0216 573 66 13

yumurta-sunger-neden-tercih-edilmelidir

Yumurta sünger neden tercih edilmelidir sorusuna cevap olarak her geçen günün ardından gelen çalışma şartları, yenilikler ve teknoloji gelişiyor. İnsanlar farklı platformlar içerisinde bambaşka işlerle meşgul oluyorken, bir diğer taraftan ise bu platformların kurulumu adına yepyeni değişiklikler tamamlanıyor. Başka bir bakış açısıyla hayata bakıldığında ise hayatta yenilikleri getiren şeylerin aslında temelinde teknoloji olduğu görülüyor. Geçmişte sadece belli başlı alanlarda kullanılan hizmetler, artık ev ve iş yerlerine de gelmeye başladığı gibi imkanlar çerçevesinde kurulabiliyor ve hazırlanabiliyor. Bu hizmetlerden biri de yumurta süngerler oluyor…

Yumurta sünger, ses yalıtımı yönünden etkili bir ürün olup günümüzde kullanımı gerçek anlamda yaygın olmaya başlamış bir üründür. Son derece kullanım kolay, montajı ustalar tarafından yapılan bu hizmeti alma sebepleriniz çok çeşitli nedenlerle sıralanabilir. Ev için alacaksanız eğer, ev ortamında ki sesin dışarıya çıkmasını istemiyorsanız veyahut evde ki sesin akustik bir ortam içerisinde düzenlenmesini istiyorsanız deneyebilirsiniz. Evinizin içerisinde ki ses kadar dışarıda bulunan sesler de gürültü halinde eve yansıyor olabilir. Ses dalgalarının duvardan geçerek, sanki dışarıda ki ses içerideymiş gibi ses duyuyor olabilirsiniz. İşte bu ve benzeri şekilde bir ses dalgası oluşmaması ya da duymamak adına tercih edilmesi gereken ürünlerden biri de yumurta süngerler olur.

Ses yalıtım amacıyla kullanımı bulunan bu süngerlerin kendi içinde ikiye ayrılmış çeşidi vardır. Bunlar:

Her iki çeşidin de kendi içerisinde belli koruma alanları ve özellikleri vardır. Bu özelliklere göre kullanımı sağlanır ve tam olarak nerelerde kullanılacağı da buna göre hesaplanmış olunur. Günümüzde yumurta sünger olarak yanmaz yumurta süngerin ve akustik yumurta süngerin kullanım alanlarını, özelliklerini aşağıda ki gibi belirtebiliriz.

Yanmaz Yumurta Sünger Özellikleri

Yanmaz adı verilen yumurta süngerlerin temel özelliği ses yalıtımı sağlamasıdır. Ortamda ki sesin en iyi şekilde emilimini sağlar, uygun şartlar içerisinde de sesin dışarıya çıkmasını ya da dışarıda ki sesin içeriye girmesini engeller. Bu şekilde yapılacak uygulamalarla beraber ses yalıtımı sağlanmış olacaktır.

Birbirinden farklı alanlar içerisinde kullanımı bulunan yanmaz yumurta süngerler, genel olarak ev ya da iş yerleri gibi alanlarda kullanılarak uzun soluklu bir kullanımdan faydalanılmış olacaktır. Kısa süreli bir kurulum, yapılması sonucunda uzun soluklu bir kullanımdan yararlanabileceksiniz. Evinizin salonlarında ses yalıtımı yaptırarak dışarıda ki gürültünün içeriye geçmesini de böylelikle engellemiş olabilirsiniz.

Akustik Yumurta Sünger Özellikleri

Yumurta süngerlerden akustik yumurta sünger ise, genel anlamda ortamda ki yankı ya da sesin yoğun bir şekilde çıkması gibi durumları engeller. Boş bir daire alanı düşünen ve burada konuştuğunuzu hayal edin. Ortam içerisinde ki sesin ne kadar yoğun bir şekilde yankı yaptığını görebilirsiniz. İşte böyle bir ortamın olmaması adına akustik yumurta süngerler kullanılabilir. Yüksek tavanı olan ya da benzer şekilde büyük, içerisinde az eşyanın olduğu alanlarda kullanımları sağlanabilir. Böylece de en iyi şekilde akustik yumurta süngerden faydalanarak siz de ses düzenlemelerinizi yapabilmiş olabilirsiniz.

Bilindik olarak normal akustik süngerlerden biri olup yankıyı ve sesin düzenlenmesi konusunda ki işlevi bulunarak sesin yankı yapmaması için emilmesini en iyi şekilde sağlar. Sizlerde ev, iş yeri, ofis ya da telefonla görüşülen, yankının olmamasını istediğiniz ortamlar içerisinde bu akustik süngerlerden faydalanabilirsiniz.

Çok amaçlı kullanımı bulunan yumurta süngerlerin kendi içerisinde ikiye ayrılmasıyla beraber kullanım alanlarında da buna göre değişiklik bulunmaktadır. Eğer ki siz de yumurta süngerler yaptırarak ses yalıtımı yaptırmak isterseniz yanmaz yumurta süngerlerden; ortam içerisinde ki sesin düzenlenmesini isterseniz de akustik yumurta süngerler kullanabilir ve buna göre uygulama yaptırmış olabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale