11,00€ 24,35 TL + KDV

%46 indirim
Ses Yalıtımı - Bariyerli Yumurta Sünger
%46 indirim

Yumurta Sünger Kullanımı İle Ses Yalıtımı Yapılması

Günümüzde yalıtım konusunda oldukça önemlidir. Yapılarda farklı konulara ve etkenlere göre yalıtım işlemleri uygulanmaktadır. Bu konuda ısı ve su gibi dış etkenlere karşı yapılacak yalıtımlar çok fazla ilgi görmekte ve kullanılmaktadır. Bunun yanında ses yalıtımı da çok fazla ilgi görmekte ve uygulanmaktadır. Etkili bir şekilde yumurta sünger kullanımı ile ses yalıtımı yapılması mümkün olabilmektedir. Ciddi bir çalışma ile sorunsuz bir başarı sağlanabilmektedir. Yapılacak ses yalıtımları konusunda malzemelerin kaliteli şekilde tercih edilmesi önemlidir. Doğru malzeme tercihi yalıtımın yüksek performanslı oluşunu sağlamaktadır. Bunun yanında uygulamanın profesyonel olması da oldukça önemlidir.

Başarılı Ses Yalıtımı İçin Yumurta Sünger Uygulaması

Yalıtımların başarılı bir şekilde sağlanması konusunda etkili bir çalışma yapılması oldukça önemlidir. Bu çalışmalar profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Ses yalıtımı uygulanacak yerlerde ses kayıtlarının alınması veya yayın yapılması mümkün olabilmektedir. Bu durumda profesyonel ve oldukça kaliteli bir ses yalıtımı gerekliliğini ortaya çıkartmaktadır. Sorunsuz bir şekilde yumurta sünger kullanımı ile başarı sağlanması mümkün olabilmektedir. Bu malzemeler sesin içeride tutulması veya dışarıdan alana ses girmemesi konusunda oldukça başarılı performansları bulunan ürünlerdir. Bu sebeple de çok fazla tercih edilmektedirler. Ancak sadece malzemeler ile yüksek başarı sağlanması mümkün değildir. Uygulama konusunda da başarılı olunması gerekmektedir.

Sorunsuz Şekilde Yumurta Sünger Uygulaması Nasıl Yapılır?

Etkili bir şekilde ses yalıtımı sağlanması konusunda ciddi bir çalışma yapılması gerekmektedir. Sorunsuz olarak yapılacak bu işlemlerde uzman bir kadro görev almalıdır. Ses yalıtımı işlemleri oldukça hassas ve titiz bir çalışma gerektirmektedir. Bu sebeple konusunda uzman ve deneyimli ekipler ile bu işlemler yapılmalıdır. Ayrıca kullanılacak tüm malzemelerin kaliteli olması da oldukça önemlidir. Bu şekilde uygulamanın yüksek performansta verim sağlaması mümkün olabilmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan işlemlerde başarı sağlanması için yumurta sünger kullanımı ve bunun sorunsuz şekilde uygulanması gerekmektedir. Bu uygulamalar için profesyonel firmalar tercih edilmelidir. Ancak bu şekilde profesyonel bir ses yalıtımı sağlanabilmektedir.

Profesyonel Yumurta Sünger Uygulaması İle Başarılı Yalıtım

Ses yalıtımlarının diğer yalıtımlarının diğer yalıtım işlemlerinden oldukça büyük farkları bulunmaktadır. Genel olarak iç alanlarda uygulanan bu işlemlerde oldukça titiz bir çalışma gerekmektedir. İnce ve hassas birçok yer bulunmaktadır ve alanın iç kısmının başarılı bir şekilde kaplanması bu şekilde sağlanabilmektedir. Etkili bir şekilde yapılacak olan bu kaplama işlemlerinde sorunsuz bir şekilde başarı sağlanması mümkün olabilmektedir. Sorunsuz olarak yapılacak olan ve başarı sağlanacak olan bu işlemler de yumurta sünger kullanımı oldukça fazladır. Bu konuda firmamız yıllardır farklı malzemeler ile ses yalıtımı konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Oldukça yüksek bir başarı sağlayacak şekilde kaplama işlemleri yapılabilmektedir. Bu konuda firmamız sorunsuz bir başarı sağlanabilmektedir.


Akustik Yumurta Sünger Modelleri

Günümüzde ses yalıtımını kesmek adına yapılan çeşitli sünger modelleri vardır. Bu sünger modellerinden biri de yumurta sünger modeli olarak bilinmektedir. Yumurta sünger modelinde yumurta kutusu şeklini alacak şekilde yapılmaktadır.

