ses yalıtım malzemeleri

SES YALITIMI BARİYERLİ ADEPAN 13 MM
%50 indirim
BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM

BARİYERLİ ADEPAN SES YALITIMI 33MM

178,10TL 89,05 TL + KDV

%50 indirim
Adepan 1 Cm Ses Yalıtım Süngeri

Adepan 1 Cm Ses Yalıtım Süngeri

35,10TL 17,55 TL + KDV

%50 indirim
SES YALITIMI ADEPAN 25 MM

SES YALITIMI ADEPAN 25 MM

58,50TL 29,25 TL + KDV

%50 indirim
SES YALITIMI ADEPAN 5 CM

SES YALITIMI ADEPAN 5 CM

107,25TL 53,63 TL + KDV

%50 indirim
Ses Yalıtımı Adepan 10mm

Ses Yalıtımı Adepan 10mm

35,10TL 17,55 TL + KDV

%50 indirim
Ses Yalıtımı Adepan 25mm

Ses Yalıtımı Adepan 25mm

58,50TL 29,25 TL + KDV

%50 indirim
SES YALITIMI ADEPAN 3 CM 180 DNS

SES YALITIMI ADEPAN 3 CM 180 DNS

105,30TL 52,65 TL + KDV

%50 indirim
15mm Ses Yalıtımı Malzemesi 180 DNS
%50 indirim
SES YALITIMI 2016

SES YALITIMI 2016

220,00TL 110,00 TL + KDV

%50 indirim
Ses Yalıtımı Adepan 2cm 150 DNS

Ses Yalıtımı Adepan 2cm 150 DNS

58,50TL 29,25 TL + KDV

%50 indirim
SES YALITIMI VE AKUSTİK ADEPAN BARİYER YUMURTA SÜNGER
%50 indirim
SES YALITIMI BARİYERLİ ADEPAN 10 CM

SES YALITIMI BARİYERLİ ADEPAN 10 CM

300,00TL 150,00 TL + KDV

%50 indirim
SES YALITIM KABİNİ

SES YALITIM KABİNİ

60.000,00TL 48.000,00 TL + KDV

%20 indirim

Ses Yalıtım Ürünleri

Özellikle günümüzde akustik ürünlerin ses ve yalıtımlarına yönelik olarak malzemeleri önemli bir durumdur. Akustik ürünlerin kullanılan malzemeleri çeşitlilik göstermektedir. Ses yalıtımı malzemeleri arasında sünger yapıştırıcıları vardır. Genel olarak bu sünger sprey yapıştırıcısı ile sıkılıp yapıştırılır. Böylelikle Tek başına fırça ile veya belirlenen tabanca ile sürülmektedir. Bununla birlikte uygulanmasına yönelik olarak belirli çeşitlilik vardır. En önemlisi 3-6 bar hava basıncı ile ince bir film şeklinde uygulanmaktadır. Bu malzeme uygulandıktan sonra belirlenen sürede solventin uçması beklenmektedir. Bu malzemenin uçmasının da bazı koşulları bulunmaktadır. Özellikle oda sıcaklığı ve hava akımına dayalı derecenin hemen uçması için uygun olması şarttır. Özellikle kurutma işlemi gibi gerekli olan malzemelerin uçuşu ile birlikte genel olarak yapıştırıcı yapılacak olan bölgeler 4 veya 5 dakika içerisinde kısa sürede birleştirilmelidir. Böylelikle istenilen sonuçlar kısa sürede alınacaktır. Diğer türlü istenilen sonuçlar hemen alınmayabilir. Yapışmanın belirlenene düzeyinde birleştirmenin hatasız bir şekilde yapılması çok önemlidir. Hazır olmadan yapılacak birleştirmeler kısa sürede yeniden açılacak ve pek bir önemi kalmayacaktır.   

 Bununla birlikte ses yalıtım malzemeleri çeşitli yerlerde de kullanılmaktadır. Bu modellerin başında gelen ise mobilya ve döşeme sektöründe kullanılmaktadır. Ayrıca tavan yapıştırıcısı olarak ta farklı firmalar tarafından bu yapıştırıcı modeli kullanılmaktadır. Belirlenen bu malzemenin istenilen bir şekilde kullanılması önemli bir kullanım alanı oluşturmuştur.

