0216 573 66 13

Akustik sünger ses yalıtımı sağlayan bir yalıtım malzemesidir. Ses yalıtımı sektöründe firmaların yoğun olarak kullandıkları bir malzeme olan akustik sünger, yüzde yüze yakın ses izolasyonu sağlayarak gürültünün azaltılmasında etkilidir. Bu malzemenin kullanılmasını gerektiren pek çok artı özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerinden en nemlisi yanmaz özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliği sayesinde olası bir yangın durumunda yangının yayılışını yavaşlatmakta ve hatta önleyebilmektedir. Bu malzeme gerek renk çeşitliliği gerekse kullanım kolaylılığı gibi nedenlerden dolayı çokça tercih edilen bir malzemedir.

akustik sünger

Akustik Sünger Nedir ve Kullanım Alanları Nerelerdir

Akustik sünger, akustik ses yalıtımı ve ses yankı yalıtımı gibi sorunların çözüm noktasında kullanılan bir malzemedir. Ortamdan akustik bir performans almak istenildiğinde bu malzeme tercih edilmektedir. Bu süngerler yanmaz özelliğinin yanında dekoratif olma özelliğine de sahiptir. Ayrıca beyaz ya da renkli olan alternatifleri sayesinde müşteriye farklı seçenekler de sunulmaktadır.

Akustik sünger kolay bir şekilde uygulanabilir olması sebebiyle izolasyon malzemesi olarak tercih edilmektedir. Bunun yanında esnek olması ve uzun ömürlü olması ve renk seçenekleriyle dekoratif olması da kullanım alanının yaygın olmasında etkili olan ve piyasada hemen her fiyat aralığında akustik sünger malzemesi bulmak oldukça kolaydır. Ancak hem fiyat olarak hem de kalite olarak iyi bir malzemeyi bularak kullanmak, uygulama yapıldıktan sonraki kullanım süreci için de oldukça önemlidir. Bu tür yatırımlar uzun vadeli düşünülmelidir.

Blog Son 8 Makale