0216 573 66 13

Seneler geçtikçe yaşadığımız mahalleler, ilçeler, şehirler ve dünyamız gitgide kalabalıklaşmakta. Bu kalabalık nufüsa bağlı olarak günlük hayatımızda bir takım problemler ortaya çıkmakta. Çoğalan nufüsun barınma, iş, konaklama gibi ihtiyaçlarını karşılamak için her yeni gün yeni yapılar oluşturulmaktadır. Günümüzde artık yapılaşma müstakil yapılaşmadan çok toplu yapılaşmaya yönelmiştir. Ülkemizin bir çok şehrinde toplu konutlar inşa edilmektedir. Gerçekleştirilen bu yapılarda evler birbirlerine oldukça yakın olmaktadır. Yoğun çalışma tepmosunda hayatını sürdüren aileler evlerinde sessizliği ve huzuru arar olmuşlardır. Bu bağlamda ses yalıtım uygulaması artık binalarda bir ihtiyaç halini almıştır.

Evlerde olduğu kadar iş yerlerinde, canlı müzik hizmeti veren mekanlarda, düğün – toplantı salonlarında, stüdyolarda akustik ses yalıtım olmazsa olmazlardandır. Bala ilçesi ve çevresinde de ses yalıtımı bir ihtiyaç durumundadır. Adepan ses yalıtım Bala ilçemizde ses yalıtım malzemesi satışı ve uygulamaları ile hizmet vermektedir.

Akustik ses yalıtımı pozitif ve negatif yalıtım olmak üzere iki yönlüdür. Pozitif ses yalıtımı ile bulunduğunuz mekandan dışarıya ses çıkışını engelleyerek izolasyon sağlanmaktadır. Negatif ses yalıtımında ise dışarıdan bulunduğunuz mekana girecek sesler izole edilerek ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Örneğin bir makine dairesinden oldukça ses gelebilmektedir. Makina dairesine döşeyeceğiniz ses yalıtım süngeri ile makine dairesi dışına çıkabilecek sesleri izole etmiş olursunuz. Ya da stüdyo gibi ses kayıtlarının yapıldığı mekanlarda stüdyo içerisine herhangi bir ses girişi istenmez. Bu sebeple stüdyoya döşenecek olan bariyerli ses yalıtım süngeri ile istenmeyen sesleri ortamdan izole etmiş olursunuz.

Ses yalıtım uygulamaları ehil ellerde yapıldığında yüksek performans sergilemektedir. Hangi mekana hangi yalıtım malzemesi konması gerektiği, kullanılan malzemenin kalitesi, uygulamanın nasıl yapılacağı ses yalıtımının verimliliğini arttıran maddelerdir. Adepan ses yalıtımı olarak kaliteli ses yalıtım malzemelerini sizlere sunuyoruz. Akustik yumurta süngerler, akustik piramit süngerler, oto ses yalıtım malzemeleri, akustik düzenleyici paneller, bariyerli ses yalıtım sünger gibi onlarca çeşit kaliteli ses yalıtım malzemelerini  Adepan ses yalıtımı olarak profesyonel ekibimizle Bala ve çevresinde de uygulamaktayız. Sizler de ses yalıtım uygulamaları konusunda bilgi almak ve istediğiniz mekana uygulatmak isterseniz Adepan güvencesi ile ses yalıtımınız gerçekleştirilecektir

Blog Son 8 Makale