Akustik Yumurta Sünger Özellikleri

Yumurta Sünger modeli poliüretan modelleri ile birlikte açık gözenek özelliğiyle birlikte önemli oranda sesi yutmakta ve kaliteli bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Bununla birlikte bu sünger modelinin ana tercih edilme sebebi de nettir. Akustik seslerin yutulmasını sağlayacak olan süngerler ciddi oranda ses yalıtımının kullanılması amacıyla tercih edilmektedir. Bu modelin çeşitli ebatları olmakla beraber 30-40 mm aralığında belirtilen modelleri önemli seviyede vardır. Özellikle bazı salonlarda çok güçlü seslerin daha kesilebilmesi için bu modellerin tercih edildiği bilinmektedir. Etkileyici özelliği sesi içinde dolaştırması ve kısması olarak belirtilir. Böylelikle binalara yakın düğün salonları veya eğlence mekânlarının bina çevresine ve dairelere zarar vermemesi için önemli bir önleyicilik görevi üstlenmektedir. Bununla birlikte bu süngerin yanmaz bir şekilde üretilmiş olması da çok önemlidir. Özellikle bazı mekânlarda bu süngerler kullanılırken yangınını kesilmesine yönelik ve olabilecek çok büyük zararların engellenmesine karşı önemli bir görev üstlenecektir.

Bununla birlikte bu tip süngerlerin sesleri kesmesi adına yeterli olmasını sağlamak için bariyerli yumurta süngerler kullanılmalıdır. Böylelikle istenilen sonuçlar çok daha kısa sürede alınacaktır. Etkileyici ve çözüm üretici sünger modeli olarak tercih noktasının artacağı da aşikardır.

Ses problemlerinin meydana geldiği durumlarda insanların büyük bir kısmı birbirinden farklı çözümler arasından seçimlerini yapmaya başlamış durumda. Geçmiş dönemlerde insanlar bu konuda çok az seçenek ile karşı karşıya kalıyorlardı. Şimdilerde ise artık inşaatlar için pek çok farklı özelliğe sahip ürünler ortaya koyulmuş durumda. Bunlar arasında yer alan yumurta sünger de malzeme ne kadar kalın ve yoğun olursa; ortaya koyulacak performans o denli yüksek olacaktır. Adından da anlaşılacağı üzere yumurta süngerler yumurta kabına benzemektedir. Ağırlıklı olarak akustik mekanlarda oluşabilecek ses problemlerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Bu sünger türünün en önemli özelliklerinin başında yüksek ses tutumu geliyor. 

Bununla birlikte yumurta süngerler alev almayan bir yapıya sahiptir. Böyle olunca da insanlar herhangi bir sorun meydana gelmeden dilediği yerde yumurta süngerleri kullanabilmektedir. Nemden etkilenmeyen yapısı sayesinde herhangi bir küflenme durumu da söz konusu olmayacaktır. Mekanlardaki ses yalıtımı ile sıklıkla kullanılan ürünler arasında olan yumurta süngerler kolay bir şekilde şekil alarak ölçülendirilebilir. Dolayısıyla insanlar diledikleri bölgeler için yumurta süngerleri alarak belirli ölçülerde kesme imkanına sahipler. Bu ürünler 50 – 60 kg/m3 yoğunluk arasında üretilebilecektir. Kişiler de böylece onlara en uygun yumurta sünger çeşitleri arasından seçimlerini kolaylıkla yapabilecektir. Yumurta süngerler içerisinde yer alan çift taraflı bantlı modeller sayesinde süngerlerin uygulanması çok daha kolay bir hale getirilmiş olmaktadır. 

Kişiler yumurta süngeri tek başına kullanmak istedikleri zaman ise yalnızca düşük seviyeli sesleri yalıtacaktır. Dolayısıyla kişilerin ses yalıtımını yumurta sünger ile yaptırmak istedikleri zaman bu sonucu göz önüne alması gerekmektedir. Daha yüksek bir ses yalıtımının yapılması istendiği zaman ise yumurta süngerinin yanı sıra birkaç farklı ses yalıtım ürününün de duvara lamine edilmesi gerekmektedir. Böylece istenen yüksek performans da sağlanmış olacaktır. Yumurta süngerler ses mühendisleri tarafından özel olarak tasarlanmaktadır. Yapılan incelemeler sonrasında süngerin sesi dışarıya mümkün olduğu kadar az bir şekilde yansıtması hedeflenmektedir. Genel olarak bu tarz süngerlerin kalınlıkları standart olarak hazırlanır. Kalınlık yoğunluğa bağlı olarak değişim göstermektedir. 

