0216 573 66 13

Büyükşehirlerde nüfusun hızla artışıyla, kalabalık ve gürültü, yaşam kalitesini düşürüyor. Özellikle evimizde, işyerimizde kısaca huzurlu olmamız gerekli yerlerde, bazen küçük bir gürültü bile insana işkence gibi gelebiliyor. Giderek artan çok katlı yapılar, sadece konut değil iş yeri olarakta kullanılıyor. Hal böyle olunca sizlerde alt kattaki komşularınıza rahatsızlık vermemek veya alt kattan gelen bunaltıcı seslerden kurtulmak için zemin ses yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Bulunduğumuz ortamlarda bizi rahatsız edebilecek sesler ikiye ayrılıyor. Birincisi ortam sesleri denen, televizyon ve konuşma sesleridir. İkincisi ise darbe sesleri olarak adlandırılan, topuklu ayakkabı ile yürünmesi, eşyaların çekilmesi sırasında oluşan seslerdir. Sesler ne şekilde olursa olsun, zemin ses yalıtımı sayesinde, istenmeyen bu seslerden kurtulmamız mümkündür. Ana zemin ve kaplama arasında oluşan çatlak ve gerilimlerden kaynaklanan gürültüler, uygulaması çok kolay olan zemin ses yalıtım malzemeleri ile engellenir. Kauçuk, mantar ve bondex süngerlerle zeminde oluşan titreşim ve vibrasyondan kurtulmak mümkündür. Çeşitli kalınlıkta olabilen bu malzemeler, parke altına uygulanabilen, zemin ses yalıtımı için oldukça ideal malzemelerdir.

Evlerde ve ofislerde rahatlıkla uygulanan zemin ses yalıtımında dikkat edilmesi gerekli en önemli şey, doğru yerde doğru malzemenin kullanılıyor olmasıdır. Kullanılan malzemeler kalitelide olsa doğru zeminde kullanılmadığı takdirde, yalıtımdan yeterli verim alınamaz. Dolayısıyla ses yalıtımı yaptırmayı düşündüğünüzde uzman bir ekiple çalışmanızda her zaman fayda vardır. Uzman bir ekip, sesi engellemek için, ses yutucular, akustik süngerler gibi zemin ses izolasyon malzemeleri kullanacak, özellikle kat arası ses yalıtımının daha kullanışlı olabilmesi adına şap veya döşeme altına yalıtım sünger uygulaması yapacaktır.

Sizlerde bulunduğunuz ortamdaki seslerden rahatsızlık duyarak, hayatınızın kabusa dönüşmesine engel olabilirsiniz. Zemin ses izolasyonu ile aradığınız sessiz, sakin ve huzurlu ortama kolayca kavuşabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale