0216 573 66 13

Ses izolasyonu konusunda hizmet veren firmaların geliştirmiş olduğu ürünlerin genelinde farklılıklar göze çarpsa da, için temelinde insan sağlığına destek olan ürünler olmaları dikkat çekmektedir. Halk sağlığı işe bu kadar içli dışlı bir konu olan ses sistemlerinin oluşturulmasından kullanımına kadar geçen tüm aşamalarda, kaliteli, arka plan seslerin duyulmadığı ya da duyulamayacak oranlara kadar indirildiği ortamlar oluşturma fikri her zaman üreticiler için itici güç olmuştur.

Ses İzolasyonu, Ses Kalitesi Kadar Sağlık Açısından Da Önemlidir

Bir sinema salonu ya da Konser salonunda, Toplantı Odası ya da Konferans salonunda kısaca ses ile irtibatlı bütün mekanlarda ses yalıtımı da her zaman ilk sırada kendine yer bulmuştur. Yıllar içinde yalıtım malzemelerinin gelişmesine bakıldığında özellikle 20. Yüzyılın başlarında önemi anlaşılan ve insan sağlığı açısından da son derece önemli bir konu olan ses izolasyonu, basit bir işlem gibi görünse de, aslında son derece ince hesaplamaların yapıldığı, gerçek anlamda bir mühendislik bilgisine gereksinim duyar.

Ses izolasyonu yapılacak bir alanda, öncelikle dışarıdan gelen ses ve gürültülerin desibel açısından değerinin tespit edilmesi ile başlayan süreç, iç mekanda kullanılan ses sistemlerinin gücü ve yapının mimari açıdan değerlendirildiği bir dizi işlemin ardından devam eder. Tüm projenin etap etap yapılması, hatanın en aza indirilmesi bakımından son derece önemlidir. Bir mekanda fazla girinti ve çıkıntıların olmaması, kare ya da dikdörtgen konumda bulunması, ses yalıtımı açısından idealdir. Ancak bu bazı zamanlarda mümkün olmaz ki, bu noktada devreye gerçek anlamda ses yalıtımı ve izolasyonu konusunda uzman olan kişilerin çözümleri girer.

 

Blog Son 8 Makale