0216 573 66 13

Özellikle makine kaynaklı oluşan fakat bunun yanı sıra insan veya hayvan kaynaklı olarak da oluşabilen seslerin yüksek frekanslara ulaşması sonucunda oluşan kirliliğe, gürültü kirliliği veya ses kirliliği adı verilmektedir. Bu kaynaklardan meydana gelen gürültü kirliliğinde özellikle makine seslerinin en büyük etken oluşunun sebebi, ulaşım alt yapısının gelişmiş olması ve teknolojinin ilerlemiş olmasıdır.

Bu açılardan bakıldığında gürültü kirliliği, ulaşım alt yapısı gelişen, yaşam standartları kaliteli olan ve nüfus açısından oldukça büyük olan bölgelerde görülmektedir. İnsan sağlığı üzerinde hipertansiyon, duyma bozuklukları gibi fiziksel hastalıklara ve sinirlilik, anksiyete bozuklukları gibi ruhsal veya davranışsal bozukluklara neden olabilen gürültü kirliliğinin, insan üzerindeki bu olumsuz etkilerini en aza indirebilmek adına bir çözüm olarak; adepan ses yalıtımı, bariyerli ses yalıtımı, akustik ses yalıtım gibi pek çok farklı işleve sahip olan ve farklı amaçlarla uygulanan ses yalıtım uygulamaları üretilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır.

Kalıcı nüfus açısından geçerli olmasa da, tarihi geçmişi ve coğrafi konumu nedeniyle oldukça kalabalık bir turist nüfusuna sahip olan Çanakkale ili, ulaşım alt yapısının gelişmiş olmasının da sağladığı katkıyla birlikte ses yalıtım uygulamalarının zorunlu bir ihtiyaç hâline geldiği bölgeler arasında yer almaktadır. Hem insan kaynaklı, hem de araçlardan kaynaklı oluşan büyük bir gürültü kirliliğine sahip olan Çanakkale ili; bu sektörde faaliyet gösteren ve tüm Türkiye genelinde hizmet veren Adetaş Yapı’nın ses yalıtım hizmeti verdiği iller arasında yer almaktadır.

Türkiye’deki ses yalıtım uygulamaları sektöründe faaliyet gösteren pek çok firma arasında; özverili çalışma sistemi, müşteri odaklı hizmet anlayışı, kaliteli malzemeleri tercih etmesi ve uzman bir kadroya sahip olması nedeniyle daima bir adım önde ilerleyen bir firma olan Adetaş Yapı; yanmaz ses yalıtım süngeri, bariyerli ses yalıtım süngeri, akustik sünger, akustik panel, akustik halı, bass küpü veya bass trap, piramit veya yumurta sünger, adepan sünger, basotect sünger, yapıştırmalı sünger gibi pek çok ses yalıtım malzemesini birinci sınıf kalitede kullanarak ses yalıtım uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan Adetaş Yapı, Çanakkale ilinde ses yalıtımına ihtiyaç duyulan tüm iç ve dış mekanlara, oldukça makul fiyatlarla yalıtım hizmetini sunmaktadır.

Blog Son 8 Makale