Ev ya da İş Yerlerine Özel Ses Yalıtımları Nasıl Yaptırılır?

İnsanoğlunun icatları her geçen gün farklı alanlara kayıyorken, hiç beklenmedik alanlarda dahi gelişmeler yaşanabiliyor. Geçmişten günümüze kadar çoğunlukla kayıt stüdyoları gibi evlerde gördüğümüz ve hala var olmakta olan yumurta süngerler, ortam içinde bulunan sesin akustik anlamda düzenlenmesini sağlar. Bununla birlikte de en iyi şekilde sesin ortamda yayılmasını sağlıyorken, gürültü halinde de sesi dışarıya yansıtmamak adına bir kısmını yutar. Böyle bir ürünün artık sadece kayıt stüdyolarında değil aynı zamanda sizlerin de ev ya da iş yerlerinize gelebileceğinden haberdar mısınız? Bundan böyle siz de ister ev isterseniz de iş yerlerinize uygun olarak ses yalıtım hizmetinden yararlanabilir, ortamınızın gürültüsünü azaltabileceğiniz şekilde bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Bir ses yalıtımının evlerde yapılması için, öncelikli temel amaç yoğun bir şekilde oluşan sesin belli bir seviye altına inmesini sağlamak olur. İşte bu uygulama ise bir tür ses yalıtım olup günümüzde kontrol altına alınabilecek seviyede uygulamalar dahi yapılabilmektedir. Uygun kalitede bir ses yalıtım malzemesi kullanıldıktan sonra ses yutma potansiyeli olarak gerçekten de başarılı bir şekilde hizmet almış olabileceğinizi bilmelisiniz. Burada ki temel amaç ise, sesin belli bir kısmının kaynağın olduğu alanda kalmasını sağlamak ve belli bir kısmının duvardan geçmesini engellemektir. İşte burada da aslında dışarıdan gelen seslerin engellenmesini sağlama gibi hizmetler verilebiliyor.

Ev İçin En Uygun Ses Yalıtım Sistemi

Hem akustik yumurta sünger hem de yanmaz yumurta sünger çeşitleriyle ses yalıtımları istenilen kalite içerisinde yapılabilmektedir. Dışarıdan gelen sesleri korumak, doğru bir şekilde ortam içerisinde ki yüksek değerde ki seslerin azaltılmasını sağlamak ya da birçok sesin iç içe girebileceği bir alanda sesin yutularak daha gürültüsüz bir ortamın olmasını gerçekleştirmek adına akustik yumurta süngerler kullanılabilir. Bilindik, klasik bir ses yalıtım süngeri olup en uygun fiyatlarda bu gibi bir süngerden faydalanılabilir.

Evinize gelen ekip tarafından özel bir şekilde araştırma yapılmalı, içeriden dışarıya çıkan ve dışarıdan da içeriye giren seslerin kontrolü sağlanır. Buna göre de ses yalıtım konusunda gerekli çalışmalar, kullanılacak malzemelerin kalite gücü gibi raporlar oluşturulur. Ardından ise çalışmalar başlatılarak doğru bir uygulama içerisinde gürültünün olmaması açısından ses yalıtımı hizmeti sunulabilir.

İş Yerlerinde Ses Yalıtım Hizmeti

İş yeri sahibiyseniz eğer ve yüksek seslerde makinelerin çalışıyor olmasıyla beraber personellerinizin olumsuz olarak bu durumdan etkilenmesini önleyebilirsiniz. Burada devreye girecek olan yanmaz yumurta süngerler, doğru bir ses yalıtım hizmetinden çok içeride ki sesin yutulmasını sağlar. Böylelikle eskisine göre aynı yüksek değerde ki sesin daha az çıktığını insanların kulağına yansıtacaktır.

Ses yalıtım hizmeti, dışarıdan gelen seslerin korunmasını sağladığı gibi içeride ki sesin de düzenlenmesiyle ilgili işlem yapabilmektedir. Gürültü adı verilen gereksiz ses dalgalarının iş yerlerinde bulunmasını önlemek, insanlara hem rahatlık sunar hem de iş verimliliği konusunda yüksek değerlerde arttırma yöntemi olarak dönütü olur.

