Ses İzolasyonu Tekniği

Stok Kodu : 4828
Stokta 1 Adet Bulunmaktadır.
Bu Ürünü En Az 1 Adet Ve Üzeri Alabilirsiniz.


Hayat ve insan oğlunun yaşayış tarzı günden güne değişmekte. Eskiden daha az nüfuslu şehirlerin olması ve köy yaşamı insanlığın en azından geceleri sessiz bir evde yaşayabilmesine olanak sağlıyordu. Fakat günümüzde nüfusun artması insanların yaşayış şekillerini değiştirdi. Onlarca insanın yaşadığı apartmanlar sıralı bloklar halinde artan nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için sıralandılar. Fakat bu sıralanma ses sorunu da yaratmış oldu. Bu sebeple ses izolasyonu teknolojisi insanlık için önem kazanmaya başladı.

ses izolasyonu

Özellikle binalarda yaşanan gürültü kirliliği çağımızın en büyük sorunlarından biri. Bütün gün çalıştıktan sonra gece evinize geldiğiniz zaman saygısız bir komşunun evde çaldığı davul sesi ya da kumandasını kaybetmiş yaşlı bir komşunun televizyonda izlediği dizinin sesi bütün evinizi doldurabilir. Böyle bir durumda yorgunluktan ve dinlenmenin imkansızlığından şikayet etmemek için ve bu kabusu yaşamamak için dairelerimize ses izolasyonu yaptırabiliriz.

Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır

Ses İzolasyonu teknolojisi günümüzde oldukça gelişmiştir. Öyle ki dışarıdan gelecek neredeyse bütün sesleri engelleyebilmekte. Ayrıca kendi seslerinizin de dışarı taşmasının önüne geçilmekte. Bu özellikle stüdyolarda ve müzisyenlerin evinde tercih edilen bir özellik. Yapılan kaliteli bir ses izolasyonu içerde müzik yapmayı çok rahat bir hale getirmektedir. Dışarıya sesi yansıtmadığı için ise onlarca bebekli ailenin kaldığı bir apartmanda dahi rock müzik grubu kurmaya dahi olanak sağlar.

Evlere ve profesyonel stüdyolara uygulanabilecek ses izolasyonu yöntemleri sessizlik ve sağladığı kadar içerisinde bulunduğunuz yapının da güçlenmesine olanak sağlar.  Yangına ve patlamalara karşı dayanıklılık sağladığı için Avrupa’nın ve Amerika’nın bir çok bölümünde yeni yapılan binalarda ses izolasyonu yapılması zorunludur. Ses yalıtımında kullanılan dayanıklı ve uzun ömürlü poliüretan, polietilen gibi karbon bileşenlerinden ve yüksek kaliteli köpük malzemeleri işin ustalarına yaptırıldığı zaman hayatı daha zevkli hale getiren bir amaca hizmet etmektedirler.

SON GÜNCELLEME : 15.2.2017 10:41:37
BU ÜRÜNÜ 7163 KİŞİ İNCELEDİ


BU ÜRÜN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCE VE SORULARINIZ

İSİM SOYİSİM

EMAİL

Güvenlik Kodu : 4248x