Son dönemlerde yapılan araştırmalar sonrasında yüksek frekanslı sesler için bariyerli yumurta sünger modelleri üretilmektedir. Böylece yüksek frekanstaki sesler bariyerler tarafından emilecektir. Eğer ki bariyerli modeller isteniyorsa, sipariş esnasında bunun mutlaka belirtilmesi gerekir. Yumurta sünger denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak gelen yerlerin başında stüdyolar gelir. Bunun yanında televizyon stüdyoları, akustik odalar, piyano odası, çalgı odası, bar, disko, müzik odası, ses kayıt merkezleri, radyo stüdyoları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Böylece kapalı alanlarda istenilen ses yalıtımı ve akustik düzenleme işlemleri de oldukça kolay bir şekilde yapılmış olacaktır. Bariyerli yumurta süngeri modeli ise ağırlıklı olarak makine dairesi, kompresör odası, jeneratör odası gibi alanlarda kullanılır. Buralarda meydana gelen yüksek sesler de bariyerli yumurta süngerleri sayesinde azaltılmış olur. 

Duvarlara uygulanacak yumurta sünger en doğru şekilde ses yalıtım uygulamaları için özel olarak hazırlanmış solid yapıştırıcılar ile uygulanabilmektedir. Dolayısıyla kişiler bu uygulamayı yapmak istedikleri zaman gerekli olan yapıştırıcıyı kullanmalıdır. Süngeri uygularken ekstradan yapıştırıcı kullanarak zaman kaybetmek istemeyen kişiler kendinden yapışkanlı yumurta süngerler arasından seçimlerini yapabilirler. Uygulama için öncelikli olarak gerekli ölçüler alınmalı, sonrasında da kendinden yapışkanlı olan yumurta süngerler kullanılmalıdır. Yumurta süngerlerin fiyatı pek çok farklı etkene bağlı olarak değişim göstermektedir. Dolayısıyla bulunulan alan göz önünde bulundurulduktan sonra en uygun fiyatları sunan yerler arasından seçim yapılarak kısa süreler içerisinde uygulama istenilen yere uygulanacaktır. 

Yumurta Sünger Ses Yalıtım Sistemi

Her geçen zaman biraz daha yalıtım sistemlerinde gelişmeler yaşanıyor. Yumurta sünger ses yalıtım malzemesi de bunlardan birisidir. Mekanın sesine hükmetmek için tercih edilen yumurta sünger ses yalıtım sistemi, yumurta kabını andıran bir şekilde üretiliyor. Yumurta şekline benzeyen kısımları poliüretan içeren akustiği düzenleyici bir malzemeden imal edilmiştir. Aynı zamanda yanmaz özelliği sayesinde, mekanlarda gerçekleşecek herhangi bir yangın durumunda zarar görmeyecek türdendir.

Daha çok nerede kullanılıyor?

Ses yalıtım veya izolasyon denilince akla yumurta süngerler gelmektedir. Bunun öncelikli sebebi, ses akustiğini maksimum derecede düzenlemiş olmasıdır. Sesi emen yapısıyla daha çok ses kayıt merkezlerinde tercih ediliyor. Aynı zamanda tiyatro gibi ses ve akustiğin önemli olduğu noktalarda da çokça tercih edilen ses yalıtım sistemi ürünüdür.

Fiyatı ne kadardır?

Diğer ses yalıtım sistemlerine göre daha kaliteli ve avantajlı olan yumurta süngeri, uygulanacak mekanın büyüklüğüne göre fiyatında değişmeler meydana gelebilir. Aynı zamanda ebatları ve kalınlıklarındaki farklılık da fiyatlarını etkileyecek önemli faktörlerden birisi durumunda. Binaya, ses ayıt odalarına veya tiyatro sahnelerine uygulanacak proje kapsamında fiyatlandırma yapılarak, uygun fiyatlar teklif edilerek çalışma gerçekleştirilebilir.

Fiyata çok fazla dikkat etmeden, ses yalıtım konusunda ürünün sağladığı kaliteye odaklanılması gerekir. Ses emme ve akustiğin düzenlenmesi hususunda yumurta süngeri tam performans gösterir. Buda diğer ses yalıtım sistemlerine göre daha fazla verimin elde edilmesi anlamına geliyor. 


Yazar; Ebru gerdan
Tarih : 14.3.2017
ID : 2101
YORUM : Ankara elmadağ toki anaokulumuza 15 dns 3 cm kalınlıkta olan akustik sünger ve 15 kg yapıştırıcı alımı yapacaktır.Bununla ilgili olarak teklif göndermenizi rica ederim:iyi çalışmalar.
BU YAZI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 18328x