İş Yerlerinde Ses Yalıtım Neden Önemlidir?

Eğer ki endüstriyel alanda bir hizmet sunan işletmeniz varsa, genel anlamda seslerin de yoğun olduğu bir ortam içerisinde çalışan personelleriniz var demektir. Sesler, hiç fark edilmeyecek şekilde insanların hareketlerini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle yoğun ses dalgalarının olduğu ortamlarda iş verimliliğinde de düşüşler olabilir. Gürültü adı verilen kaynağa uygun şekilde yanmaz yumurta sünger uygulaması yapılabilirse, ses yalıtımının önemini de bu şekilde fark edebilirsiniz.

İçeride ki sesin aynı değerde olmasına rağmen ses yalıtımı sayesinde yutulduğunu görebilir, gürültülü ortamın daha az gürültülü olmasıyla beraber iş yerlerinin tamamında önemli bir rapor olan iş verimliliğinin %’lik oranda kayda değer şekilde arttırıldığını da görebilirsiniz.

Ses Yalıtım Sistemine Neden İhtiyaç Var?

Kalabalıklaşan şehirler, yoğun trafiğin olduğu yerlere kurulan siteler ve üst üste kurulmuş olan yaşam alanlarının yarattığı sıkışmışlık… Hepsi stresli hayatımızın bir parçası. Buda insanın psikolojik ve fiziksel bir takım rahatsızlara gebe olması anlamına geliyor. Stresi yaratan durumların başında gürültülü bir yaşam alanı içerisinde bulunmuş olmamız var. Bundan kurtulmak için yaşam alanlarınızın ses yalıtım sistemleriyle korunması gerekir. Son zamanlarda giderek yaygınlaşmaya başlayan ve konut fiyatlarını daha da üst seviyelere çıkaran ses yalıtım sistemleri, kiracılar içinde ev tercihlerinde liste başında bulunuyor. Bu nedenle bina sahipleri evlerinin değerini arttırmak için, kiracılar da gürültüden uzak bir yaşam alanı kendilerine sunmak için ses yalıtım sistemi olan evi tercih etmeliler.

Gürültü deyip de geçme!

Bazı insanlar gürültü içerisinde yaşamaya alışmışlar. Bu şehirlerde olan insanlarda çok daha fazla görülür. Çaresiz öğrenilmişlik gibi bir durum bu. Ancak insana zarar vermediğini söylemek imkansız. Sonu gelmemiş olan streslerin başında, gürültünün bilinçaltımızda açtığı yaralar var. Yoğun çalışma şartlarından sonra sürekli gürültüye ve sese maruz kalmak, baş ağrıları, uykusuzluk ve yorgunluğa sebep oluyor. Sindirim sisteminde de daha sonra yaşanacak problemler söz konusu oluyor. unutmamak gerekir ki kronik rahatsızlıkların başında stres yatıyor. Stresin sebebinin altında da gürültü… Bu nedenle ses yalıtım sistemlerini yaşam alanlarına kazandırın.


Yazar; ahmet özdemir özgü
Tarih : 28.1.2019
ID : 1692
YORUM :

Merhaba, Bizim apartman  yangın boşluğuna klimalar kondu. Yatak odasına ses geliyor. Bu sesi yok etmek için hangisini kullanmak gerekir. Bide bu kapıya nasıl montaj yapılıyor? 

Yazar; Muharrem özbakır
Tarih : 5.9.2018
ID : 1494
YORUM :

Merhaba, sitede herkes hidrafor kullandıgından ve hidraforlar merdiven boşluğunda oldugundan dolayı çok fazla ses olmaktadır. Bu sesi nasıl ve hangi ürününüzle engelleyebiliriz ? Kolay gelsin..

Yazar; ÖNDER ARSLAN
Tarih : 27.8.2018
ID : 1481
YORUM :

Merhaba, kolay gelsin. 2015 B8 Kasa passat aracımın bütün kapı kolonlarını değiştirmek istiyorum. Değiştirdiğim zaman  4 tarafında kapı içlerine ses yalıtımı yaptırmak istiyorum. Yalıtım malzemesi olarak kapı içleri için hangi malzemeyi  ve kaç metre almam gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum...

BU YAZI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 10035x