0216 573 66 13

Modern hayatın  gelişmeye başlaması ve ardı arkası gelmeyen buluşların ortaya çıkması ile birlikte  hayatımızdaki en önemli sorun haline gelen ses kirliliği, kısaca gürültü, istenmeyen sesleri istemeye istemeye hayatımıza kabul etmemizi ve onunla birlikte yaşamamızı öğretmiştir. Hiçbir manaya gelmeyen gürültünün bu kadar çok yer kaplaması ve gerçekten rahatsızlık vermesiyle birlikte, artık çoğu insan, kalabalığın az olduğu ilçelere ve köylere taşınmakta bulmuş çareyi. Ancak herkesin böyle bir lüksü olmadığı için gürültüyle baş etmek maksadıyla birtakım faaliyetler içerisine girmiştir.

Çarpık kentleşme, hızlı ve yoğun nüfus artışı gibi iki ana unsur, gürültüye bile bile davet çıkarmıştır. Ekonomik yetersizliklerin de olduğunu düşünür ve insanların işlerini yaptırmak amacıyla daha ucuz, daha kalitesiz ve ses çıkaran ürünlere yöneldiğini de baz alırsak gerçekten çok da yaşanılası bir durumda olmadığımız anlaşılır. Bunlar için bir dizi önlemler alınmalı ve insan hayatı kolaylaştırılmalıdır. Tabi ki hiçbir etken insan hayatından daha önemli değildir, bu sebepten ötürü,eğlence yerleri başta olmak üzere, yüksek sese maruz kalan tüm mekanlar ses yalıtımı malzemeleriyle kaplanmalı ve hayatın akışı bir nebze de olsa normale dönmelidir.

Çok gürültü yapan sanayi işletmeleri genel olarak şehir dışına inşaa edilmeli ve orası için de bariyerli ses yalıtımları uygulanmalıdır. Ses yalıtım izolasyonun gerçekleşmesi maksadıyla üretilmiş olan süngerler, paneller, bariyerli yapılarda son derece kuvvetli ve zamana karşı dayanıklı hammaddeler tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra yalıtım süngerlerinin alınmış olduğu markanın güvenli olması, işinin ehli olması gereklidir.

Çünkü böyle bir durumda işletme, sizi sizden daha çok düşünür ve hayatı zora sokacak, sağlığı olumsuz etkileyecek faaliyetlerden kaçınır. Adetaş Yapı Market gibi işini hakkıyla yapan işletmeler de yok değil ama bu işletme diğerlerinden bir tık daha bağımsız olarak işine, üretimine ve müşterisine daha fazla özen göstermekte ve sahiplenmektedir. Adetaş Yapı Market’in ürünleriyle yapılan izolasyondan sonra mekanlar aradığı huzura kavuşur ve rahat bir nefes alınılır, çünkü işini profesyonel bir şekilde yapan bu işletme, asla işinden taviz vermez ve aksatmaz.

Blog Son 8 Makale