0216 573 66 13

Etrafımızda birçok inşaat çalışması görebiliriz. Tünel inşaatı, köprü inşaatı, ev inşaatı ve birçok farklı ihtiyaç için inşaat çalışmalarını görmekteyiz. Tüm bu inşaat çalışmalarında ortak olan malzeme harç kullanılmasıdır. İhtiyaçlar farklı olduğu için kullanılan harç da amaca göre şekillenir. Mesela bir köprü inşaatı için kullanılan harç ile bir ev için kullanılan harç bir olmaz. Yapının ihtiyaçlarına, dayanma gücüne, taşıyabileceği yük kapasitesine göre harç da farklılık göstermektedir. Her ne kadar harç çimento, su ile yapılsa da teknik detaylara inildiğinde farklı inşaat çalışmalarında kullanılan harcın katkı maddeleri ile zenginleştirildiği görülmektedir.

İnşaatlarda kullanılan harç malzemeleri çeşitli katkı maddeleri ile zenginleştirilmektedir. Harç içine katılan bu katkı maddeleri ile harç genleştirilebilir, daha akıcı hale getirilebilir, daha dayanıklı hale getirilebilirler. Basf harç katkıları ürünleri de harç içerisine karıştırılan ve harca değişik özellikler kazandıran katkı malzemelerindendir.

Değişik harç katkı malzemelerinin harç üzerinde değişik etkileri vardır. Harç katkı malzemelerinin bu değişik etkileri neticesinde harç kullanılacağı yere göre değişik işlevler görmektedir. Gerektiğinde sert, gerektiğinde akışkan bir yapıya sahip olması gereken harç içerisine katılan katkı malzemeleri ile bu işleve erişmektedir. Basf harç katkıları harca temelde yapışkanlık ve su geçirmezlik özelliklerini kazandırır. İç ve dış mekânlarda, cephelerde basf harç katkılarının yapıştırıcı özelliğe sahip olduğu da görülmüştür. Ayrıca sıvılaştırıcı, hava sürükleyici ve akıcılaştırıcı basf harç katkı malzemeleri de bulunmaktadır. Basf harç katkıları harcın içinde oluşan hava kabarcıklarının oluşmasını engeller. Harcın donma sürecinin ayarlanmasını sağlar.  Basf harç katkılarının kaplama amaçlı üretilen tuğlalarda kullanımıyla üründe kaliteyi arttırır.

Basf yapı kimyasalları sıcağa ve soğuğa dayanıklıdır. Kışın meydana gelen don olaylarına rağmen çatlamaz. Basf harç katkıları diğer katkı malzemelerine göre daha ekonomiktir. Basf harç katkıları yüzey gerilimini arttırdığı için daha çok suyla harcı buluşturur. Bu nedenle basf harç katkıları kullanılan harç malzemeleri daha sağlamdır ve suya doymuştur. Ayrıca çabuk kuruduğundan içine katıldığı harcın üretiminin daha seri olmasını sağlar. Basf harç katkıları uzun ömürlü olduğu için uzun ömürlü binalar ve projeler için idealdir.

Adetasyapi sitesi üretim, toptan ve perakende inşaat malzemeleri satışı yapan bir sitedir. Adetasyapi.com’da birçok inşaat malzemesini en uygun fiyatlara bulabilmeniz mümkündür. Adetaş yapı hem fiyat çeşitliliğini hem de ürün çeşitliliğini sizlere sunmaktadır. Harcın ömrüne ömür katan Basf harç katkılarına adetasyapi.com adresinden en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Blog Son 8 Makale