0216 573 66 13

duvar ses yalıtım malzemeleri

Duvar ses yalıtımı daireler arasında ses iletişimini kesmek için, insanların birbirinden rahatsız olmalarını önlemek için uygulanan bir sistemdir. Evlerde ortaya çıkan gürültüleri kesmek ve komşuların rahatsız olmamaları için duvarlara uygulanan bir malzeme ile ses yalıtımı yapılır. Yalıtım için, duvar elemanlarına yay görevi gören ve duvardan tekrar geri yansıma yapan, seslerin yutulmasını gerçekleştiren ses yalıtım malzemesi profillerin arasına yerleştirilir ya da direkt olarak duvara yapıştırılır. Onun üzerine de başka bir iç yüzey kaplama ürünü uygulanır. Böylece duvar "kütle, yay, kütle" şeklinde ses tutma özelliğine kavuşur.

Ev Duvarlarında Ses Yalıtım Sistemi

Ev duvarında uygulanan akustik yumurta sünger ve yanmaz yumurta sünger sistemleriyle ses yalıtımı gerçekleşmektedir. Akustik süngerler duvarlara uygulandığında dışarıdan gelen sesleri keser, ortam içine dışarıdan ses gelmesini önlediği için içerideki ses kalitesini artırır ve istenmeyen gürültüleri içerde duymazsınız. Yumurta süngerler evlerde en çok kullanılan ses yalıtım malzemesidir. Fiyat olarak uygundur, herkesin sahip olabileceği uygun fiyatlar vardır.

Duvar ses yalıtım malzemeleri içerisinde yumurta sünger ses yalıtımı, uygulamaya karar verildiğinde bir ekip evinize gelir ve ortam analizi yapar. İçeriden dışarıya çıkan ses ve dışarıdan içeriye giren ses kontrolü yapılır ve buna göre ses yalıtım için gerekli güçteki malzemeye karar verilir. Doğru malzeme tespit edildikten sonra gürültüyü kesmek için ses yalıtımı yapılır.

duvar ses yalıtım malzemeleri nelerdir

İş Yeri Duvarında Ses Yalıtım Sistemi

İş yerlerinin duvarları için farklı bir ses yalıtımı yapılmalıdır. İş yerinizde çalışan makineler yüksek ses çıkarıyorsa ve çalışanların performansı etkileniyorsa, bu durumda uygulanacak olan yanmaz yumurta sünger ses yalıtım sistemi ile içerideki yüksek sesin yutulmasını sağlayabilirsiniz. Ses yalıtımı yapılınca makinelerin sesi daha az duyulur ve çalışanların performanslarını etkilemeyecek şekilde bir ortam hazırlanmış olur.

İş yeri için uygulanan ses yalıtım sistemi dışarıdan gelen gürültüyü kestiği gibi asıl önemli olan içerideki gürültünün şiddetini azaltmaktır. Böylece daha iyi bir iş ortamı hazırlanmış olur ve iş verimliliği artar.

Ses yalıtımı her alan için önem arz eder, iş yeriniz için veya eviniz için ses yalıtımı yaptırmak isterseniz sitemizden araştırıp sipariş verebilirsiniz.

 

Blog Son 8 Makale